ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
polski serial kryminalny

Polski serial kryminalny premium od Polsatu – czy to może się udać?

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Dobry polski serial kryminalny? Z pewnością „Glina” i „Oficer”, a z nowszych „Belfer” i „Wataha”. Czy dołączy do nich „Osaczony”, nowa produkcja Polsatu?

Kto obejrzy polski serial kryminalny?

Dlaczego serial produkowany dla słonecznej stacji miałby zainteresować widzów, którzy na wyciągnięcie mają dostęp do bogatej bazy Netflixa czy HBO GO? Ponieważ rankingi popularności produkcji w poszczególnych serwisach streamingowych pokazują, że Polacy najchętniej oglądają rodzime produkcje. Tylko w ostatnich tygodniach Netflixa podbiły „Zenek” i „W głębi lasu”, w serwisie streamingowym Canal+ w pierwszej piątce hitów lipca cztery to polskie tytuły, a w HBO GO nieustannym zainteresowaniem cieszą się trzy sezony „Watahy”. Player, czyli bezpośredni konkurent polsatowskiego serwisu Ipla, co kilka miesięcy wypuszcza ekranizacje polskich kryminałów. 

Leszek Lichota w obsadzie – czy powtórzy się „Wataha”?

Polsat długo się przymierzał do zamówienia własnego serialu premium. Przykłady konkurencji, nie tylko tej bezpośredniej, z pewnością dały do myślenia. Polsat przed rokiem pokazywał serial „Znaki”, który został przygotowany dla stacji AXN. Kryminał rozgrywający się w Górach Sowich zdobył przychylność widzów i powstał drugi sezon, a produkcja trafiła też do biblioteki Netflixa, gdzie także cieszyła się sporym zainteresowaniem. Polsat nie mógł już dłużej czekać. Postawiono na sprawdzone wzorce: kupiono australijską licencję, a do głównej roli wybrano Leszka Lichotę, czyli gwiazdę serialu HBO „Wataha”

Zobacz też: Jakie seriale warto nadrobić? Laureaci nagród BAFTA 2020 to dobry trop

„Osaczony” – o czym będzie nowy polski serial kryminalny Polsatu?

Michał, w którego wciela się Lichota, w trakcie porannego joggingu znajduje w lesie ciało sześcioletniego chłopca z sąsiedztwa. Policja jako głównego podejrzanego typuje właśnie Michała. Jego życie zamienia się w koszmar, bo wyrok na niego wydają media i sąsiedzi, a żona też do końca nie jest po jego stronie. „Osaczony” spróbuje udowodnić winę komuś innemu. Polsat zapowiada sześć odcinków. Produkcja ma napięty terminarz, bo na zdjęcia przewidziano 36 dni. Na dodatek serial powstaje w okresie obowiązywania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Premiera planowana jest na wiosnę 2021 roku. 

Serial „Osaczony” – kim są twórcy, jaka jest obsada?

Oprócz Leszka Lichoty w rolach głównych zobaczymy m.in.  Eryka Lubosa („Underdog”), Ilona Ostrowska („Ile waży koń trojański?”), Maria Dębska („Zabawa, zabawa”), Wojciech Błach („Na Wspólnej”) i  Mateusz Janicki („Stulecie Winnych”). Reżyserem „Osaczonego” jest Maciej Dutkiewicz  („Ślad”, „Na krawędzi”), który wspólnie z Arkadiuszem Borowikiem („Samo życie”, „Na Krawędzi”) przygotował polską wersję scenariusza.

Sprawdź najnowsze wpisy