[Recenzja] Redmi Buds 3 Lite – dobre tanie słuchawki są dobre, bo są tanie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Recenzje

Recenzja tanich słuchawek to nie jest łatwe zadanie, bo nad Redmi Buds 3 Lite można się niby „poznęcać”, ale tak naprawdę to nie bardzo ma się ku temu argumenty. Bo najważniejszym tutaj jest właśnie cena. Słuchawki kosztują stosunkowo niewiele i wbrew pozorom w tej cenie i tak oferują całkiem sporo, choć trzeba liczyć się z pewnymi ustępstwami.

Zalety

 • cena
 • bardzo dobra jakość połączeń głosowych
 • przyzwoita jakość dźwięku
 • wygodne
 • Bluetooth 5.2

Wady

 • brak funkcji zatrzymywania muzyki po wyjęciu z uszu
 • niskie i wysokie tony mocno średnie
 • etui ładujące niby okej, ale po jakimś czasie może się uszkodzić

Recenzja Redmi Buds 3 Lite w trzech zdaniach podsumowania

Tanie słuchawki oferują dokładnie to, czego można się po nich spodziewać. Dobra jakość przy połączeniach głosowych, ale dla melomanów jakość samego dźwięku nie będzie satysfakcjonująca. Są za to wygodne i działają tak długo, jak producent opisuje

 • Zestaw 6
 • Jakość wykonania 7
 • Wrażenia z użytkowania 7
 • Jakość dźwięku 7

Ogólna ocena

6.8/10

Recenzja Redmi Buds 3 Lite – tanie słuchawki, czyli cena ma znaczenie

Recenzja Redmi Buds 3 Lite

Znajdziemy tańsze słuchawki na rynku, niż Redmi Buds 3 Lite, ale także takie, które za około „stówkę” więcej oferują już aktywną redukcję szumów. Teraz w promocji można dostać Redmi AirDots 3 Pro za 219 złotych, a samo Redmi Buds 3 Lite wyceniono na 129 złotych. Można je jednak znaleźć taniej (np. w Media Markt za 119 zł) czy na Allegro, gdzie cena jest już poniżej stu złotych. Kiedy więc różnice w cenie są spore, a nie mamy odpowiednich funduszy, to Redmi Buds 3 Lite nie będą złym wyborem. Powiem więcej, będą całkiem dobrym wyborem, bo oferują dużo biorąc pod uwagę ich koszt. Sensowny czas pracy na jednym ładowaniu, możliwość odbierania połączeń czy w końcu sterowania samą muzyką. Podstawy podstaw, ale jak już wspomniałem, to tanie słuchawki, które nie mają nas rzucić na kolana. Mają działać i Redmi Buds 3 Lite działają dobrze.

Zobacz też: Czekaliście na powrót Galaxy Note? To macie.

Specyfikacja Redmi Buds 3 Lite

 • Typ słuchawek: bezprzewodowe, douszne;
 • Funkcje: redukcja szumów, sterowanie dotykowe;
 • Łączność: Bluetooth 5.2;
 • Zasięg: do 10 m;
 • Złącza: USB Typu-C;
 • Żywotność akumulatora: słuchawki do 5 godzin, etui ładujące do 18 godzin;
 • Wymiary: 24,5 × 16,7 × 24,6 mm (słuchawka), 60 × 46 × 23,7 mm (etui ładujące);
 • Waga: 36 g (etui), 4,2 g (słuchawka);
 • Zestaw: opakowanie ładujące, słuchawki, końcówki do uszu S,M,L, 2 pary zaczepów na słuchawki (S/L), instrukcja obsługi.

Co dostajemy za niską cenę?

Opakowanie słuchawek może być trochę zwodnicze, bo zapowiada, że wewnątrz sporo rzeczy może się zmieścić. Dodatkowo mamy także ładnie mieniący się napis, więc spodziewamy się czegoś przyjemnego. Poniekąd tak jest, ale w środku znajdziemy etui ładujące, słuchawki, instrukcję oraz wymienne końcówki do uszu i zaczepy. Brakuje kabla do ładowania, a jako że etui Redmi Buds 3 Lite potrzebuje USB typu C, nie każdy może być z tego zadowolony. Warto więc o tym pamiętać, jeżeli planujemy zakup słuchawek, bo potem może się okazać, że nie będziemy mieli czym ich naładować.

Etui jest zaskakująco dobrze wykonane, choć może się łatwo rysować. Zaczepy magnetyczne dobrze trzymają, więc nie ma obawy, że etui otworzy nam się w kieszeni czy plecaku. Jednocześnie jednak sprawia wrażenie takiego, które nie przetrzyma mocniejszego uderzenia czy upadku. Same słuchawki też dobrze trzymają się swojego miejsca i co było dla mnie ważne, dobrze pasowały do moich uszu. W opakowaniu są także różne wielkości gumek, więc tutaj można będzie dopasować je do swoich. Same słuchawki są też wyjątkowo lekkie, bo ważą około 4 gramów. Obsługujemy je poprzez panele dotykowe, więc przy samym wkładaniu lepiej uważać. Parę razy zdarzyło mi się bowiem, że niechcący przełączyłem słuchany utwór.

Obsługa jest prosta – dwa dotknięcia to odebranie połączenia lub przeskoczenie na następny utwór. Pauza to dłuższe przytrzymanie, a potrójne tapnięcie odrzucenie/zakończenia połączenia lub przywołanie Asystenta Głosowego. Jest także tryb niskiego opóźnienia. I co ważne, obsługa występuje na obu słuchawkach tak samo – dla jednych może być to problemem, ale można się przyzwyczaić. I niestety po wyjęciu słuchawek z uszu te nie przestają grać, o czym też warto pamiętać. Za to spełniają normę IP54, więc sprawdzą się na siłowni. Redmi Bud 3 Lite łączą się przez Bluetooth 5.2 i faktycznie można na spokojnie odejść jakieś 10 metrów od smartfona bez straty połączenia. Na jednym ładowaniu działają do 5 godzin, a etui ma dawać dodatkowe 18. Oczywiście w praktyce wygląda to trochę inaczej, ale przy pełnym naładowaniu, dzień spokojnie można z nimi przetrzymać.

Wrażenia z użytkowania Redmi Buds 3 Lite

Recenzja Redmi Buds 3 Lite

Jak grają słuchawki Redmi Buds 3 Lite? Zdecydowanie akceptowalnie, jeżeli weźmie się pod uwagę ich cenę. Spokojnie da się rozróżnić wszystko to, co powinno się dać. Można czasem odnieść wrażenie, że basy są lekko spłaszczone, a i wysokie tony to nie jest coś z czym słuchawki radzą sobie najlepiej. Jednak naprawdę nie jest źle. Mogę powiedzieć nawet, że jest całkiem przyjemnie. Do oglądania seriali, słuchania audiobooków czy nawet muzyki, sprawdzają się zaskakująco dobrze. O wiele większym zaskoczeniem było natomiast to, że jakość połączeń stoi na naprawdę wysokim poziomie. Nic nie przerywało, a rozmówcy słyszeli mnie wyraźnie. Ja ich zresztą też. Słuchawki nie mają ANC, ale po ich włożeniu i tak dźwięki z otoczenia są częściowo przytłumione. Nie jest to ten sam poziom, co z ANC, ale jest w porządku.

Recenzja Redmi Buds 3 Lite – podsumowanie

Recenzja Redmi Buds 3 Lite

Redmi Buds 3 Lite to sprzęt wyjątkowo… poprawny. W cenie około 100 złotych oferuje dokładnie to, czego można się spodziewać po takich słuchawkach. Przede wszystkim są wygodne, ale to może różnie wyglądać u innych. Lekkie i łączą się ze smartfonem błyskawicznie. Brakować może dedykowanej aplikacji do ich obsługi czy możliwości sterowania głośnością z poziomu słuchawek, ale dalej mówimy przecież o sprzęcie za „stówkę”. Jeżeli więc nie potrzebujemy „wodotrysków”, to Redmi Buds 3 Lite powinny spełnić nasze oczekiwania. Moje spełniły.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze recenzje