ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Recenzja] Honor Magic Earbuds – ANC i solidność, która potrafi zaskoczyć

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Recenzje

Zalety

  • Solidne wykonanie
  • Jakość dzwięku i rozmów na zadowalającym poziomie
  • Wygląd
  • Prostota obsługi

Wady

  • Zdarzały się kłopoty z parowaniem
  • Mogłby działać dłużej na jednym ładowaniu

Honor Magic Earbuds to słuchawki bezprzewodowe, które może nie są wyjątkowe, ale warte poznania. Obecnie chyba każdy producent stara się w swoim portfolio mieć tego typu sprzęt, więc Honor nie mógł tutaj odstawać. Patrząc na jakość wykonania Magic Earbuds, trzeba przyznać, że producent stanął na wysokości zadania. Nie oznacza to jednak, że sprzęt pozbawiony jest wad.

Honor Magic Earbuds

Honor Magic Earbuds

Honor to marka, która dalej w Polsce nie jest może specjalnie znana, ale i tak jest już lepiej, niż przed kilkoma laty. Ostatnio testowałem dla was ich smartwatcha, czyli Honor Magic Watch 2, który wypadł naprawdę przyzwoicie. Jak więc wypadają słuchawki producenta? Bardzo podobnie, bo choć mamy tutaj sprzęt, który prezentuje się naprawdę świetnie, to niestety jest kilka kwestii, które tak dobre już nie są. Zacznijmy jednak od samego początku, czyli tego, co otrzymujemy w pudełku. Już ono same robi spore wrażenie, bo stworzono je z wytrzymałego kartonu, a zamykane jest na magnetyczny zatrzask. Mała rzecz, a cieszy.

Pakowanie słuchawek także wygląda przyzwoicie. Etui ze słuchawkami jest oczywiście osobno, a oprócz tego w środku znajdziemy dwa pudełka. W jednym mamy zestaw makulatury, czyli instrukcję, warunki gwarancyjne oraz kartkę z „szybkim startem”. Tam również znajdziemy kod QR, który przenosi nas bezpośrednio do aplikacji AI Life, która pozwala na lepsze sterowanie samymi słuchawkami. Wprawdzie te można sparować ze smartfonem bez korzystania z aplikacji, ale tak ułatwia programowanie funkcji urządzenia. W pudełku znajduje się także kabel do ładowania z końcówką USB typu C oraz zestaw zapasowych nakładek dousznych. Łącznie są ich 4 pary, więc da się bez problemu dostosować je do własnego ucha.

Zobacz też: Microsoft powoli żegna się z Cortaną.

Wygląd Magic Earbuds i parowanie

Słuchawki Honor Magic Earbuds wyglądają naprawdę solidnie i podczas ich użytkowania nie obawiałem się tego, że niechcący je uszkodzę. Samo etui także robi wrażenie, bo wykonane z białego tworzywa sztucznego prezentuje się naprawdę nieźle. Warto jednak zaznaczyć, że dość łatwo je zarysować, więc jeżeli komuś zależy na tym, by jak najdłużej pozostało w nienaruszonej formie, trzeba uważać. Etui wyposażone jest w jeden przycisk, który znajduje się na tylnej części oraz dwie diody. Jedna na froncie, która informuje nas o poziomie naładowania urządzenia oraz wewnątrz, która służy do tego samego odnośnie słuchawek. Ta wewnętrzna dioda pełni także funkcję, która przydatna jest przy parowaniu smartfona, bo pokazuje, czy proces przebiegł poprawnie.

Parowanie odbywa się poprzez otworzenie etui i przytrzymanie przycisku na obudowie przez parę sekund. To wystarczy, by połączyć się ze smartfonem lub komputerem, choć warto zainstalować aplikację AI Life od Huawei. Tam zobaczymy bowiem poziom naładowania urządzenia oraz etui, sprawdzimy aktualizacje słuchawek oraz będziemy w stanie przypisać im odpowiednie funkcje. Słuchawki obsługuje się poprzez podwójne dotknięcie lub dotknięcie i przytrzymanie ich powierzchni. W tym pierwszy wariancie możemy wybrać: Odtwórz/wstrzymaj, Następny utwór, Poprzedni utwór, Wybudzenie Asystenta Głosowego lub po prostu brak reakcji. Dotknięcie i przytrzymanie włącza lub wyłącza funkcję ANC, czyli redukcję hałasów z otoczenia. Warto dodać, że w momencie wyjęcia którejś ze słuchawek z ucha, muzyka jest automatycznie wstrzymywana. Szkoda tylko, że nie startuje samoczynnie, kiedy słuchawka wraca na swoje miejsce.

Użytkowanie

Producent deklaruje, że po pełnym naładowaniu słuchawek, można z nich korzystać non stop przez około 3,5 godziny (bez ANC). I tutaj ma rację, bo nie da się z nich korzystać dłużej. Rozmowy to około 2-2,5 godziny, a samo etui „trzyma” do 12 godzin. To pozwala na naładowanie słuchawek 4 razy i dzieje się to wyjątkowo szybko, bo kilkanaście minut zapewnia ponad półtorej godziny dalszej pracy. Sam dźwięk może wydawać się odrobinę „przytłumiony”, co chyba jest niestety bolączką wielu słuchawek bezprzewodowych z ANC. Nie jest jednak źle, choć brakuje im trochę mocniejszego basu. Słuchając cięższej muzyki, można poczuć się lekko zawiedzionym, ale po przyzwyczajeniu się do dźwięku, szybko się o tym zapomina. Ten na szczęście nie jest zniekształcony nawet wtedy, kiedy słuchawki grają naprawdę głośno.

ANC działa przyzwoicie i faktycznie słyszy się różnicę, choć oczywiście nie wszystko jest wytłumione. Słuchawki wyposażone są w dwa mikrofony zewnętrzne oraz jeden po wewnętrznej stronie. Da się spokojnie rozmawiać przez słuchawki nawet wtedy, kiedy obok włączony jest telewizor czy muzyka. Teoretycznie mają tłumić dźwięki do 32 decybeli i tutaj się to sprawdza. Jakość połączeń także stoi na wysokim poziomie, choć niestety słuchawkom zdarzało się na krótką chwilę rozłączać.

Zdarzało się tak w przypadku parowania ze smartfonem (zarówno Android, jak i iOS), a także komputerem (Windows 10). Była to dosłownie jednosekundowa „zwiecha”, ale przy słuchaniu potrafiło denerwować. Sprzęt obsługuje Bluetooth 5, więc takich problemów być nie powinno, ale jak wspomniałem, zdarzało się to rzadko. Można jednak spokojnie zostawić telefon w jednym pomieszczeniu i rozmawiać czy słuchać muzyki w drugim i nic nie przerywa.

Warto je mieć?

Honor Magic Earbuds to solidnie wykonany sprzęt, który będzie dobrze sprawdzał się w codziennym użytkowaniu. Trudno przyczepić się do jakości wykonania, a i sam dźwięk jest na więcej, niż zadowalającym poziomie. Problemy z rozłączaniem to coś, co może drażnić, ale z drugiej strony, mogłem po prostu trafić na felerny egzemplarz.  Minusem jest jeszcze to, że słuchawki ciężko dostać. Na stronie Honora nie ma informacji, kiedy mają się pojawić w sprzedaży. Nieliczne oferty, które można znaleźć na Ceneo, pokazują, że sprzęt będzie kosztował od 450 złotych „w górę”. W tej cenie warto je rozważyć, choć konkurencja jest bardzo duża.

  • Zestaw 8
  • Wykonanie 9
  • Jakość dźwięku 7
  • Komfort użytkowania 8
8.0/10

Sprawdź najnowsze recenzje