Wrażenia z użytkowania LG Prada LBA-T950

Akcesoria

pradaLBAT950-1

Dzięki technologii bluetooth telefon możemy połączyć z różnymi urządzeniami, ale czy ktoś z was próbował połączyć go z zegarkiem? I to zegarkiem z logo firmy Prada, który w dodatku wibruje?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Tym zegarkiem jest LG Prada LBA-T950. Jest to zegarek dedykowany do telefonu LG Prada II i z tym modelem współpracuje idealnie. Niestety, ten telefon nie ma Androida, więc używanie zegarka z innym modelem jest niemożliwe. Ale co byśmy zrobili gdyby nie użytkownicy forum XDA? Dzięki nim można połączyć zegarek z każdym Androidem. Niestety nie wszystko działa, ale o tym później.

Na samym początku muszę wyjaśnić jedną kwestię. W przeciwieństwie do Sony Ericsson LiveView, (o którym możecie poczytać tutaj i tutaj) Prada jest tylko zegarkiem. Nie mamy tutaj dotykowego wyświetlacza ani widgetów. Tak samo nie mamy zbytniej możliwości sterowania telefonem. Zegarek został stworzony do tego, by móc na nim przeglądać najważniejsze informacje.

Programem, który umożliwia współpracę zegarka z telefonem jest OpenWatch (możemy znaleźć go w Markecie). Po sparowaniu urządzeń, na górnej belce w telefonie pokazuje się mała ikonka zegarka. Sam program ma małe możliwości konfiguracji i jest właściwie bezobsługowy.

Jakie możliwości ma zegarek? Gdy ktoś do nas dzwoni na zegarku pokazuje się nazwa z książki telefonicznej wraz z numerem. Za pomocą przycisków możemy wyciszyć dzwonek w telefonie. Niestety, funkcja odrzucania połączenia nie działa. Wszystkie powiadomienia mogą być w formie dźwięku/wibracji lub obu jednocześnie (tak, zegarek może wibrować 🙂 ).

pradaLBAT950-9

Możemy sprawdzić historię połączeń wraz z dokładnymi informacjami.

pradaLBAT950-10 pradaLBAT950-11

Zegarek poinformuje nas także o otrzymaniu emaila bądź smsa. Niestety nie możemy odczytać wiadomości. W zamian otrzymujemy informacje o ilości niedobranych połączeń, emaili, smsów oraz stanie baterii.

pradaLBAT950-7 pradaLBAT950-8

Na tym kończą się możliwości związane ze współpracą z telefonem. Z pozostałych opcji zegarka trzeba wymienić: stoper, alarm i czas na świecie. Poza ograniczonymi możliwościami problemem jest także stabilność połączenia bluetooth, które czasami jest zrywane. Na szczęście chwilę później znowu jest ustanawiane. Używanie zegarka nie blokuje jednoczesnej współpracy z innym urządzeniem. Tak więc możemy jednocześnie używać zegarka i zestawu głośnomówiącego albo wysyłać plik.

Jak ocenić ten zegarek? Na pewno w porównaniu do LiveView wypada bardzo źle i przygrywa praktycznie pod każdym względem. Ale nie oszukujmy się, był stworzony do innych celów. To raczej stylowy gadżet. Zegarek, który poza pokazywaniem godziny ma parę dodatkowych funkcji i ładnie wygląda.

pradaLBAT950-2 pradaLBAT950-3 pradaLBAT950-4

pradaLBAT950-5 pradaLBAT950-6


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x