LG Optimus 2X (Swift 2X) – recenzja

Mariusz Urban Recenzje 2011-05-21

Wstęp

Do niedawna w świecie Androida LG uważane było za producenta, który swoimi urządzeniami mierzy w średnią półkę, a co za tym idzie telefony tej marki nie były atrakcyjne dla wymagających użytkowników.

W grudniu ubiegłego roku, podczas konferencji w Seulu, został zaprezentowany światu nowy smartfon ze stajni LG: wyposażony w dwurdzeniowy procesor Optimus 2X, który ma być flagowym modelem na rok 2011. W lutym na targach MWC 2011 w Barcelonie LG dumnie prezentowało swój najnowszy produkt, zapewniało również o jego rychłej dostępności.

Swój sklepowy debiut miał on w ojczyźnie producenta pod koniec stycznia, jednak Europejczycy zmuszeni byli do czekania aż do połowy marca. W Polsce ma być dostępny w nadchodzących tygodniach jako LG Swift 2X.

Czy Optimus 2X podołał wysoko postawionej poprzeczce? Mam nadzieję, że ta recenzja pomoże odpowiedzieć na to pytanie.

lg-optimus-2x-kor


Zestaw

W małym pudełku Optimusa 2X znajdziemy komplet akcesoriów, który nie wyróżnia się w żaden sposób względem innych urządzeń; jest to standardowy zestaw, jaki otrzymamy z większością smartfonów. W jego skład wchodzą:

 • adapter ładowarki,
 • kabel USB,
 • słuchawki dokanałowe,
 • dokumentacja.

LG mogło się bardziej postarać i rozszerzyć zawartość opakowania o kartę micro SD czy etui ochronne.
Warto zaznaczyć, że w zależności od regionu w zestawie może znajdować się także kabel HDMI. Ciężko jest mi zrozumieć politykę koreańskiego producenta, gdyż do telefonu tej klasy to akcesorium powinno być dołączone obowiązkowo, a taki rodzaj faworyzowania niektórych krajów nie wpływa pozytywnie na opinię o nim. Testowane urządzenie zostało sprowadzone z Holandii, więc polski zestaw może różnić się od zaprezentowanego.


Budowa

LG Optimus 2X zadowala wysoką jakością budowy. Przedni panel został w całości pokryty wytrzymałym szkłem GorillaGlass. Ciekawostką jest, że posiada on delikatnie zakrzywione krawędzie, co w praktyce sprawia przyjemne wrażenie i potęguje uczucie najwyższej klasy. Pod ekranem znajdują się cztery przyciski dotykowe wyposażone w mocne podświetlenie, powyżej ekranu znajdziemy czujniki przybliżenia i oświetlenia, kamerę do rozmów wideo, logo producenta, a nad nim głośnik do rozmów telefonicznych. W swoim nowym smartfonie LG wykorzystało ekran IPS-LCD, o rozdzielczości 800×480. Ekran tej samej technologii, lecz o większym zagęszczeniu pixeli, został użyty w iPhone 4.

Prezentowane na nim kolory są bardzo żywe. Stoi on o klasę wyżej od zwykłych ekranów LCD, a porównaniu z SAMOLED wypada znacznie jaśniej, lecz nie może z nim konkurować, jeżeli chodzi o głębię wyświetlanej czerni oraz zakres kątów widzenia. Odwzorowanie barw wypada bardzo dobrze, wszystkie czcionki są ostre.

Generalnie ekran IPS przypadł mi do gustu i należy go uznać za zaletę testowanego sprzętu.

Spód urządzenia zawiera port micro USB oraz bliźniacze grille, z których lewy to mikrofon, a prawy głośniczek.

Lewa strona nie zawiera żadnych elementów, po prawej znajdują się przyciski głośności, które działają z wyczuwalnym kliknięciem.

Na górze został umieszczony włącznik, port micro-HDMI ukryty za zaślepką oraz standardowe gniazdo słuchawkowe.

Tylna klapka została wykonana z matowego plastiku, który sprawia wrażenie pokrytego delikatną warstwą gumy, dzięki czemu urządzenie dobrze leży w dłoni. Elementem charakterystycznym LG Optimus 2X jest metalowy pasek z napisem „with Google” na tylnej klapce. Nad nim znajduje się wystający ponad obudowę obiektyw aparatu 8Mpx wyposażony w diodę LED.

LG Optimus 2X został solidnie wykonany, dobrane materiały oraz waga (139g) sprawiają, że trzymając go w dłoni nie musimy się obawiać, ze się nam przypadkowo wyślizgnie. Urządzenie jest słusznych rozmiarów, lecz z łatwością mieści się w kieszeni.

Design telefonu jest raczej prosty i zachowawczy – LG nie pokusiło się o żadne udziwnienia, co dla wielu może być zaletą. Szkoda, że projektanci nie pomyśleli o tak przydatnym detalu, jakim jest dioda informująca o nieodebranych połączeniach i wiadomościach.


Specyfikacja techniczna

 • System operacyjny Android 2.2.2 Froyo, nakładka Optiums UI
 • GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz),
 • HSPA/WCDMA (900/2100 MHz),
 • dwurdzeniowy procesor NVidia Tegra2 o taktowaniu 1 GHz,
 • 8 GB wbudowanej pamięci, slot kart microSD (do 32 GB max),
 • 512 MB pamięci RAM,
 • 4-calowy ekran IPS o rozdzielczości WVGA (480 x 800),
 • WiFi b/g/n, DLNA, Bluetooth 2.1 z EDR i A2DP,
 • odbiornik GPS z A-GPS,
 • aparat 8Mpx z autofocusem i diodą doświetlającą,
 • przedni aparat 1,3Mpx do rozmów wideo,
 • nagrywanie/odtwarzanie wideo w jakości 1080p,
 • akcelerometr, żyroskop, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy, czujnik natężenia światła,
 • gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm,
 • wyjście micro-HMDI
 • bateria Li-Ion o pojemności 1500 mAh.

Testowane urządzenie to pierwszy w naszym kraju smartfon wyposażony w dwurdzeniowy procesor NVidia Tegra2, o taktowaniu 1GHz. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych układów dostępnych na rynku i zapewnia bezkompromisową wydajność.
Wbudowane zostało 8GB pamięci, z czego ok. 1,2 GB jest przeznaczone na aplikacje użytkownika, a pozostała część służy jako wewnętrzna karta SD. Do własnej karty microSD mamy dostęp przez katalog /sdcard/_ExternalSD.
Pamięć RAM wynosi 512MB; dla układu graficznego GeForce ULV system przeznacza 128MB, czyli dla użytkownika ilość realnego RAMu to 384MB – wystarczająca nawet do najbardziej wymagających gier i aplikacji. Średnia ilość dostępnej pamięci po restarcie systemu wynosi 220 MB. Podczas testów nie doszło do sytuacji, by ta ilość okazała się niewystarczająca.

Dołączona bateria ma pojemność 1500 mAh i zapewnia 2 do 3 dni pracy, w zależności od intensywności użytkowania. Przed premierą pojawiały się pytania czy taka bateria wystarczy do zasilania dwurdzeniowego procesora. NVidia zaprezentowała dowody na to, że Tegra2 jest oszczędniejsza w energię względem jednordzeniowych konkurentów. Podczas testów nie doświadczyłem specjalnych różnic w czasie działania na baterii w porównaniu z innymi zaawansowanymi smartfonami dostępnymi na rynku.


Sieci

Korzystając z Optimusa 2X zdarzało się, że w niektórych miejscach zasięg GSM był o kreskę niższy, niż na innych urządzeniach w tym samym czasie. Lecz jest to jedyna negatywna rzecz, jaką można w tym temacie powiedzieć. Prędkość transmisji danych nie pozostawia nic do życzenia, a jakość rozmów telefonicznych stoi na właściwym poziomie, rozmówca jest dobrze słyszalny.

Pozytywnie wyróżnił się natomiast moduł WiFi, który nawiązywał połączenie z routerem w miejscach, w których wiele smartfonów nie mogło złapać zasięgu. Bluetooth działa bez zarzutu, łączenie z innymi telefonami przebiegało sprawnie, to samo można powiedzieć o transmisji dźwięku przez A2DP.

LG Optimus 2X został wyposażony w funkcję modemu oraz udostępniania Internetu przez połączenie USB. Znajdziemy również aplikację SmartShare, pozwalającą wyświetlać zawartość telefonu na kompatybilnych telewizorach, obsługujących standard DLNA.

Złapanie pierwszego fixa przez wbudowany odbiornik GPS trwało długo, bo około 10 minut, lecz po pierwszym połączeniu nie występowały już żadne problemy. Dokładność modułu jest podobna do tej z innych urządzeń tego typu i nie można na nią narzekać.

 


Oprogramowanie

Optimus 2X działa pod kontrolą Androida w wersji Froyo (2.2.2), dodatkowo został wyposażony w autorski interfejs LG, zwany Optimus UI.

Użytkownik może modyfikować liczbę pulpitów, których maksymalna ilość wynosi 7. Szybkie przełączanie między ekranami umożliwia wykorzystanie gestu zbliżania dwóch palców, znanego m.in. z HTC Sense. Wskaźnik u góry ekranu pomaga nam w zorientowaniu się który pulpit aktualnie widzimy.

Domyślnie aplikacje prezentowane są w pionowej liście, podzielonej na 2 segmenty: systemowe oraz pobrane. Istnieje możliwość dodania własnych katalogów i posortowania programów według własnego gustu. Do wyboru jest jeszcze układ poziomy (podobny do tego z SGS) oraz lista alfabetyczna. Świeżo zainstalowane aplikacje mają do ikony dołączony niebieski oznacznik, który znika po pierwszym uruchomieniu.

Ekran odblokowywania powiadamia nas o nieodebranych połączeniach i wiadomościach, został również wyposażony w przyciski do kontroli odtwarzacza, które wyświetlają się, gdy aplikacja muzyki działa w tle.

Producent dołączył gamę własnych widgetów, które należy uznać za miły dodatek. Spośród nich wyróżnia się zegar zawierający informacje o pogodzie, który wyświetla ładne animacje po odblokowaniu ekranu, podobne do tych z HTC Sense. Widgety LG zostały umieszczone w osobnej kategorii, co znacznie usprawnia zarządzanie nimi. Znajdziemy wśród nich między innymi różne rodzaje zegarów, widget muzyki, radia, przejrzysty kalendarz, widget zakładek z przeglądarki internetowej oraz widget do obsługi portali społecznościowych.

Zmiany zostały też wprowadzone w sekcji powiadomień – mamy tam szybki dostęp do kilku istotnych ustawień systemowych, jak WiFi, Bluetooth, GPS czy przełączanie do trybu wibracji – znamy to z Samsunga Galaxy S. Znalazł się tam także widget do obsługi muzyki, który w razie potrzeby może być wyłączony.

Domyślna klawiatura jest bardzo dobra, posiada obsługę polskiego słownika, a pisanie na niej jest bardzo przyjemne. Jest to jedna z najwygodniejszych form wprowadzania tekstu, z jakiej korzystałem do tej pory na Androidzie; po dłuższej praktyce można pisać z zawrotną prędkością, nawet bez potrzeby patrzenia na klawisze. Przyciski są odpowiedniej wielkości, nie można też narzekać na odstępy między nimi. Dostępne tryby wprowadzania tekstu to pełne QWERTY i klawiatura telefoniczna. Wizualnie klawiatura delikatnie przypomina tę znaną z iPhone’a.

Zmiany dotknęły również aplikację do obsługi połączeń telefonicznych. Została ona zaprojektowana w bardzo przejrzysty sposób. Klawiatura jest duża i wpisywanie numerów nie sprawia kłopotów. Dodatkowo dialer obsługuje szybkie wybieranie oraz łatwe wyszukiwanie kontaktów.

Optimus 2X został wyposażony w system rozpoznawania gestów, bazujący na wbudowanym czujniku położenia. Najciekawszym z nich jest poruszanie kursora podczas wprowadzania tekstu za pomocą uderzeń w krawędzie smartfona. Przy odrobinie wprawy wychodzi to całkiem dobrze i przydaje się w codziennym użytkowaniu. Inne obsługiwane gesty to przesuwanie widgetów między pulpitami za pomocą przechylania w odpowiednią stronę, wyciszanie połączenia/alarmu przez położenie telefonu plecami do góry, przełączanie piosenek/obrazów za pomocą stukania w boki urządzenia.

Wśród dołączonych aplikacji znajdziemy dedykowane programy do obsługi portali społecznościowych: Facebook for LG, Twitter for LG i MySpace for LG. Współdziałają one z dedykowanymi widetami do ich obsługi.

W zainstalowanym oprogramowaniu znajdziemy również:

AppAdvisor: lista polecanych tytułów z Marketu;
F-Secure: w teorii ma chronić przed złośliwym oprogramowaniem;
Dyktafon;
Lustro: wykorzystuje przednią kamerkę;
Polaris Office: czytnik dokumentów.

Godnym uwagi pomysłem jest narzędzie „Dodatkowe aplikacje”. Dzięki niemu można łatwo i szybko zarządzać programami, których pliki instalacyjne producent umieścił w wewnętrznej karcie SD. Dzięki temu uniknięto zbędnego zaśmiecenia systemu. Znajdują się wśród nich: Spider-Man, Shrek Karting, Amazon Kindle, PicSay, MovieFinder, Layar, Guitar Hero, Real Dart, Compass, Calorific. W kilku przypadkach są to tylko wersje demonstracyjne, więc dobrze, że nie stanowią one integralnej części oprogramowania.

Ciekawostką jest to, że Optimus 2X potrafi wykonywać zrzuty ekranu prosto z pudełka, wykorzystując kombinację przycisków: włącznik + dom. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie i uważam, że powinno być powielone w innych urządzeniach.

W porównaniu z produktami HTC czy Samsunga, zmiany, jakie LG wprowadziło do software’u Optimusa 2X nie są bardzo głębokie, lecz znacząco powiększają zakres dostępnych w Androidzie funkcji. Wydaje mi się, że LG udało się osiągnąć złoty środek i system nie jest przesadnie obciążony zbędnymi dodatkami.
Elementem domyślnego oprogramowania, co do którego mam największe zastrzeżenia jest płynność animacji podczas przełączania pulpitów. Urządzenie ma potencjał i szkoda, że nie spędzono więcej czasu nad optymalizacją i zwiększeniem prędkości działania launchera, gdyż z tą aplikacją użytkownik ma praktycznie największy kontakt. Nie jest to poziom, który dorównuje jakością pracy HTC Sense. Pozostawia to pewien niedosyt, gdyż nie tego oczekujemy po dwurdzeniowym smartfonie.

Programiści LG przewidzieli, że użytkownikom może nie przypaść do gustu domyślna aplikacja do zarządzania pulpitami. Stworzyli narzędzie „Wybór ekranu głównego”, które umożliwia łatwe przełączenie do własnego zamiennika pobranego z Marketu, jak np. ADW, czy LauncherPro.

Wszelkie animacje systemowe działają bardzo szybko, a prędkość otwierania aplikacji jest ponadprzeciętna, co ułatwia korzystanie z multitaskingu. Ogólna wydajność urządzenia jest więcej niż zadowalająca, jest to najwyższy komfort pracy z jakim miałem do czynienia na urządzeniu opartym na Androidzie. Smartfon ten nie ma irytującej tendencji do „namyślania się” przed podjęciem akcji, która nieraz doskwiera użytkownikom innych urządzeń.


Internet

Przeglądarka internetowa nie wyróżnia się w żaden sposób i gwarantuje wszystkie funkcje, które widzieliśmy już na innych smartfonach z Androidem. Jednak Optimus 2X odstaje od konkurencji w kategoriach prędkości renderowania stron i szybkości poruszania się na nich. Nie są mu straszne witryny zawierające dużą ilość animacji i wtyczek flash. Przewijanie, przybliżanie czy zarządzanie kilkoma kartami przebiega płynnie i w żadnym momencie nie doskwierają nam opóźnienia w reakcji. Dzięki dobremu procesorowi przeglądanie Internetu działa perfekcyjnie i może służyć za wzór dla innych w tej dziedzinie.


Wydajność i gry

Wraz z wypuszczeniem LG Optimus 2X do sprzedaży zbiegło się uruchomienie przez NVidię specjalnej aplikacji TegraZone, ułatwiającej odnajdywanie gier i programów tworzonych specjalnie dla układu Tegra. Obecnie znajduje się tam 10 tytułów dostępnych do pobrania oraz zapowiedzi nadchodzących produkcji.

LG Optimus 2X króluje w wymagających grach. Testowałem na nim takie tytuły, jak: Dungeons Defenders, Samurai II: Vengeance oraz Nova. Jakość rozgrywki zapewniana przez procesor NVidia Tegra2 jest najwyższej klasy i nie ma mowy o jakichkolwiek lagach, wyświetlana grafika stoi na wysokim poziomie. Miłośnicy mobilnego grania powinni brać pod uwagę Optimusa 2X przy zakupach, gdyż znakomicie sprawdza on się w tej roli.

Do zmierzenia wydajności testowanego sprzętu użyłem kilku najpopularniejszych benchmarków z Marketu. Jasno z nich wynika, że Optimus 2X jest obecnie liderem w swoim segmencie. Moc obliczeniową GeForce ULV potwierdzają wysokie rezultaty w testach 2D oraz 3D.


Multimedia

LG Optimus 2X to urządzenie wybitnie multimedialne. Układ graficzny GeForce ULV zapewnia znakomitą jakość grafiki oraz funkcje, które wyróżniają smartfon LG na tle konkurencji.

Na uwagę zasługuje obsługa połączenia HDMI – dzięki tej funkcji możemy na ekranie kompatybilnego telewizora na żywo oglądać to, co dzieje się na ekranie naszego urządzenia. Daje to możliwość różnych zastosowań, począwszy od oglądania filmów HD po prezentacje multimedialne.

W skład oprogramowania wchodzi aplikacja do obsługi muzyki, której funkcjonalność została poszerzona o dodatkowe opcje. Mamy do dyspozycji wspomniany wcześniej widget w powiadomieniach, pozwalający na szybką zmianę utworów, equalizer z dużą ilością ustawień oraz atrakcyjny podgląd albumów w trybie horyzontalnym.

Dodano również obsługę radia FM, wykorzystując słuchawki jako antenę. Standardowa aplikacja posiada ładny, prosty design, pozwala na zapamiętywanie stacji i oznaczanie ulubionych.

Wbudowany odtwarzacz wideo pozwala na bezproblemowe odtwarzanie filmów w rozdzielczości FullHD (1080p). Fani mobilnego kina nie zawiodą się wybierając ten smartfon, ekran IPS gwarantuje dobrą jakość wyświetlanego materiału.


Aparat

LG Optimus 2X został wyposażony w aparat o matrycy 8Mpx. Pozwala ona na robienie dobrych zdjęć, a dioda LED radzi sobie z doświetlaniem fotografowanych obiektów. W warunkach pochmurnych zdjęcia nie zawsze wychodzą wystarczająco jasne, lecz przy korzystnym oświetleniu otrzymujemy żywe i ostre fotografie. Przez zastosowanie wystającego obiektywu zatroszczono się o to, by docierała do niego dostateczna ilość światła.

Zdjęcia w większej rozdzielczości

Na uwagę zasługuje aplikacja obsługi aparatu, która została wyposażona w wiele przydatnych ustawień. Szczerze powiedziawszy, z tak zaawansowanymi funkcjami nie spotkałem się dotąd w żadnym smartfonie. Kontrolę nad nimi sprawuje się z pozycji rozbudowanego menu. Oprócz standardowych opcji, jak rozmiar obrazu, efekt koloru, balans bieli czy samowyzwalacz znajdziemy takie, które ciężko znaleźć wśród konkurencyjnych smartfonów.

Dostępne tryby ostrości to: autofocus, makro, śledzenie twarzy oraz manualne ustawienie. Modyfikować można wartość ISO, jakość obrazu, dostępna jest także stabilizacja obrazu. Użytkownik może wybierać spośród kilku trybów zdjęć. Warto wyróżnić tryb panoramiczny oraz tryb seryjny, pozwalający uchwycić 6 zdjęć o rozdzielczości 2MP w trakcie kilku sekund. Podczas robienia zdjęć klawisze głośności służą do przybliżania obrazu.

LG Optimus 2X jest pierwszym smartfonem na naszym rynku umożliwiającym nagrywanie wideo w rozdzielczości Full HD (1088p), z prędkością 24 klatek na sekundę. Ilość dostępnych ustawień nie jest tak rozbudowana, jak w przypadku aparatu, lecz zawiera wszystko, co jest potrzebne. Jakość filmów jest zadowalająca, mimo sporej kompresji materiału wideo. Przy nagrywaniu w rozdzielczości 720p ilość klatek na sekundę wzrasta do 30.


Podsumowanie

LG Optimus 2X to solidne urządzenie, którego bolączką są drobne niedociągnięcia w fabrycznym oprogramowaniu. Nie są one jednak tak straszne, by przykryć wszystkie jego atuty. Jest to smartfon adresowany do wymagających użytkowników, którego jakość wykonania jest bardzo dobra, a ogólna prędkość działania zadowala. Przez cały czas mamy wrażenie, że obcujemy z produktem z najwyższej półki.

Aktualizacja do Androida 2.3 Gingerbread planowana jest na najbliższe tygodnie, miejmy więc nadzieję, że programiści LG wysłuchali negatywnych recenzji i wyciągnęli wnioski.

W zakończeniu warto również wspomnieć o innym atucie Optimusa 2X, który docenią bardziej zaawansowani użytkownicy – w przeciwieństwie do wielu nowych urządzeń (Motorola Atrix, HTC Sensation) posiada on fabrycznie odblokowany bootloader. Co to oznacza w praktyce? Pełną otwartość na ingerowanie w system, brak ograniczeń w kwestii tzw. custom ROMów. W momencie pisania recenzji na zagranicznych forach można już przebierać w sporej ilości modyfikowanego oprogramowania, dostępny jest między innymi słynny CyanogenMod.

Zalety:

 • jakość budowy
 • świetny ekran IPS
 • funkcje multimedialne
 • odblokowany bootloader
 • ogólna wydajność

Wady:

 • chwilowe spowolnienia w UI
 • brak diody powiadomień
 • ubogi zestaw akcesoriów


 • witold

  posiadam w/w telefon i jest swietny, tzn, wykonanie i wyglad pierwsza klasa, nic sie nie rusza nie skrzypi, wszystko natychmiast sie uruchamia, pamiec wew. na aplikacje 1,32GB, i na swoje dane, 5,51GB wiec spokojnie wystarczy, dokupilem karte 16GB, i mam full wypas, wbrew opiniom i testom ktore czytalem zanim go kupilem – zdjecia robi naprawde bardzo dobre, bez zadnej mgly czy smuzenia, moge wystac kilka zdjec na maila jak ktos bedzie chetny, filmy HD nagrywa super, choc full HD nieraz ciut przycina, ale jeszcze zobacze, lecz HD w zupelnosci wystarcza, ponadto jakosc wyswietlacza w jest super, w ciagu dnia spokojnie wystarcza podswietleniena 30-50% by byl czytelny, obraz na 55cal LCD przez HDMI rewelacja, gry, filmy zdjecia super sprawawytrzymuje spokojnie caly dzien przy wiecej niz normalnym uzywaniu, a mnogosc aplikacji, gier czyni z tego sprzetu niesamowity komputer, jakosc wykonania elegancja spasowanie na najwyzszym poziomie, bateria laduje sie rowno 2godz. ps. przepraszam za takie skakanie po roznych watkach w opisie lecz pisze co wazne by okreslic ten sprzet…zdecydowanie polecam gdyz w sklepie internetowym kupilem za 1349zl odjac 200zl za poprzedni sprzet lg gt540, wiec zaplacilem za nowke 1149 zl, gdzie uwazam za b.dobra cene jak za telefon z najwyzszej polki 🙂 i nie zaluje…:):)

 • wldo

  W sekcji Multimedia brakuje mi recenzji w zakresie jakości odsłuchiwanej muzyki. Został jedynie opisany zestaw oprogramowania do muzyki, ale żadnych wrażeń z jego używanie nie znalazłem. A jest to dla mnie o tyle istotne, ze Samsung Galaxy S2 okazał się totalną porażką w zakresie audio i teraz szukam czegoś alternatywnego – liczyłem na te w recenzji o LG.
  Również w recenzji nie znalazłem kolejnego bardzo ważnego elementu, a który mi mocno doskwiera w SG S2 – rzeczywista energochłonność tego LG.

 • EsariE

  mam ten telefon juz ponad 2msc
  i jak dla mnie pasuje tylko czekam na aktualizacje andka która ma wyjsc jakos niedługo 🙂
  co do baterii to mi trzyma max 5dni i parę godzin, dodam ze mam wyłączone 3G w uzyciu i kilkanaście smsów i pare rozmów troszkę internet , wiec 5dni to dużo ale i tez jak się będzie długo grało, słuchało muzy to i 1 dzień pociągnie, co do szybkości to jest wolniejszy od sgs2 ale lg wyszedł przed nim wiec sgs2 jest nowszy
  wracając do lg jak dla mnie super telefon brakuje mi tylko aplikacji, widgetu który jest w sgs2 który pokazuje ile aplikacji działa w tle w markecie sa podobne ale to nie to samo

 • nat-2

  Czy 512MB RAMu to aby nie za mało? 🙁

 • sebol723457789

  2-3 dni wytrzyma?

  • piter12256

   [quote name=”sebol723457789″]2-3 dni wytrzyma?[/quote]
   Wszystko w zależności od użytkowania. Średnio na jednym ładowaniu wytrzymuje 2 dni (dużo słuchania muzyki, Internet przez WiFi, 3G, kilka rozmów i kilkanaście SMSów), bez problemu można wycisnąć 3.
   Ale dla chcącego nic trudnego, baterię równie dobrze można rozładować w pół dnia. Jak wspomniałem w recenzji – nie wyróżnia się znacznie względem innych smartfonów z Androidem.

 • parys88

  Taki strasznie cukierkowy ten interfejs… nie zbyt mi sie podoba, funkcje jak cala reszta ostatnich androidow, nie miejcie mi za zle ale odnosze wrazenie ze telefon ma duzo funkcji ale nie sa one dopracowane idealnie (konkurencja nie spi, chociazby lepsze fotki mozna robis SGSII czy w Xperii arc) tak naprawde wyroznia sie ten telefon tylko prockiem i video w full hd. To za malo zebym mogl to kupic.

  • rem czar

   warto jednak porownac rowniez cene LG Optimus 2X i SGS II skoro porownujecie juz oba telefony 🙂

 • Markoo

  Z tego co pamietam jak wchodzil flagowy model Samsunga czyli Galaxy S tez bylo wiele narzekan na nie dopracowany soft..nie wspominajac juz o mega lagach..mysle ze LG napewno do tego modelu sie przylozy w koncu to jest ich flagowy model i chca byc znaczaca firma telefonow komorkowych wiec mysle ze kwestia czasu a problemow nie bedzie to ze w srodku ma potezne bebechy to chyba nie musze nikomu pisac..potencjal wielki tylko LG musi go wykorzystac

 • kamcio4444

  Zdjęcia bardzo kiepskiej jakości. Mój SGS w porównaniu z nim to normalnie lustrzanka…

  • Qui

   Kurna te wasze sgs to chyba są w stanie wygrać 3 wojnę światową. Tylko czekam, aby ktoś napisał, że jego Nokia 8210 jest lepsza, szybsza i ma super wyś[quote name=”kamcio4444″]Zdjęcia bardzo kiepskiej jakości. Mój SGS w porównaniu z nim to normalnie lustrzanka – moja Nokia 8210 jest jeszcze lepsza niż lustrzanka 😉

 • silverx

  Po podkręceniu procesora do 1.4 Ghz wynik w quadrant oscyluje w granicach 4200.
  http://img696.imageshack.us/img696/6503/2011051420102827.png

 • cock-sparrer

  A co z odstajacym od obudowy aparatem? nie jest on narażony na zarysowania?

  • piter12256

   [quote name=”Filip Brodecki”]A co z odstajacym od obudowy aparatem? nie jest on narażony na zarysowania?[/quote]
   Podczas testów nie doszło do zarysowania się szkła ochraniającego aparat, sporo w tej kwestii zależy od użytkownika. Ale jest wysoce prawdopodobne, że może ono ulec zniszczeniu przy niedbałym użytkowaniu.

 • lukas2209

  „Dzięki dobremu procesorowi przeglądanie Internetu działa perfekcyjnie i może służyć za wzór dla innych w tej dziedzinie.”
  – heheheh, to dobre, widać, że Redaktorzy nie mieli jeszcze okazji przetestować SGS II. To Samsung pokazał nowe standardy w kwestii potwornie szybkiego i płynnego internetu. Bez dwóch zdań jest szybszy od LG 2X.

  • cock-sparrer

   No tak, znów się zaczyna…

 • zajacpl

  W minusach mamy:

  chwilowe spowolnienia w UI – używając LauncheraPro i softu innego niż stockowy nie występują 🙂

  brak diody powiadomień – w markecie jest dostępna darmowa aplikacja, która wykorzystuje podświetlane przyciski jako właśnie taką diodę 🙂

  ubogi zestaw akcesoriów – hmm? To ,że do telefonu z wbudowaną pamięcią 8gb nie dodaje się kartySD jest chyba standardem, a brak kabla HDMI, no cóż, w innych krajach jest dorzucany do pudełka…

  • piter12256

   [quote name=”ZajacPL”]W minusach mamy:

   chwilowe spowolnienia w UI – używając LauncheraPro i softu innego niż stockowy nie występują 🙂

   brak diody powiadomień – w markecie jest dostępna darmowa aplikacja, która wykorzystuje podświetlane przyciski jako właśnie taką diodę.[/quote]

   Jasne, ale tego oczekuje się po wyjęciu urządzenia z pudełka, szkoda, że LG o to nie zadbało.

  • Lukasz

   A możesz napisać jak się nazywa ta aplikacja która wykorzystuje podświetlane przyciski jako diodę do nieodebranych wiad. i połączeń?

  • Lukasz

   [quote name=”ZajacPL”]brak diody powiadomień – w markecie jest dostępna darmowa aplikacja, która wykorzystuje podświetlane przyciski jako właśnie taką diodę 🙂
   [/quote]
   A możesz napisać jak się nazywa ta aplikacja która wykorzystuje podświetlane przyciski jako diodę do nieodebranych wiad. i połączeń?

 • maslascher

  recenzja fajna ale nie chce mi się wierzyć że lg zrobiło wreszcie dobry telefon a poza tym nie wyczytałem w minusach telefonu że ten „lg ui” (czy jakoś tak) jest mało udaną kopią niesamowitego sense z htc czy ludzie nie potrafią wymyślić coś nowego tylko wciąż wzorują się na htc najpierw ładowarki modułowe a teraz bezprawne kopiowanie sense nie powiedziałbym że to jest właściwe, nie żebym był jakimś obrońcą htc ale takie zgapianie od innych jest jak najbardziej nie w porządku

 • ja

  Fajna recenzja. Ten LG jest chyba trochę słabszy niż Samsung Galaxy S2.

 • songo

  ladna recenzja i jeszcze ladniejsze azjatki^^

  na ich malutkich dloniach ten telefon wyglada jak cegla:D

 • dawids20

  Jest dostępny w markecie czy gdziekolwiek widget zegara z pogodą od LG?

 • Martino

  Więc tak kupiłem ten telefon w zeszłym tygodniu po calonocnej zabawie nim czekałem tylko do 10 aby otworzyli sklep żebym mógł go wymienić .Samsung galaxy s (poprzedni telefon) jest 100 razy lepszy niż ten lg.Ogólnie wymieniłem na htc incredibile s i to jest to.Lg jednak ma za dużo niedociągnięć jak za ta cenę.

  • jfs

   [quote name=”Martino”]Więc tak kupiłem ten telefon w zeszłym tygodniu po calonocnej zabawie nim czekałem tylko do 10 aby otworzyli sklep żebym mógł go wymienić .Samsung galaxy s (poprzedni telefon) jest 100 razy lepszy niż ten lg.Ogólnie wymieniłem na htc incredibile s i to jest to.Lg jednak ma za dużo niedociągnięć jak za ta cenę.[/quote]

   A co się nie podobało ?

 • piterzonta

  Świetna recenzja. Zastanawiam się nad nowym telefonem i powiem szczerze, że bardzo zaciekawiłem się LG x2.

 • FrostyPL

  Widzę, że ktoś tu słucha WestCoastu 😀

 • schizzok

  Profesjonalna recenzja 🙂 tylko pozazdrościć, aby tak dalej.

 • Młody

  […]Full HD (1088p), z prędkością 24 klatek na sekundę.
  chyba raczej 1080p 😉

 • czujny

  Ja bym jeszcze z chęcią zobaczył przykładowy filmik nagrany w HD 😉 Damy radę tak zrobić Piotrku? 😉

  • piter12256

   [quote name=”Bartek Dul”]Ja bym jeszcze z chęcią zobaczył przykładowy filmik nagrany w HD 😉 Damy radę tak zrobić Piotrku? ;)[/quote]
   Postaram się nagrać jakiś przykładowy film w najbliższym czasie 😀

 • cock-sparrer

  A jak się sprawuje głośnik od muzyki? I ogólnie jakość przez wyjście minijack? 😉

  • birdeater

   Przylączam się do pytania…

 • irhabi

  Rozdzielczość ekranu jest tak kiepska, czy to tylko na screenach czcionka jest tak zniekształcona? Mogę prosić o kilka screenów, które nie są pomniejszone na potrzeby recenzji?

  • piter12256

   [quote name=”irhabi”]Rozdzielczość ekranu jest tak kiepska, czy to tylko na screenach czcionka jest tak zniekształcona? Mogę prosić o kilka screenów, które nie są pomniejszone na potrzeby recenzji?[/quote]
   Screeny zostały pomniejszone na potrzeby recenzji.

   Tu znajdziesz je w pełnej okazałości:
   http://www.4shared.com/folder/JD3iuy8d/Screenshot.html

   • irhabi

    Dzięki! Teraz wygląda to zdecydowanie lepiej!

 • kaszub93

  na zdjęciu widać słuchawki dokanałowe, a w tekście jest napisane, że w opakowaniu znajdują się douszne;)

  • piter12256

   [quote name=”kaszub93″]na zdjęciu widać słuchawki dokanałowe, a w tekście jest napisane, że w opakowaniu znajdują się douszne;)[/quote]
   Zmienione, dziękuję za zwrócenie uwagi 🙂

   • kaszub93

    literówka w specyfikacji technicznej. dokładnie o opisie na temat karty pamięci, brak literki ‚R’

    • piter12256

     [quote name=”kaszub93″]literówka w specyfikacji technicznej. dokładnie o opisie na temat karty pamięci, brak literki ‚R'[/quote]
     Taki uważny czytelnik to skarb 😀

   • mefisto04

    Ja też znalazłem literówkę, a mianowicie zjedzenie litery w 6-tej karcie [quote]Znalazł się tam także [b]widet[/b] do obsługi muzyki…[/quote]
    Wpisz literkę „G”.

    Recenzja na dobrym poziomie i powiem szczerze, że skusiłbym się gdybym nie posiadał nowego desire. Kto wie, może jak odsłuży swoje to kupie optimuska.

    • piter12256

     [quote name=”mefisto04″]Ja też znalazłem literówkę, a mianowicie zjedzenie litery w 6-tej karcie [quote]Znalazł się tam także [b]widet[/b] do obsługi muzyki…[/quote]
     Wpisz literkę „G”.
     [/quote]
     Dzięki, przy takiej ilości tekstu łatwo o przeoczenie paru literek.

 • Wili

  Ma roota fabrycznie? Bo na screenach widać plikacje superuser.

  • piter12256

   Nie, Optimus 2X nie posiada fabrycznie roota, aplikacja Superuser została wgrana do przetestowania kilku funkcji 🙂

 • Sebaaaa

  super recenzja 🙂 zachęciliście mnie do tego telefonu ale jedyne co mnie razi to ilość miejsca pod wyświetlaczem… aż za dużo…

 • czujny

  Bardzo przyjemna recenzja 🙂
  Co więcej, spodobał mi się ten telefon…