OnePlus Two – pierwsze wrażenia smartfonu z dużymi aspiracjami

mm Łukasz Pająk Polecane 2015-09-14

image8

Tytułowego smartfonu z pewnością nikomu nie muszę przedstawiać – OnePlus po prezentacji swojego drugiego już urządzenia mobilnego ma wysoko postawione cele. Dodatkowo zostały one podwyższone przez świetne przyjęcie pierwszego telefonu firmy i mieszane uczucia związane z wieloma elementami dzisiejszego bohatera.

W takim razie postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście OnePlus Two jest smartfonem, który możemy nazwać „zabójcą flagowców przyszłego roku”. Po kilku godzinach użytkowania mam, co do tego kilka wątpliwości, ale z pewnością coś jest na rzeczy w tym stwierdzeniu. Przede wszystkim zastosowanie stopu magnezu i aluminium ma pomóc w pokonaniu wrogów, ale ja osobiście szukałbym przepisu na sukces gdzie indziej: w oprogramowaniu i wyposażeniu. O ile ten pierwszy element bardzo przypadł mi do gustu to drugie zagadnienie znowu wywołuje mieszane uczucia.

image7

Złącze USB typu C to świetna sprawa, ale trzeba zawsze mieć ze sobą swój kabel, gdyż próżno oczekiwać, że znajdziemy u kogoś tego typu przewód. Poza tym, w pudełku nic więcej poza modułową ładowarką nie znajdziemy. Niemniej jednak, będąc mniej pesymistycznym muszę stwierdzić, że OnePlus zna swoje przeznaczenie i jeśli nie zboczą z toru to z pewnością firma ma szansę odnieść sukces. Chińczycy nie zwracają uwagi na takie elementy jak marketing. Chociaż można inaczej to ująć: zwracają uwagę, ale dają się temu wszystkiemu samemu napędzać i w tym tkwi sukces jak i popularność tak małej firmy.

Oczywiście pozostaje jeszcze problem z formą zakupu tego smartfonu, a więc zaproszeniami i opóźnieniami związanymi z dostawą. Niemniej jednak, to zagadnienie chciałbym zostawić z boku i skupić się na samym OnePlus 2 – czego chcielibyście dowiedzieć się o tym modelu? Na co zwrócić szczególną uwagę? • Jazo

  Na zasięg i jakość połączeń w sieci 2g,3g oraz LTE, oraz jak wypada ta kwestia na tle konkurencji

 • tomekwl3

  Brak NFC i ładowania bezprzewodowego jest śmieszny i tragiczny zarazem

  • michasqgp

   nie dla każdego. Są osoby, które z tych udogodnień nie korzystały i będzie im obojętne czy OP2 będzie je miał czy nie.

   • tomekwl3

    z obu funkcji korzystam codziennie, wydaje mi się że sprzęt aspirujący do miana hi-enda powinien być wyposażony w t, bądź co bądź, podstawowe dziś funkcje. W moim przepadku ich brak dyskwalifikuje ten telefon.

    • michasqgp

     dla jednego to dyskwalifikuje, dla innych to zupełnie bez różnicy. Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania – gdyby było inaczej, wystarczyłby jeden model telefonu na rynku.

  • surma

   Na czymś musieli ciąć koszty ;).

 • Mateóż Te

  szukam czegoś dualsim, mam w tej chwili s6 edge. myślicie ze to dobra alternatywa?

 • Szymon Wilczyński

  Czas ładowania, podobno tragedia i brak quick charge.

  • Majster Pirzu

   Kolo 2 2.5h ładuje się. Qc jest IMO źle, bo grzeje się bateria bardzo.

   • Łukasz Pająk

    Czy ja wiem? Akumulatory są przystosowywane do QC.

    • stark2991

     Nie za bardzo. Wszystko odbywa się kosztem żywotności

  • Łukasz Pająk

   To już teraz muszę przyznać, że to prawda. Jak miałem 75% to pokazywał, żę będzie się ładował jeszcze 1,5h, a że oglądałem YT w tym czasie to trwało to w rzeczywistości jeszcze dłużej.

  • stark2991

   No tak, to co kiedyś było normą to teraz jest tragedia

 • Cymoniasty

  Na czas działania na baterii przy graniu
  Na uniwersalność złącza typu C czy faktycznie ułatwia sprawę 😀
  Na optymalizacje systemu
  Na jakość odtwarzanej muzyki na słuchawkach
  Na jakość robionych zdjęć w słabym świetle

  Mam nadzieje że za xperie z5 compact też się zabierzesz bo robisz dobre recenzje, a szkoda żeby jakiś inny redaktor zmarnował taki temat 😀

  • Łukasz Pająk

   Miło mi to słyszeć – testy nowych Sony trochę odwleką się zapewne w czasie, ale postaram się je wziąć na swoje barki :).

   Punkty zapisane. Zwrócę na to szczególną uwagę.

  • Majster Pirzu

   Sama bateria jest bardzo dobra, ale myślę, że da się wyniki poprawić. Mam ciągle około 4.5h SOT. Aparat a raczej jego soft jest do poprawy, bo czuję, że ma naprawdę dobre predyspozycje. I sam system jest szybki, bez lagow i mikroprzyciec choć mało rzeczy można w nim zmienić niestety. I tak i tak zainstalowalem nova launcher.

   • Łukasz Pająk

    Twój egzemplarz również bardzo długo łapie ostrość przy mniejszej ilości światła?

    • Majster Pirzu

     Tak, bardzo wolno, ostatnio byłem na lotnisku i mocno oświetlonego pasa nie mógł wyostrzyc. Ogólnie słabe ‚odświeżenie’ jest, obraz laguje a zrobienie zdjęcia nie jest zbyt szybkie.

     • Łukasz Pająk

      Czyli to nie jest problem tylko mojego egzemplarza, dzięki za ukierunkowanie 🙂

   • stark2991

    4.5h sot to raczej mocno przeciętny wynik, OPO trzymał po 7h

    • Majster Pirzu

     Będę miał opo na dniach i zrobię na YouTube porównanie. Każdy inaczej użytkuje telefon.

    • michasqgp

     mam OPO i nigdy do 7h SOT się nie zbliżyłem…. 7h to w ogóle chyba jakiś rekord. To z Twojego osobistego doświadczenia czy wyczytane na forum? Bo te wyniki podawane na forach, są efektem bardzo dużej ingerencji w soft – czyli wyłączenie prawie wszystkiego.
     W moim OPO na CM 12 obecnie SOT to około 4 – 4,5h. Niestety mam wrażenie, że bateria słabnie i trzyma coraz gorzej z wiekiem

     • stark2991

      A ile go masz? Bateria po roku nie straci aż takiej pojemności. Tak, te 7h to z forum ale nie z xda tylko z naszego forum gdzie ludzie mieli stocka. Tyle że to był wynik na CM 11s. Wiadomo że wszystko zależy od użytkowania ale 6-7h padało dość często

     • michasqgp

      około roku już go mam. Możliwe, że to bardziej problem systemu niż spadku wydajności akumulatora (mam nadzieję). Były problemy z drainem baterii powodowanym przez Google Power Management, od tamtego czasu (mimo że to niby załatali) chyba się pogorszyła żywotność. Tak czy inaczej, jako normalny użytkownik tego telefonu (miałem zarówno CM jaki Oxygen OS) gwarantuje, że 7h SOT jest nieosiągalne bez bardzo dużej ingerencji w software. Czytałem te przechwałki na forum i jestem przekonany, że to sfałszowane przechwałki.