Wrażenia z użytkowania LG Prada LBA-T950

Michał Lukoszek Akcesoria 2011-05-16

pradaLBAT950-1

Dzięki technologii bluetooth telefon możemy połączyć z różnymi urządzeniami, ale czy ktoś z was próbował połączyć go z zegarkiem? I to zegarkiem z logo firmy Prada, który w dodatku wibruje?

Tym zegarkiem jest LG Prada LBA-T950. Jest to zegarek dedykowany do telefonu LG Prada II i z tym modelem współpracuje idealnie. Niestety, ten telefon nie ma Androida, więc używanie zegarka z innym modelem jest niemożliwe. Ale co byśmy zrobili gdyby nie użytkownicy forum XDA? Dzięki nim można połączyć zegarek z każdym Androidem. Niestety nie wszystko działa, ale o tym później.

Na samym początku muszę wyjaśnić jedną kwestię. W przeciwieństwie do Sony Ericsson LiveView, (o którym możecie poczytać tutaj i tutaj) Prada jest tylko zegarkiem. Nie mamy tutaj dotykowego wyświetlacza ani widgetów. Tak samo nie mamy zbytniej możliwości sterowania telefonem. Zegarek został stworzony do tego, by móc na nim przeglądać najważniejsze informacje.

Programem, który umożliwia współpracę zegarka z telefonem jest OpenWatch (możemy znaleźć go w Markecie). Po sparowaniu urządzeń, na górnej belce w telefonie pokazuje się mała ikonka zegarka. Sam program ma małe możliwości konfiguracji i jest właściwie bezobsługowy.

Jakie możliwości ma zegarek? Gdy ktoś do nas dzwoni na zegarku pokazuje się nazwa z książki telefonicznej wraz z numerem. Za pomocą przycisków możemy wyciszyć dzwonek w telefonie. Niestety, funkcja odrzucania połączenia nie działa. Wszystkie powiadomienia mogą być w formie dźwięku/wibracji lub obu jednocześnie (tak, zegarek może wibrować 🙂 ).

pradaLBAT950-9

Możemy sprawdzić historię połączeń wraz z dokładnymi informacjami.

pradaLBAT950-10 pradaLBAT950-11

Zegarek poinformuje nas także o otrzymaniu emaila bądź smsa. Niestety nie możemy odczytać wiadomości. W zamian otrzymujemy informacje o ilości niedobranych połączeń, emaili, smsów oraz stanie baterii.

pradaLBAT950-7 pradaLBAT950-8

Na tym kończą się możliwości związane ze współpracą z telefonem. Z pozostałych opcji zegarka trzeba wymienić: stoper, alarm i czas na świecie. Poza ograniczonymi możliwościami problemem jest także stabilność połączenia bluetooth, które czasami jest zrywane. Na szczęście chwilę później znowu jest ustanawiane. Używanie zegarka nie blokuje jednoczesnej współpracy z innym urządzeniem. Tak więc możemy jednocześnie używać zegarka i zestawu głośnomówiącego albo wysyłać plik.

Jak ocenić ten zegarek? Na pewno w porównaniu do LiveView wypada bardzo źle i przygrywa praktycznie pod każdym względem. Ale nie oszukujmy się, był stworzony do innych celów. To raczej stylowy gadżet. Zegarek, który poza pokazywaniem godziny ma parę dodatkowych funkcji i ładnie wygląda.

pradaLBAT950-2 pradaLBAT950-3 pradaLBAT950-4

pradaLBAT950-5 pradaLBAT950-6  • adamo000

   [quote](o którym możecie poczytać tutaj i tutaj)[/quote]

   Brak hiperłączy drogi redaktorze;)

   • cybernetic

    [quote name=”adamo000″][quote](o którym możecie poczytać tutaj i tutaj)[/quote]

    Brak hiperłączy drogi redaktorze;)[/quote]
    Poprawione 🙂

  • gruby_03

   -„Dzięki technologii bluetooth telefon możemy połączyć z różnymi urządzeniami, ale czy ktoś z was próbował połączyć go z zegarkiem?”
   – Tak Sony Ericsson z początku 2009 roku ;]

   Z tego co wiem to Sony Ericsson wypuścił coś podobnego w 2009 roku. Wystarczy wpisać w Wujka G „sony ericsson mbw” . wyskoczy parę rzeczy ;]
   I wiem, że to kwestia gustu, jednak produkty SE wyglądają lepiej, niż Prada.

   • cybernetic

    [quote name=”gruby_03″]Tak Sony Ericsson z początku 2009 roku ;][/quote] Prada też jest z 2009 roku
    Sony Ericsson ma trzy takie zegarki: MBW-100, MBW-150 i MBW-200

  • cybernetic

   [quote name=”Jakub Bereziewicz”]Gdzie i za ile to można kupić?[/quote] Czasami na allegro się pojawiają. Kiedyś było ich więcej. Cena to chyba coś ponad 300zł

   [quote name=”adevole”]Co ile trzeba to ladować? ;p[/quote]
   Jeżeli używasz jak zwykłego zegarka (bez bluetooth) to rzadko, natomiast jeżeli używasz bluetooth to mniej więcej raz na tydzień

   [quote name=”Tomasz Słowik”]Linki do tekstów o LiveView nie działają 🙂 Tzn po prostu ich nie ma.[/quote]
   Postaram się poprawić

  • Slowik515

   Linki do tekstów o LiveView nie działają 🙂 Tzn po prostu ich nie ma.

  • adevole

   Co ile trzeba to ladować? ;p

  • rammiro

   Gdzie i za ile to można kupić?  x