ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola/Google Nexus 6 – pierwsze wrażenia

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Polecane
image4

Wczoraj do mojej kieszeni trafił smartfon, który – nie kłamiąc – chciałbym, żeby znalazł się tam o wiele wcześniej. Jest to dziecko powstałe przy współpracy Motoroli oraz Google, niegdyś jednej firmy amerykańskiej, a teraz korporacji z Chinami. W takim razie jak w pierwszej chwili Nexus 6 został przeze mnie przyjęty?

Po rozpakowaniu zgrabnego i stosunkowo ciekawie udekorowanego pudełka moim oczom ukazał się phablet, który zapewne dla wielu z Was okazałby się monstrum. Mnie wielkość Nexusa 6 nie przeraziła ze względu na to, że na co dzień korzystam z minimalnie większego „telefonu”. Niemniej jednak, po testach Motoroli Moto X oraz pomimo to, że już wcześniej spotkałem najnowszego Nexusa to i tak z ogromnym zaciekawieniem przystąpiłem do pierwszego uruchomienia oraz konfiguracji. W tym miejscu oczywiście wita nas najnowsza wersja Androida w postaci Lollipopa, który w porównaniu do Moto X na KitKat’cie zdecydowanie odmładza cały ekosystem i wprowadza „Robocika” do kolejnego rozdziału swojego życia.

image7

Sam Nexus 6 od razu znalazł idealne miejsce w mojej dłoni, aczkolwiek mam już kilka uwag, co do tego zagadnienia. Mimo wszystko, jeżeli już poprawnie trzymam urządzenie to uwaga moich oczu zwrócona jest w kierunku 5,95-calowego wyświetlacza prezentującego obraz w rozdzielczości QHD. Stali Czytelnicy zapewne znają moje zdanie na temat takich rozwiązań toteż tylko powiem jedno słowo: niepotrzebnie. Jednak wróćmy jeszcze do samego designu urządzenia. Niewątpliwie jest to napompowana Moto X z wieloma usprawnieniami kryjącymi się wewnątrz oraz paroma, niezbyt zrozumiałymi, nieudogodnieniami.

Mimo że nie ukrywam mojego pochlebnego stosunku do Motoroli i – jak wspominałem w podsumowaniu zeszłego roku – chciałbym, aby ten telefon został u mnie to zapewniam, że recenzja będzie w pełni obiektywna. Tutaj pojawia się pytanie do Was – na co chcielibyście, abym zwrócił uwagę podczas testów?

PS. Przygotujcie się również na multimedialną recenzję :).

Sprawdź najnowsze wpisy