ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
seriale sierpień

Sprawdź, jakie seriale na sierpień przygotowały serwisy VoD

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Sierpień zwykle nie jest miesiącem, w którym premiery mają najgłośniejsze seriale. Jednak z propozycji serwisów VoD udało nam się wybrać kilka ciekawych propozycji na upalne dni. 

Pierwsza superprodukcja od National Geographic

„Biohakerzy” – (Netflix, premiera 20 sierpnia)

Niemiecki serial, który opowiada o studentce medycyny, która interesuje się technologią biohackingu. Aby wyjaśnić tajemniczą śmierć swojego brata, Mia wkracza do świata nielegalnych eksperymentów genetycznych. Serial ma sześć odcinków. 

„Drwale” – (kanał National Geographic, emisja od 2 sierpnia)

Nietypowa propozycja od kanału, który słynie głównie z produkcji dokumentalnych o zwierzętach. Tym razem National Geographic proponuje ekranizację książki Annie Proulx. Autorka jest laureatką Nagrody Pulitera. W jej dorobku znajdują się m.in. książki z powodzeniem przeniesione na duży ekran jak „Kroniki portowe” czy „Tajemnica Brokeback Mountain”. National Geographic podkreśla, że „Drwale” to pierwsza  wysokobudżetowa produkcja tej stacji o charakterze fikcji historycznej. Akcja serialu rozgrywa się w osadzie Wobik w Nowej Francji (na terytorium dzisiejszej Kanady) pod koniec XVII wieku. Grupa przybyszów z Europy wchodzi w otwarty konflikt z rdzenną ludnością. Osadnicy zakłócają spokój nie tylko miejscowych, ale też niszczą przyrodę, wycinając w pień nienaruszone dotąd kanadyjskie lasy. Serial ma osiem odcinków. 

Seriale na sierpień: świat po apokalipsie, Ameryka lat 50. i historia gier komputerowych

„High Score: Złota era gier” – (Netflix, premiera 19 sierpnia)

Serial dokumentalny, który opowiada o okresie rozkwitu gier komputerowych. Produkcja Netflixa przedstawia, jak powstały takie tytuły, jak Space Invaders”, „Final Fantasy”, „Street Fighter II”, „Mortal Kombat”, „Sonic the Hedgehog”, czy „John Madden Football”. To opowieść o tym, jak gry komputerowe stały się gigantycznym biznesem. 

„Kradzież stulecia” – (Netflix, premiera 14 sierpnia)

Propozycja z Kolumbii, która powinna zainteresować miłośników tzw. heist movies, czyli opowieści o spektakularnych kradzieżach. Serial przedstawia  prawdziwą historię napadu na kolumbijski bank centralny. Doszło do niego w październiku 1994 roku, a skutkiem był chaos, jaki ogarnął cały kraj.  

„Kraina Lovecrafta” – (HBO GO, premiera 17 sierpnia) 

Scenariusz serialu oparty jest na powieści Matta Ruffa o tym samym tytule. Historia zabiera widzów w podróż przez Stany Zjednoczone lat 50-tych. Trójka bohaterów szuka swojego zaginionego ojca. „Tak zaczyna się walka o przetrwanie i przezwyciężenie rasistowskiego terroru białej Ameryki oraz przerażających potworów rodem z powieści Lovecrafta” – zapowiada serwis HBO GO. Producentami wykonawczymi serialu są m.in. J.J. Abrams (serial „Zagubieni”, filmy z serii„Star Trek” i „Gwiezdne wojny”) oraz Jordan Peele („Uciekaj!”, „To my”). Serial ma pięć odcinków. 

 „Lucyfer” –  (Netflix, premiera 21 sierpnia)

Serial opowiada o nieszczęśliwym Lucyferze, który przenosi się z piekieł do współczesnego Los Angeles, gdzie prowadzi nocny klub i pomaga lokalnej policji. W nowej odsłonie twórcy przedstawiają zmagania Lucyfera z chaosem, jaki spowodował jego brat bliźniak. Piąty sezon zostanie udostępniony w dwóch częściach, pierwsza liczy siedem odcinków. 

„Najbardziej poszukiwani przestępcy” to liczący pięć odcinków serial dokumentalny Netflixa (fot. materiały prasowe)

 „Najbardziej poszukiwani przestępcy” – (Netflix, dostępny od 5 sierpnia)

Pięciu groźnych przestępców i każdy z nich pozostaje nieuchwytny. Wyznaczono za nich wysokie nagrody i szukają ich śledczy z wielu państw. Serial dokumentalny liczy pięć odcinków. 

Na początku były skecze, a teraz jest serial

„Ted Lasso” – (Apple TV+, premiera 14 sierpnia)

Jason Sudeikis („Millerowie”, „Szefowie wrogowie”) wciela się w Teda Lasso, szkolnego trenera futbolu amerykańskiego, który zostaje zatrudniony przez profesjonalną drużynę piłkarską z Anglii, choć nigdy nie miał do czynienia z tą dyscypliną. Pierwowzorem historii była seria skeczów telewizji NBC zapowiadających transmisje z meczów ligi angielskiej. Serial liczy dziesięć odcinków. 

Czytaj też: Keanu Reeves powróci jako John Wick. Będą dwa nowe filmy z tej serii

„The Rain” – (Netflix, dostępny od 6 sierpnia)

Duński serial oryginalny Netflixa. Przedstawia wizję świata po apokalipsie. Grupa osób stara się przeżyć i dotrzeć do bezpiecznej strefy.  W trzecim sezonie bohaterowie mają odmienne pomysły na ratowanie ludzkości. Trzecia seria liczy sześć odcinków. 

„Trzy dni Kondora” – (HBO GO, dostępny od 2 sierpnia)

Był już film o takim tytule. W produkcji z 1975 roku zagrali m.in. Robert Redford i Faye Dunaway. Serial oparty jest na powieści Jamesa Grady’ego pt. „Sześć dni Kondora” i wspomnianej ekranizacji. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy analityk CIA odkrywa, że wszyscy pracownicy całego jego biura zostali zabici. Stara się odkryć, kto stoi za spiskiem oraz zapobiec realizacji morderczego planu. Serial liczy  dziesięć odcinków. 

„Więzy krwi”  – (sezon 2, Ale Kino+, emisja od 2 sierpnia)

Kameralny thriller psychologiczny opowiadający o rodzinie, której członków łączą nie tylko więzy krwi, ale też wspólne mroczne sekrety. Drugi sezon irlandzkiego serialu liczy sześć odcinków. 

Eva Green i gorączka złota

„Wszystko, co lśni” –  (Canal+ telewizja przez internet, emisja od 6 sierpnia)

Adaptacja uhonorowanej Bookerem głośnej powieści Eleanor Catton. Akcja dzieje się w XIX wieku w trakcie gorączki złota w Nowej Zelandii. W jednej z głównych ról występuje Eva Green („Casino Royale”, „Dom grozy”). Serial liczy sześć odcinków.

„3%” – (Netflix, premiera 14 sierpnia)

Kolejny thriller postapokaliptyczny od Netflixa. Tym razem rozgrywający się w Brazylii w niedalekiej przyszłości. W tej wizji świata tylko nieliczni mogą stać się członkami uprzywilejowanego społeczeństwa. Najpierw muszą jednak przejść intensywny proces selekcji. W czwartym i zarazem ostatnim sezonie serialu wojna wydaje się nieunikniona.  

Sprawdź najnowsze wpisy