pradaLBAT950-1

Dzięki technologii bluetooth telefon możemy połączyć z różnymi urządzeniami, ale czy ktoś z was próbował połączyć go z zegarkiem? I to zegarkiem z logo firmy Prada, który w dodatku wibruje?

Tym zegarkiem jest LG Prada LBA-T950. Jest to zegarek dedykowany do telefonu LG Prada II i z tym modelem współpracuje idealnie. Niestety, ten telefon nie ma Androida, więc używanie zegarka z innym modelem jest niemożliwe. Ale co byśmy zrobili gdyby nie użytkownicy forum XDA? Dzięki nim można połączyć zegarek z każdym Androidem. Niestety nie wszystko działa, ale o tym później.

Na samym początku muszę wyjaśnić jedną kwestię. W przeciwieństwie do Sony Ericsson LiveView, (o którym możecie poczytać tutaj i tutaj) Prada jest tylko zegarkiem. Nie mamy tutaj dotykowego wyświetlacza ani widgetów. Tak samo nie mamy zbytniej możliwości sterowania telefonem. Zegarek został stworzony do tego, by móc na nim przeglądać najważniejsze informacje.

Programem, który umożliwia współpracę zegarka z telefonem jest OpenWatch (możemy znaleźć go w Markecie). Po sparowaniu urządzeń, na górnej belce w telefonie pokazuje się mała ikonka zegarka. Sam program ma małe możliwości konfiguracji i jest właściwie bezobsługowy.

Jakie możliwości ma zegarek? Gdy ktoś do nas dzwoni na zegarku pokazuje się nazwa z książki telefonicznej wraz z numerem. Za pomocą przycisków możemy wyciszyć dzwonek w telefonie. Niestety, funkcja odrzucania połączenia nie działa. Wszystkie powiadomienia mogą być w formie dźwięku/wibracji lub obu jednocześnie (tak, zegarek może wibrować 🙂 ).

pradaLBAT950-9

Możemy sprawdzić historię połączeń wraz z dokładnymi informacjami.

pradaLBAT950-10
pradaLBAT950-11

 

Zegarek poinformuje nas także o otrzymaniu emaila bądź smsa. Niestety nie możemy odczytać wiadomości. W zamian otrzymujemy informacje o ilości niedobranych połączeń, emaili, smsów oraz stanie baterii.

pradaLBAT950-7
pradaLBAT950-8

 

Na tym kończą się możliwości związane ze współpracą z telefonem. Z pozostałych opcji zegarka trzeba wymienić: stoper, alarm i czas na świecie. Poza ograniczonymi możliwościami problemem jest także stabilność połączenia bluetooth, które czasami jest zrywane. Na szczęście chwilę później znowu jest ustanawiane. Używanie zegarka nie blokuje jednoczesnej współpracy z innym urządzeniem. Tak więc możemy jednocześnie używać zegarka i zestawu głośnomówiącego albo wysyłać plik.

Jak ocenić ten zegarek? Na pewno w porównaniu do LiveView wypada bardzo źle i przygrywa praktycznie pod każdym względem. Ale nie oszukujmy się, był stworzony do innych celów. To raczej stylowy gadżet. Zegarek, który poza pokazywaniem godziny ma parę dodatkowych funkcji i ładnie wygląda.

pradaLBAT950-2
pradaLBAT950-3
pradaLBAT950-4

  

pradaLBAT950-5
pradaLBAT950-6

 

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Michał Lukoszek