Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex - recenzja

[Recenzja] Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex – dobry odkurzacz, ze sporą wadą

Kamil Sobczyk Kamil Sobczyk Recenzje

Zalety

 • Wygoda użytkowania
 • Zginana rura
 • Dostępny w polskich sklepach
 • Dobra jakość wykonania

Wady

 • Konstrukcja stacji ładującej
 • Moc ssania mogłaby być lepsza 
 • Pojemnik na kurz mniejszy niż u konkurencji

Recenzja Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex podsumowana w trzech zdaniach

Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex to dobrze wykonany bezprzewodowy odkurzacz, który sprawdza się podczas odkurzania. Nie jest drogi, a do tego można go kupić w polskich sklepach. Niestety dziwna konstrukcja stacji ładującej i mały pojemnik na kurz może stanowić duży problem.

Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex - recenzja
 • Zestaw 7
 • Budowa 7
 • Specyfikacja techniczna 7
 • Użytkowanie 8

Ogólna ocena

7.3/10

Ostatnio recenzowane przeze mnie odkurzacze pionowe, czyli Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G9 i RedKey F10, nie były dostępne w bezpośredniej sprzedaży w Polsce. W obliczu ostatnich zmian prawnych kupowanie przez Aliexpress może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jeżeli zatem szukacie urządzenia tego typu i chcecie je kupić w którymś elektromarkecie, to mam propozycję dla Was. Jest nią odkurzacz Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex. Tylko czy ten sprzęt poza niepotrzebnie skomplikowaną nazwą oferuje coś więcej? Tego dowiecie się z tej recenzji, do której serdecznie Was zapraszam!

Recenzja wideo

Zestaw, specyfikacja techniczna i cena Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex

Recenzowany odkurzacz trafia do nas w stosunkowo niewielkim pudełku jak na tego rodzaju sprzęt. Z opakowania dowiemy się najważniejszych informacji, które wskazują na jego parametry. Na szczęście, mimo względnie niedużego rozmiaru, zestaw wewnątrz nie jest mocno ograniczony. W środku tego pudełka znajdziemy:

 • główną jednostkę odkurzacza,
 • instrukcję obsługi (również w języku polskim), 
 • baterię,
 • główną, zginającą się rurę,
 • szeroką końcówkę, która ma opcjonalne włosie, 
 • węższą końcówkę, którą producent przeznacza do mebli,
 • elektroszczotkę,
 • szczotkę do paneli,
 • wielofunkcyjną szczotkę, która powinna się sprawdzić na dywanach,
 • ładowarkę sieciową,
 • stację ładującą, która posłuży od razu za stojak na dodatkowe końcówki,
 • uchwyt na ścianę,
 • śrubki i kołki do uchwytu na ścianie.

Zestaw jest wystarczający jeżeli chodzi o podstawowe sprzątanie. Szkoda, że producent nie zdecydował się na dorzucenie zapasowych filtrów, albo szczotki do tapicerki, z której często korzystam.

Jak wspomniałem na wstępie tego Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex jest dostępny w polskich sklepach z tego rodzaju sprzętem. Dlatego nie musicie martwić się o cła i dodatkowe opłaty przy zamawianiu np. przez AliExpress. A sam sprzęt dostaniecie bez promocji za 699 złotych. Za tę niewygórowaną cenę dostajemy odkurzacz o następującej specyfikacji:

 • silnik o mocy 330W,
 • podciśnienie 20kPa (2 poziomy regulacji),
 • wyjmowany akumulator 2500mAh
 • zbiornik o pojemności 0,4l
 • całkowita waga 2,2 kg
 • waga głównej jednostki 1,5 kg

Budowa i jakość wykonania

teRecenzowany odkurzacz pionowy marki Cecotec delikatnie różni się od znanych mi sprzętów tego rodzaju. Co prawda tradycyjnie mamy tutaj konstrukcję z rękojeścią, miejscem na końcówki, które montuje się szybko i łatwo, ale niesztampowo – zbiornik na kurz umiejscowiony jest z tyłu odkurzacza. Bateria montowana jest od dołu urządzenia i odpięcie jej nie sprawia żadnych problemów.

Na tyle rękojeści znajduje się przełącznik, który pozwala na uruchomienie odkurzacza. Ten zawsze włącza się w tzw. trybie codziennego sprzątania. W celu włączenia trybu turbo konieczne jest naciśnięcie spustu. Niestety, ale ten odkurzacz pionowy nie może pochwalić się większą liczbą mocy do wyboru.

tekst o Dzięki umiejscowieniu dostęp do pojemnika jest bardzo prosty. Niestety nie mogę tego powiedzieć o jego opróżnianiu. Kiedy przy większości odkurzaczy wystarczy tylko nacisnąć przycisk, żeby wysypać śmieci, tak w przypadku tego sprzętu konieczny jest demontaż całości. Na szczęście sam proces nie jest skomplikowany, podobnie jak wymiana filtra znajdującego się z przodu odkurzacza.

Wygląd odkurzacza Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex przypadł mi do gustu. Biel połączona z niebieskimi elementami wygląda bardzo estetycznie, a posrebrzana rura, tylko dopełnia tego obrazu. Plastik, z którego wykonane jest to urządzenia, sprawia bardzo dobre wrażenie. Nie zauważyłem, żadnych problemów z wykończeniem i dopasowaniem elementów.

Odkurzanie

Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex poza zbyt długą nazwą oferuje również sensowne odkurzanie. Główna jednostka waży zaledwie 1,5 kilo, dlatego dłuższe korzystanie z tego odkurzacza nie było męczące. Elektroszczotką łatwo się manewrowało i bezproblemowo podjeżdżało w różne zakamarki mieszkania. Ponadto podświetlenie LED pozwala lepiej dojrzeć czy na podłodze nie został nam jeszcze brud do odkurzenia. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zginająca się rura. Dzięki niej z łatwością podjedziemy np. pod kanapę bez niepotrzebnych kombinacji i przede wszystkim bez schylania się.

Producent chwali się, że odkurzacz ma moc 330 Watów co przełoży się na 20kPa i, niestety, ale jest to mniej niż w takim recenzowanym już przeze mnie Redkey F10.

tBaterię w tym odkurzaczu można odłączyć, więc jeżeli wejdziecie w posiadanie zapasowego egzemplarza, to będziecie mogli ją szybko podmienić. Jednak nawet bez takiej podmianki w pełni naładowana bateria wystarczy na 14 minut pracy przy pełnej mocy lub 55 minut na standardowym poziomie. Przy ciągłej pracy, mimo że odkurzacz nie był gorący, tak wyłączał się po około 34 minutach odkurzania. Co ciekawe nic nie stało na przeszkodzie, żeby włączyć go ponownie, ot takie dziwne zachowanie. Baterię naładujecie, podłączając ją do ładowarki i zajmie to prawie 5h.

Największa wada

Z ładowaniem łączy się największy problem odkurzacza Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex. W tym sprzęcie, w przeciwieństwie do tego, do czego przyzwyczaiła mnie konkurencja, uchwyt na ścianę nie jest jednocześnie stacją ładującą. Nie ma tutaj żadnych pinów do ładowania, dlatego po odwieszeniu odkurzacza musimy zawsze pamiętać o podłączeniu kabla. Jestem pewien, że przyniesie to wiele sytuacji, w których będziecie chcieli odkurzyć, a odkurzacz nie będzie mógł się uruchomić, bo ktoś wcześniej zapomniał go podłączyć.

Teoretycznie w zestawie dostajemy stację ładującą, tylko że jej konstrukcja sprawia, że odkurzacz trzeba po pierwsze rozłożyć na części pierwsze, a po drugie wsunąć tak, żeby końcówka ładowarki na pewno dobrze weszła. Ponadto sprawia to, że z odkurzacza robi się w zasadzie taką wystawkę, której sam nie miałbym gdzie postawić, a do tego nie ma w niej miejsca na rurę. To, w przeciwieństwie do innych, jest najbardziej niepraktycznym rozwiązaniem, które może być uznane za poważną wadę tego sprzętu.

Recenzja Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex – podsumowanie

Podsumowując, recenzowany Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex to całkiem dobry odkurzacz ze zbyt długą nazwą, trochę małym pojemnikiem na kurz, ale za to szalenie wygodny w obsłudze i normalnie dostępny w polskich sklepach. Tylko, co z tego, jeśli rozwiązanie ładowania jest najzwyczajniej w świecie szalenie niepraktyczne. Ja przez to bym tego sprzętu nie kupił, ale jeśli uważacie, że Wam to nie przeszkadza, to Cecotec Conga RockStar 200 Vital ErgoFlex powinien przypaść Wam do gustu.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze recenzje