Thule Crossover 2 Convertible Laptop Bag 15,6’’

[Recenzja] Thule Crossover 2, czyli co zmieścimy do biznesowej torby na laptopa

Bartosz Szczygielski Akcesoria 2021-01-10

Plusy

 • Jakość wykonania
 • Bardzo pojemna
 • Liczba "skrytek"

Minusy

 • Komór nie otworzymy w całości
 • Cena

Thule Crossover 2 to torba na laptopa, która pomieści wyjątkowo dużo rzeczy. I to oprócz samego komputera. Do mnie trafiła wersja Thule Crossover 2 Convertible Laptop Bag 15,6’’, czyli na dość spore urządzenia przenośne. Jak sprawowała się torba i co udało mi się do niej zmieścić? Zapraszam do przeczytania recenzji.

Thule Crossover 2 Convertible Laptop Bag

Thule Crossover 2 Convertible Laptop Bag 15,6’’

Pracuję w domu, ale zdarza się tak, że sprzętem trzeba się gdzieś przenieść. Torba czy plecak na laptopa to więc coś, co zdecydowanie jest potrzebne. Normalnie korzystam z plecaka, który jest po prostu dla mnie najwygodniejszą formą przenoszenia laptopa, więc ucieszyło mnie to, że Crossover 2 także ma możliwość zmiany z torby w plecak. Ramiona ukryte są w tylnej części torby i sama transformacja zajmuje dosłownie dwie minuty. Wszechstronność torby jest więc jej atutem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że całość już na start swoje waży, a to dlatego, że w środku torba wyłożona jest grubą warstwą ochronną. W dotyku Crossover 2 jest miły i lekko chropowaty, choć każdy może podchodzić do tego trochę inaczej. Tak prezentują się wymiary Thule Crossover 2 Convertible Laptop Bag 15,6’’.

 • Wymiary – 33 x 19 x 48 cm
 • Wymiary komory na laptopa – 38,5 x 26,5 x 3,1 cm
 • Masa – 1,54 kg
 • Materiał – Nylon

Co zmieścimy do środka?

Wiadomo, że wybierając się do pracy czy na studia lub jakiś wyjazd, zabieramy ze sobą znacznie więcej rzeczy, niż samego laptopa. Do tego dochodzą ładowarki, myszki, podkładki czy po prostu dokumenty i klucze. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, jak pojemna jest to torba. Producent przeznaczył na laptopa specjalną komorę, gdzie zmieści się sprzęt o ekranie do przekątnej 15,6 cala, ale w tej samej komorze można jeszcze dołożyć tablet do 10,1 cala. Powiem tak – da się, producent nie kłamał. Co więcej, można tam nawet „wcisnąć” dodatkowego laptopa, o ile nie jest za gruby. Czy to bezpieczne? Ja nie zdecydowałem się na podróżowanie z dwoma laptopami w tej samej komorze, ponieważ dość mocno jeszcze dopchałem kolejną z przestrzeni i obawiałem się, że w którymś momencie nacisk na sprzęty będzie zbyt duży. Warto więc nie przesadzać, bo może się to obrócić przeciwko nam, choć sama torba jest zaskakująco pojemna.

Sprawia też wrażenie wyjątkowo wytrzymałej, choć tego nie miałem jak sprawdzić. Nie traktowałem jej jak jajko, ale mając w środku swoje narzędzie pracy, lepiej o nie dbać. Mimo wszystko nie obawiałem się, że wkładając torbę do bagażnika, niechcący uszkodzę laptopa. Czy zrzuciłbym ją ze schodów? Nie, choć podejrzewam, że sprzęt wyszedłby z tego bez szwanku. Niemniej różne rzeczy się zdarzają i czasem nacisk z nieodpowiedniej strony może wyrządzić wiele złego.

Miejsce i jeszcze więcej miejsca

W środku jest jeszcze osobna komora na dokumenty, gdzie znajdzie się m.in. siatkowana przestrzeń na długopisy. Do tego dochodzi jeszcze kolejna komora. Tam możemy chować mniejsze rzeczy, jak powerbanki, klucze (jest uchwyt na nie) czy cokolwiek będziemy chcieli. Jest też specjalna i wzmocniona kieszeń na okulary, która ma się nie odkształcać, a do tego chronić przed falami radiowymi. Jak widzicie na zdjęciach, wpakowałem do środka cztery książki o sporej objętości i bez trudu udało mi się torbę zamknąć. Wielka szkoda, że komór nie otworzymy w całości. O ile w miejscu, gdzie trzymamy laptopa, nie ma z tym problemu, to już przestrzeń na dokumenty aż prosi się o to, by być otwierana szerzej. Potrafi być to niewygodne, ale można się do tego przyzwyczaić.

Recenzja Thule Crossover 2 – podsumowanie

Thule Crossover 2 Convertible Laptop Bag 15,6’’

Wygląd torby na laptopa nawiązuje do stylistyki biznesowej i tutaj kwestią gustu jest to, czy będzie się komuś podobać. Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze i sprawuje się tak samo. Minusem jest tutaj cena, bo za ten konkretny model trzeba zapłacić w sklepie producenta aż 989 złotych. Jestem przekonany, że Thule Crossover 2 posłuży przez całe lata i jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup, będzie zadowolony.

Oceniamy poszczególne elementy:

 • Jakość 9
 • Wygląd 8
 • Wygoda użytkownia 8
Ocena Android.com.pl Ogólna ocena Android.com.pl: 8.3

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.

Sprawdź najnowsze recenzje