ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
realme buds air pro recenzja test

[Recenzja] realme Buds Air Pro – czy można mieć wszystko w niskiej cenie?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Recenzje

Zalety

 • ANC w niskiej cenie (do szumów)
 • Atrakcyjne wykończenie
 • Pełno przydatnych funkcji – obsługa z poziomu aplikacji, wygodne sterowanie z opcjami personalizacji, czujnik wyjęcia z uszu

Wady

 • Wkładka silikonowa zbyt blisko głównej części obudowy
 • Wsparcie tylko dla podstawowych kodeków audio -> ograniczona jakość dźwięku

Od wczoraj możecie zapoznać się z naszym testem realme Watch S, w którym zapowiedziałem… test realme Buds Air Pro. Tak, nie musieliście długo czekać, aby poznać ostatnią nowość z konferencji, którą firma niejako zamknęła ubiegły rok. Mówimy o słuchawkach bezprzewodowych, które na papierze wyglądają imponująco, gdy z tyłu głowy pamiętamy o cenie. Tak, tak, nadal ma być tanio i dobrze. Czy tak faktycznie jest? Przekonajmy się. Serdecznie zapraszam Was do lektury – oto recenzja realme Buds Air Pro.

Zestaw, specyfikacja techniczna i cena realme Buds Air Pro

realme buds air pro recenzja test

Nie mogło zabraknąć żółtego pudełka. W końcu to realme. Niemniej z Buds Air Pro otrzymujemy naturalnie nieodłączne etui, któremu towarzyszy kabel USB-C – USB-A oraz dodatkowe, trzy pary wkładek silikonowych. Co ciekawe, te ostatnie są bardzo zbliżone do siebie rozmiarem. Co oczywiste, w pudełku pojawiła się także makulatura, spośród której wyróżniła się jedna kartka. Zawiera ona skróconą instrukcję sterowania oraz zakładania słuchawek.

Tymczasem niska cena realme Buds Air Pro sprowadza się do 349 złotych. Tym sposobem najlepsze słuchawki marki kosztują tyle, co u niektórych firm najsłabsze. Co w tej cenie otrzymujemy? Tak prezentuje się specyfikacja na papierze:

 • typ: dokanałowe
  • przetworniki: 10 mm
  • pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
 • Bluetooth 5.0
  • obsługa kodeków AAC i SBC
 • czujnik założenia, ANC, po trzy mikrofony na słuchawkę, certyfikat IPx4, USB-C, tryb gry (opóźnienie 94 ms, standardowo 400 ms)
 • akumulator:
  • etui: 400 mAh
  • słuchawka: 43 mAh
 • wymiary:
  • etui: 60,5 x 56 x 24 mm
  • słuchawka: 39,2 x 22,6 x 21,3 mm
 • waga:
  • etui: 40 g
  • słuchawka: 5 g
 • wersje kolorystyczne: czarna, biała

Redukcja hałasów nie jest czymś często spotykanym nawet w droższych słuchawkach. Do tego pojawiają się czujniki założenia, które również nie są uznawane za oczywiste w tej cenie. To już może niektórym zapalić lampkę – w takim razie gdzie są oszczędności?

Budowa i jakość wykonania

realme buds air pro recenzja test

Już poprzednia kategoria zdradziła Wam, że słuchawki realme są wyjątkowo lekkie. Tyczy się to też etui, a wspólnym mianownikiem w tym wszystkim jest zastosowany materiał, czyli tworzywo sztuczne. Zostało ono bardzo dobrze spasowane i wykończone na połysk, co ostatecznie zgrywa się bardzo dobrze. Po prostu nie czuć oszczędności.

Mimo że mówimy o połyskliwym malowaniu, to nie przeszkadza to za bardzo w codziennym użytkowaniu. Zabrudzenia nie rzucają się w oczy. Naokoło znajdziemy trzy podstawowe elementy – złącze USB-C, diodę informującą o stanie pracy i naładowania akumulatora (dwukolorową – zieleń i czerwień), a także przycisk do sprawdzenia ogniwa lub wywołania parowania. Sama pokrywa blokowana jest na magnes, ale tylko w pozycji zamkniętej. Po otwarciu musimy ją przytrzymywać, aby sama się nie zamknęła. Nie ułatwia to wyjmowania słuchawek, a wręcz przeciwnie – miejsca jest naprawdę mało na włożenie palca, aby chwycić za akcesorium. Z czasem można się przyzwyczaić, ale o pełnym komforcie nie ma mowy.

Słuchawki są stosunkowo duże, co może utrudniać odpowiednie ułożenie w uszach

realme Buds Air Pro z wyglądu przypominają odwłok osy, od którego odchodzi silikonowa wkładka i pałąk. O ile całość wygląda ciekawie, tak niestety nie jest do końca wygodna. Głównie przez rozmiar głównej części słuchawek i stosunkowo krótkie wyprowadzenie osadzenia wkładek silikonowych. To wszystko sprawia, że nie każde ucho polubi tytułowe słuchawki. Niektóre wręcz będą szybko się ich pozbywać przez zbyt płytkie wprowadzenie akcesorium.

Niemniej to jedyny aspekt, o którym trzeba pamiętać w ramach konstrukcji tytułowych słuchawek. Duże znaczenie ma w tym dobór odpowiednich wkładek silikonowych. Mimo że te dostarczone w zestawie nie różnią się znacznie rozmiarem, to jednak potrafią zminimalizować powyższą niedogodność. Tymczasem nie mam większych uwag co do sterowania – reakcje na dotyk wykrywane są szybko i bez większych problemów. Podobnie jest z czujnikami włożenia, które znajdziemy na odwłoku razem ze zestawem mikrofonów. Jak muzyka przestaje grać, to jest to od razu niejako zapowiedź tego, że realme Buds Air Pro chcą opuścić nasze uszy.

Jakość dźwięku i użytkowanie

realme buds air pro recenzja test

Udało nam się dobrać odpowiednie wkładki silikonowe i nauczyliśmy się pewnie wkładać słuchawki do uszu. Sterowanie nie sprawia większych problemów, więc czas zacząć delektować się dźwiękiem, prawda? Teoretycznie można, ale wcześniej warto upewnić się, czy na pewno mamy zaktualizowane oprogramowanie i spersonalizować dostępne ustawienia.

W tym celu pobieramy darmową aplikację realme Link, którą mogliście już poznać w ramach recenzji realme Watch S. Ok, ale zanim jeszcze do niej przejdziemy, to docenimy powiadomienia ułatwiające parowanie i informujące o stanie naładowania akcesorium. Firma wykorzystała interfejs udostępniony przez Google, więc całość jest banalnie prosta w obsłudze. Teraz wracamy do aplikacji, która pozwala nam wybrać sposób blokowania (lub przepuszczania) dźwięku i dostosować sterowanie. Pod wybranymi gestami (stuknięciami) możemy wybrać jedno z predefiniowanych poleceń.

Z poziomu realme Link uruchomimy także wybrane tryby, gdzie:

 • tryb gry zmniejsza opóźnienie, ale obniża jakość dźwięku,
 • podbicie głośności sprawdza się w hałaśliwych miejscach, ale ponownie cierpi jakość dźwięku
 • Bass Boost+ dostarczy nam więcej niskich tonów, ale niestety kosztem innych pasm.

Na koniec lub na początek właściwie możemy przejrzeć FAQ oraz włączyć eliminację hałasu (ANC) lub przepuszczalność dźwięku.

realme Buds Air Pro to jedne z najtańszych słuchawek z ANC

realme buds air pro recenzja test

Skoro już mowa o redukcji hałasów i szumów, to realme wspomina o obniżeniu ich o około 35 dB, ale w praktyce nie liczcie na to, że kompletnie odetniecie się od otoczenia. realme Buds Air Pro w głównej mierze pozbywają się szumów wentylatorów i przyciszają miejskie hałasy. Jednak na pewno nie ma mowy o całkowitej eliminacji hałasów.

Niemniej realme wykorzystało dodatkowe mikrofony także do rozmów telefonicznych. Przynajmniej tak można się domyślać, gdyż wszelkie konwersacje z wykorzystaniem recenzowanego akcesorium stoją na wysokim poziomie.

Jakość dźwięku odpowiednia do tej półki cenowej

realme buds air pro recenzja test

Oczywiście napakowanie wielu technologii w tak niskiej cenie musi odbić się na czymś. W tym wypadku realme nie zaimplementowało wsparcia dla żadnych dodatkowych kodeków audio. Tym sposobem już na starcie nie można zbyt wiele oczekiwać po jakości dźwięku. Niemniej na pewno trzeba docenić Buds Air Pro za głośność – to wyjątkowo donośne akcesorium. W dźwięku domyślnie dominują niskie tony, które wyraźnie przykrywają pozostałe, wyblakłe pasma. Łącząc te wszystkie aspekty, testowane słuchawki docenimy głównie w zatłoczonych miejscach, gdzie panuje harmider i nie skupiamy się na każdym pojedynczym dźwięku.

Czas pracy na jednym ładowaniu jest odpowiedni

realme buds air pro recenzja test

realme deklaruje, że na jednym ładowaniu słuchawek możemy cieszyć się muzyką z ANC i przy ustawieniu natężenia na 50% przez około 5 godzin. Bez redukcji hałasów czas ten wzrasta do 6 godzin. Jeśli jednak skupimy się na rozmowach telefonicznych, to obie wartości maleją o około 2 godziny. Te wszystkie dane mają swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Tym sposobem brawa dla realme za podawanie rzeczywistych wyników, a nie powtarzalnych jedynie w laboratoriach. Etui pozwala zregenerować słuchawki czterokrotnie, więc w sumie nie powinniśmy mieć problemu z przekroczeniem 20 godzin pracy bez poszukiwania zewnętrznego źródła energii.

Same słuchawki regenerują się w etui przez niecałą godzinę. Z kolei ochraniacz potrzebuje dwóch godzin, aby pokazać 100% naładowania.

Recenzja realme Buds Air Pro – podsumowanie

realme buds air pro recenzja test

Przygoda z realme Buds Air Pro dobiegła końca, więc w końcu poznałem, co to znaczy dobrze wyposażone, w pełni bezprzewodowe słuchawki w niskiej cenie. Firma zamknęła naprawdę wiele technologii w akcesorium, za które życzy sobie 350 złotych. Oczywiście musi być to okupione pewnymi wyrzeczeniami. Redukcja hałasów nie jest rewelacyjna, ale też na pewno daleko jej do miana fatalnej – wszelkie irytujące dźwięki są minimalizowane. Podobnie jest ogólnie z jakością dźwięku. Nie mówimy o propozycji dla melomanów, a bardziej dla osób, które dużo przemieszczają się w zatłoczonych i hałaśliwych miejscach. Mimo wszystko warto sprawdzić, jeśli tylko macie taką okazję, czy konstrukcja odpowiada Waszym uszom.

 • Zestaw 8
 • Budowa 7
 • Akumulator 7
 • Dodatkowa funkcjonalność 9
 • Użytkowanie i jakość dźwięku 7
7.6/10

Sprawdź najnowsze recenzje