ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi Air Purifier 3C recenzja

[Recenzja] Xiaomi Mi Air Purifier 3C – oczyszczacz powietrza dla niewybrednych

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Recenzje

Xiaomi Mi Air Purifier 3C to oczyszczasz powietrza, który powinien sprawdzić się idealnie w niewielkim mieszkaniu. Ta recenzja powinna Wam wyjaśnić dlaczego tak uważam. Zważywszy na to, że zanieczyszczenia coraz częściej wdzierają się także do naszych domów, popularność oczyszczaczy powietrza stała się dość spora. Czy ten sprzęt nadaje się więc do wykorzystywania w naszych domach?

Zalety

 • Prosta obsługa
 • Łatwy dostęp do filtra
 • Cichy na niższych obrotach

Wady

 • Brak czujnika temperatury i wilgotności powietrza
 • Maksymalna prędkość = spory hałas

Xiaomi Mi Purifier 3C w trzech zdaniach podsumowania

Zgrabny i nowocześnie wyglądający oczyszczacz powietrza. Prosta obsługa i konserwacja. Dla niewielkich pomieszczeń w sam raz.

Xiaomi Mi Air Purifier 3C recenzja
 • Wygląd 8
 • Obsługa 8
 • Głośność 7

Ogólna ocena

7.7/10

Czystsze powietrze w mieszkaniu

Xiaomi Mi Air Purifier 3C recenzja

Z Xiaomi Mi Air Purifier 3C spędziłem trochę czasu i muszę przyznać, że jestem całkiem zadowolony z jego działania. Mimo wszystko jednak dość trudno mi ocenić to, czy faktycznie powietrze, którym oddychałem stało się dużo czystsze. Praktycznie przez cały czas mojego korzystania ze sprzętu, ten informował mnie, że jakość stanu powietrza jest doskonała. Jedynie okazjonalnie zdarzały się „skoki” na wyższe poziomy PM2.5, które dość trudno było wytłumaczyć. Niewykluczone, że czujnik coś wyłapał i oczyszczacz powietrza automatycznie przełączał się na wyższy tryb. Zanim przejdę do opisu samego sprzętu, oto jego specyfikacja.

Specyfikacja Xiaomi Mi Air Purifier 3C

 • Typ ekranu: OLED
 • Funkcje: Tryb automatyczny; Tryb nocny; Tryb ręczny; Wykrywanie zanieczyszczeń; Zdalne sterowanie przez aplikację
 • Łączność: Wi-Fi
 • Typ filtra: Filtr adsorpcyjny z węglem aktywnym; Filtr HEPA (wysokowydajny filtr cząstek stałych); Podstawowy filtr PET
 • Inteligentne moduły: Czujnik jakości powietrza
 • Zalecany obszar: do 40 m²
 • Zdolność oczyszczania: 320 m³/h
 • Napięcie wejściowe: 100~240 VAC, 50/60 Hz
 • Kolor: Biały
 • Wymiary: Wysokość 520 mm; Szerokość 240 mm; Grubość 240 mm
 • Waga: 4,6 kg
 • Dodatkowe informacje: Wydajność do 106m² powietrza na godzinę
 • W zestawie: Oczyszczacz powietrza; Zasilacz; Instrukcja obsługi

Zobacz też: Jak sprawdza się Sonos Beam (Gen 2), czyli nasza recenzja soundbara.

Jak uruchomić i podłączyć oczyszczacz Xiaomi do aplikacji?

Xiaomi Mi Air Purifier 3C recenzja

Sprzęt zapakowany jest w karton, który praktycznie odpowiada jego rozmiarowi. W środku znajdziemy oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 3C oraz krótką instrukcję obsługi, gdzie znalazło się miejsce także na język polski. Praktycznie od razu po podłączeniu do prądu z urządzenia można korzystać, choć wygodniejsze jest oczywiście podłączenie go do sieci Wi-Fi oraz samej aplikacji Xiaomi. Tutaj miałem trochę problemów, ponieważ aplikacja w ogóle nie widziała mojej sieci domowej, a tym samym sprzętu. Na szczęście na drugi dzień spróbowałem raz jeszcze i wszystko poszło gładko. Po sparowaniu oczyszczacza można obsługiwać go z wykorzystaniem aplikacji. Oznacza to, że można go przełączać na inny tryb (Automatyczny, Nocny lub Ręczny), wyłączyć dźwięk czy zaplanować funkcje włączania/wyłączania.

Można jeszcze sprawdzić stan filtru czy regulować jasność wyświetlacza. I właściwie to tyle, co oferuje aplikacja. Plusem jest to, że można sprzęt włączyć/wyłączyć będąc poza domem. Tryb automatyczny, jak sama nazwa wskazuje, sam zajmuje się oczyszczaniem powietrza w okolicy biorąc pod uwagę stan zanieczyszczenia. Tryb nocny jest po prostu bardzo cichy, a w Ręcznym można samodzielnie ustalić jak mocno ma działać urządzenie. Na niższych obrotach jest praktycznie niesłyszalne, ale na maksymalnych generuje dość sporo hałasu. Obudowa wyposażona została w niewielki wyświetlacz, na którym widzimy wartość PM2.5 oraz ikony odpowiednich trybów. Do tego jest także ikona Wi-Fi. Jednym przyciskiem włączamy sprzęt i zmieniamy tryby, a drugim obsługujemy wyświetlacz. Tutaj ogranicza się to do jego jasności lub wyłączenia. Wi-Fi resetujemy przytrzymując oba przyciski przez kilka sekund.

Obsługa oczyszczacza powietrza

Xiaomi Mi Air Purifier 3C recenzja

Obsługa sprzętu jest banalna. Warto tylko wiedzieć, że ze względu na jego budowę, ten powinien stać około 20 centymetrów od jakiejkolwiek przeszkody, więc stawianie go bezpośrednio przy ścianie nie powinno mieć miejsca. Górna część jest zdejmowana i daje prosty dostęp do filtru. Ten ma starczyć na około pół roku, więc całkiem nieźle. Nikt nie powinien mieć problemów z wymianą filtra czy czyszczeniem sprzętu. Wizualnie Xiaomi Mi Air Purifier 3C prezentuje się schludnie, a plastik, z którego został wykonany, jest odpowiedniej grubości. Nic nie skrzypi i się nie wygina. Według producenta sprzęt poradzi sobie z pomieszczeniem o wielkości do 40 metrów kwadratowych i jest energooszczędny.

Recenzja Xiaomi Mi Air Purifier 3C – podsumowanie

Xiaomi Mi Air Purifier 3C recenzja

Xiaomi Mi Purifier 3C to zgrabny i wyglądający nowocześnie oczyszczacz powietrza. Jest prosty w obsłudze i jeszcze prostszy, jeżeli chodzi o konserwację czy wymianę filtra. W niewielkich pomieszczeniach może się dobrze sprawdzać. Mam tyle szczęścia, że nie jestem uczulony na pyłki czy kurz, ale dla osób, które już tak dobrze nie mają, to może być dobre rozwiązanie. Obecnie na stronie producenta Xiaomi Mi Purifier 3C wyceniono na 499 złotych.

Sprawdź najnowsze recenzje