ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Test akcesoriów do SGS2: część I

Autor: Mateusz Jabłoński Kategoria: Recenzje

caseaddPomimo że Samsung Galaxy S II sprawia wrażenie bardzo wytrzymałego, solidnego i zwartego smartfonu, niewiele trzeba, żeby go dotkliwie uszkodzić. Na niebezpieczeństwo szczególnie narażony jest ogromny 4.3-calowy wyświetlacz dotykowy. Co prawda telefon jest pokryty warstwą wzmacnianego szkła Gorilla Glass, ale jak pokazuje doświadczenie, niewiele trzeba, aby na tej estetycznej tafli pojawiła się brzydka rysa, na przykład od kluczy w kieszeni, lub nawet żeby szło pękło od niefortunnego upadku. Z drugiej strony – dosłownie i w przenośni – mamy plastikową obudowę, która przy upadku może się zarysować lub nawet odprysnąć. Dzisiaj zaprezentujemy Wam dwa rozwiązania firmy CaseAddict.com, które mają służyć ochronie tego telefonu. caseadd1 Pierwszy z nich kryje się pod nazwą „Ultra Thin Air”. Całość jest zapakowana w estetyczne plastikowe pudełko, co wskazuje, że mamy do czynienia z akcesorium z wyższej półki. W pudełku znajdziemy:

 • obudowę ochronną na korpus telefonu;
 • naklejkę ochronną na ekran;
 • naklejki zapobiegające ocieraniu się telefonu o obudowę;
 • szmatkę;
 • instrukcję.

Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do kompleksowej ochrony naszego telefonu. Na początku oklejamy obudowę naklejkami ochronnymi od środka. Naklejki są wykonane z przypominającego gumę grubego materiału, pokryte z jednej strony klejem, a z drugiej strony perforowane. Przyklejamy je w miejscach, w których telefon będzie się stykał z obudową – dzięki temu ochraniamy telefon przed zarysowaniem od obudowy oraz przed przebarwieniami. Dodatkowo, grubość naklejek sprawia, że obudowa szczelniej przylega do telefonu i dzięki temu cała konstrukcja jest dużo bardziej sztywna.

ultrathin1

Obudowa jest wykonana z miękkiego, ale sztywnego zarazem plastiku. Z testów wytrzymałościowych wynika, że jest odporna na przypadkowe zarysowania, a podczas upadku, zamiast pękać, wgniata się, amortyzując przy okazji upadek. Obudowa pewnie siedzi na telefonie, także nie ma mowy o przypadkowym jej zdjęciu. Zawiera również wycięcia w miejscu przycisków i slotów, także nie tracimy niczego z funkcjonalności telefonu. Ze względu na użyty materiał, telefon wraz z obudową bardzo dobrze trzyma się w dłoni – można zaryzykować stwierdzenie, że telefon lepiej trzyma się ręki niż bez osłony.

ultrathin3

Dodatkowym elementem zestawu jest ochronna folia na ekran. Jak czytamy w opisie, folia jest 25% grubsza od swojej poprzedniczki, ponadto jest odporna na zadrapania. Idealnie pasuje do ekranu nie zaburzając jego obsługi i chroni go przed promieniowaniem UV. Folia przykleja się do ekranu, ale po odklejeniu jej od wyświetlacza nie pozostawia na nim żadnych śladów po kleju. Próby z kluczami i nożyczkami dały pozytywny efekt – trzeba się napracować, żeby ją uszkodzić. Znajdują się w niej odpowiednie nacięcia na głośnik oraz przycisk funkcyjny.

ultrathin4

Jedyny problem, jaki można napotkać, to bąbelkowanie podczas nakładania folii – jeśli nie nałożymy jej równomiernie, może się zdarzyć, że na środku ekranu pod folią znajdzie się duży bąbel powietrza – tutaj nie ma rady, trzeba odkleić folię, wypuścić spod niej powietrze i jeszcze raz przykleić. Czego brakowało w zestawie, to małego kluczyka, dzięki któremu łatwiej byłoby odklejać folię – bez długich paznokci może być z tym problem. Zestaw jest do nabycia pod tym adresem.

glas-base

Drugie akcesorium w dzisiejszym miniteście to „Premium Real Glass Screen Protector”. W pudełku, budową przypominającym książkę, znajdziemy:

 • ochronę na ekran – protektor;
 • instrukcję;
 • kolorowe naklejki;
 • wacik nasączony alkoholem;
 • szmatkę;
 • kluczyk do demontażu ochrony.

glas1 Tutaj nie mamy już do czynienia ze zwykłą cienką folią ochronną, lecz właściwie z drugim szkłem na ekran naszego SGS2. Jak podaje producent, protektor składa się aż z siedmiu warstw, z których każda spełnia określone zadanie, między innymi mamy warstwę zapobiegającą śladom palców i zarysowaniu, chroniącą przed promieniowaniem UV, a nawet 0.4 milimetrową warstwę szkła, która nadaje sztywności całej konstrukcji. Protektor wygląda identycznie jak przedni panel SGS2, dlatego nie ma problemu z poprawnym ułożeniem go na telefonie. Przykleja się on do ekranu tylko na obrzeżach, na klej bardzo mocno trzyma. Protektor wyśmienicie przeszedł najgorsze testy, włączając w to rysowanie nożyczkami, cyrklem i kluczami – dopiero w starciu z piaskiem poległ, gdy zaczęły pojawiać się pierwsze rysy.

glas2

Ponieważ jego grubość jest znacząca, po jego naklejeniu przycisk sprzętowy w SGS2 znajduje się bardzo głęboko – dlatego producent do zestawu dorzucił sześć kolorowych naklejek na przycisk, które tą różnicę mają zniwelować. Naklejki są zrobione z silikonu i nie mają żadnej funkcji ochronnej. Natomiast kolory przycisków są bardzo… dziewczęce – oczywiście pomijając standardowe biały i czarny. Do zestawu standardowo dołączono szmatkę z mikrofibry, ale dostaniemy tutaj również saszetkę, w której znajduje się wacik nasączony środkiem czyszczącym na bazie alkoholu – za jego pomocą możemy wyczyścić i odtłuścić ekran przed nałożeniem protektora.

Przezroczystość protektora stoi na bardzo wysokim poziomie, nie fałszuje on kolorów oraz nie powoduje refleksów. Telefon z zastosowaną ochroną na ekran obsługuje się właściwie identycznie, nie wpływa on negatywnie na działanie ekranu dotykowego – jedyne, do czego można się przyczepić to silikonowy przycisk, który mógłby być nieco bardziej sztywny. Jak już zostało wspomniane – i pokazane wyżej – protektor jest bardzo wytrzymały i trzeba nieźle się napracować, żeby go uszkodzić. Testowany egzemplarz uległ całkowicie dopiero po punktowym uderzeniu – jednocześnie, chociaż sam uległ uszkodzeniu, ocalił telefon, na którym się znajdował. Tak wyglądał PO zdarzeniu:

glas3

Gadżet do kupienia na tej stronie. Warto wspomnieć, że do każdego akcesorium dołączona jest karteczka z numerem seryjnym. Akcesorium można zarejestrować! – dzięki temu mamy pewność, że jest ono oryginalne, nieużywane i producent poręcza jego jakość. Drugą, ogromną zaletą firmy CaseAddict.com jest bezproblemowa wymiana sprzętu, jeśli ulegnie on uszkodzeniu nie z winy klienta – np. podczas transportu. Dlatego zawsze otwierajcie paczkę przy kurierze, żeby to sprawdzić. A już wkrótce kolejne gadżety od CaseAddict.com – pokrowiec i ładowarka przenośna. AKTUALIZACJA Dla wszystkich czytelników naszego portalu mamy niespodziankę – zniżkę na dowolne akcesoria zakupywane do CaseAddict.com. Wystarczy, że podczas zakupów w polu Discount Codes wpiszemy kod ANDROIDPL, aby otrzymać zniżkę redukującą praktycznie do zera koszty przesyłki.

Sprawdź najnowsze wpisy