Wrażenia z użytkowania zestawu głośnomówiącego Pioneer DEH-P7000UB

Michał Lukoszek Michał Lukoszek Akcesoria

pioneer_deh-p7000ubTelefony komórkowe to urządzenia, bez których część z nas nie wyobraża sobie życia. Niestety mają jedna wadę – zazwyczaj dzwonią w najmniej odpowiednim momencie. Dzwoniąc podczas jazdy samochodem stwarzają także niebezpieczeństwo, o którym chętnie opowie nam pan policjant wlepiając mandat w wysokości 200zł za używanie telefonu podczas jazdy. Rozwiązaniem tego problemu są samochodowe zestawy głośnomówiące. Dzisiaj przetestuję jeden z nich.

Zestaw składa się z radia samochodowego Pioneer DEH-P7000UB oraz modułu bluetooth CD-BTB200 z małym mikrofonem, który umieszczamy tak, by mógł „łapać” nasz głos. Ja zamontowałem go w przednim słupku.

Pierwszą czynnością, którą musimy wykonać, jest sparowanie telefonu z radiem. Nie sprawia to problemów i wygląda identycznie jak w innych urządzeniach. Od tego momentu radio, gdy tylko wykryje telefon, będzie samo się z nim łączyło. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawia, że zestaw staje się praktycznie bezobsługowy. Po sparowaniu warto wgrać do urządzenia nasze kontakty z telefonu. Pamięć urządzenia mieści ich 300. Od tego momentu możemy w pełni zacząć korzystać z możliwości zestawu głośnomówiącego.

pioneer_deh-p7000ub2

Na wyświetlaczu widzimy podstawowe informacje: godzinę, datę, nazwę telefonu, stan baterii i zasięg.

Odbieranie połączeń W momencie, gdy ktoś do nas dzwoni muzyka automatycznie jest wyłączana. Słyszymy dzwonek oraz wyświetlany jest numer. Niestety, nie jest wyświetlana nazwa kontaktu. Przyciskami w radiu możemy odebrać rozmowę albo ją odrzucić. W przypadku odebrania rozmowy rozmówcę słyszymy we wszystkich głośnikach w samochodzie. Po zakończeniu rozmowy zestaw automatycznie wraca do poprzedniego trybu (np. słuchania radia). Istnieje też funkcja automatycznego odbierania rozmowy po trzech sygnałach.

pioneer_deh-p7000ub5 Wykonywanie połączeń Jak widzimy odbieranie połączeń jest bardzo proste i wygodne. Inaczej sprawa ma się z wykonywaniem ich. Jest to skomplikowana czynność. Wyświetlacz radia mieści tylko trzy linijki z książki telefonicznej, a samo dostanie się do niej trwa dłużej niż wybór numeru za pomocą telefonu. Najlepszym wyjściem jest wybór numeru za pomocą telefonu. Oczywiście w takiej sytuacji rozmowę dalej prowadzimy przy pomocy zestawu głośnomówiącego.

pioneer_deh-p7000ub3 pioneer_deh-p7000ub4 SMSy Niestety, urządzenie w żaden sposób nie informuje nas o otrzymaniu wiadomości. W tej kwestii musimy w 100% polegać na telefonie. BT Audio Ciekawą funkcją jest także BT Audio. Służy ona do odtwarzania muzyki z telefonu w radio za pomocą bluetooth. Niestety, tak jak w przypadku wybierania numeru – włączenie odtwarzacza poprzez radio trwa dłużej niż za pomocą telefonu, lecz gdy już to zrobimy, możemy bardzo łatwo zmieniać piosenki bez dotykania telefonu. Po włączeniu jakiegoś filmu obraz widzimy na telefonie, dźwięk słyszymy w głosnikach auta. Jakość dźwięku jest dobra, nie mam do niej zastrzeżeń. Podsumowanie Pioneer DEH-P7000UB jako zestaw głośnomówiący spisuje całkiem dobrze. Połączenie z telefonem nigdy nie jest zrywane, jakość dźwięku jest całkiem dobra, a mikrofon czuły. Problemy pojawiają się w momencie, gdy chcemy skorzystać z innych funkcji. Dostęp do nich jest utrudniony za sprawą skomplikowanego sterowania. Gdyby to poprawiono, mógłbym polecić ten zestaw. Niestety, w obecnej sytuacji radzę poszukać czegoś innego.

    Sprawdź najnowsze wpisy