htc 10 do temattu

 

Z racji, że dzisiejsze recenzje smartfonów nie są wystarczające, gdyż wciąż pozostaje pewien niesmak, postanowiliśmy oddać Wam pewną część władzy w testach urządzeń dostarczanych do naszej redakcji. Tym samym zarówno my dowiemy się na czym Wam przede wszystkim zależy, ale także i Wy rozwiejecie swoje wątpliwości.

 

Jednak muszą panować pewne zasady toteż pierwsza edycja, której bohaterem jest tytułowy HTC 10 (z etui Ice View) będzie swego rodzaju przetarciem szlaku. Tym samym, jako że zawsze czas testów jest ograniczony, prosimy nie zadawać pytań, na które wypracowanie odpowiedzi wymagałoby „zablokowanie” urządzenia na dłuższy czas. Również bezpośrednie porównanie z innymi smartfonami są niemożliwe, aczkolwiek jeśli testowaliśmy już dane urządzenie to zawsze możecie liczyć na odpowiedź, która mniej lub bardziej będzie subiektywna. Kolejna zasada dotyczy samych recenzji. Wiele rzeczy dowiecie się ostatecznie w samym teście, a że doskonale wiecie jak wyglądają tego typu teksty na naszym portalu toteż możecie się spodziewać czego według Was zabraknie.

 

htc 10 usb-c quick charge qualcomm

 

Jak zadawać pytania? Pod tym artykułem, z przedrostkiem [Q], który pozwoli odróżnić pytania skierowane do tej serii tekstów od luźnych komentarzy. Kiedy uzyskacie odpowiedź? Najciekawsze, najczęściej powtarzające się pytania zbierzemy w całość i opublikujemy najpóźniej dwa dni po wystartowaniu Q&A. Jednak ta kwestia jest jeszcze do uzgodnienia.

 

htc 10

 

W przypadku HTC 10 znajdujemy się właśnie pod koniec testów i na dniach będziecie mogli przeczytać jego recenzję. Jednak w przypadku kolejnych urządzeń, Q&A będzie tego samego dnia, co dany smartfon czy też tablet trafi do naszych rąk. Same pytania będziemy zbierać maksymalnie przez dwa dni, aby mieć czas na ich opracowanie. Oczywiście, jak to zazwyczaj bywa w przypadku Q&A, zależy nam na stylu „Szybkie pytanie, szybka odpowiedź”.

 

htc 10 czesc lifestyle gora uciete

 

Tym samym, Q&A ma być swego rodzaju rozszerzeniem znanych Wam recenzji, ale to nie koniec zmian, które szykujemy w kwestii testów najprzeróżniejszych smartfonów czy też tabletów. Oczywiście nie wszystkie doczekają się swoich odsłon Q&A, gdyż wszystko uzależnione jest od czasu na jaki mamy udostępnione urządzenie.

 

htc-10-official-640x453

 

Z racji, że to pierwszy, pilotażowy odcinek to od razu chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego cyklu. Także czekam na wszelkiego rodzaju porady i sugestie, które sprawią, że wejdziemy na jeszcze wyższy poziom.

 

Jednak, żeby pytania się nie powtarzały to co kilka godzin będę odświeżał następujący spis:

 

 1. Sprawdźcie jaki macie ekran – Sharp czy Tianma. Można to zrobić instalując aplikację DevCheck i odczytując z zakładki „Elementy konstrukcyjne” -> Panel. Jest to o tyle istotne że w zależności od producenta ekran może być jaśniejszy, zimniejszy, może występować różowa poświata przy oglądaniu ekranu z boku pod kątem (to też sprawdźcie). No i jakaś charakterystyka tego ekranu.
 2. Tradycyjnie dla mnie – zachowanie CPU, czyli oznaki throttlingu, możecie sprawdzić w powyższej aplikacji użycie dużych rdzeni i wysokich zegarów, może to coś nam powie ciekawego.
 3. Podajcie wersję oprogramowania. HTC wydało już kilka istotnych łatek i np. jakość zdjęć zmieniała się po każdej.
 4. Jak już przy aparacie – sprawdźcie czy po wybraniu punktu ostrości na ekranie zmienia się też ekspozycja czy jest stała? Czy jasność reguluje się tylko suwakiem? A także występowania flar od źródeł światła, zwłaszcza na zdjęciach nocnych.
 5. Jeśli wasz egzemplarz będzie w kolorze ciemnym to zwróćcie uwagę na rogi telefonu bo jest podejrzenie że będą się wycierać.
 6. Głośniki waszym zdaniem – lepsze czy gorsze niż Boomsound z M8/M9?
 7. Jeśli byłaby taka możliwość, świetne byłoby porównanie ekranów Tianma z Sharp. Który jest lepszy.
 8. Czy wolniejsza pamięć jest mocno odczuwalna w codziennym użytkowaniu? Czy tak czy siak to bardzo szybki smartfon?
 9. Ile wytrzymuje bateria i przy jakim użytkowaniu?
 10. Czy ciemny kolor HTC 10 wybiera się lub powstają odpryski?
 11. Zależy mi teraz na zakupie smartfonu chociaż na 3 lata i mam dylemat, czy brać HTC 10 czy S7e. HTC odstrasza tą pamięcią i taką sobie baterią. S7e natomiast szkłem z tyłu i tym, że po tych 3 latach nie będzie chodził już tak dobrze. Co wy polecacie?
 12. Nie działa podwójne stuknięcie w ekran , aby wyłączyć telefon.U Was też?
 13. Nie działa czujnik wykrywający czy patrzymy na ekran, chyba że ten model tego nie posiada, proszę o sprawdzenie.
 14. Czy każdy HTC 10 tak mocno się nagrzewa , gdy tylko uruchomimy aparat fot.?
 15. Czy w innych HTC 10 też są problemy z dotykiem? nie reaguje , czasem trzeba kliknąć 3 krotnie, zwłaszcza w górnych częściach ekranu.
 16. Automatyka ustawienia jasności ekranu działa z dużym opóźnieniem, albo wcale
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.