Recenzja Sony Ericsson LiveView

Jakub Bereziewicz Akcesoria 2010-11-25

We wtorek 23 listopada miała miejsce Polska premiera mini ekranu od Sony Ericssona. Dla przypomnienia LiveView to ekran o przekątnej 1,3” który komunikuje się z telefonem z Androidem w wersji 2.X i wyświetla na nim m.in. wiadomości tekstowe, zdarzenia kalendarza, wpisy na Facebooku, Twitterze.
Czy to akcesorium jest warte zakupu? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w poniższej recenzji.

Zawartość paczki
W przesyłce która do mnie dotarła od firmy Net Sport, która jest oficjalnym dystrybutorem produktów marki SE w Polsce oprócz pudełka z LiveView znalazła się jeszcze firmowa reklamówka, smyczka oraz mała ulotka o nowych telefonach marki Sony Ericsson.

Zawartość pudełka LiveView
Pudełko jest nie dużych rozmiarów, w środku znajdziemy:
– instrukcję obsługi (brak języka Polskiego) oraz broszurę o zasadach użytkowania (również bez ojczystego języka),
– ładowarkę sieciową zakończoną portem micro,
– USB,
– pasek do założenie LV na rękę,
– klips do przypięcia LV np. do ubrania,
– oraz oczywiście sam gadget czyli LiveView

Dane techniczne
– Technologia Bluetooth™ (zasięg około 10m na otwartej przestrzeni)
– Micro USB High Speed 2.0
– Wyświetlacz w technologi OLED 1,3” o rozdzielczości 128×128 pikseli
– Wymiary 3.5 x 3.5 x 1.1cm (samego LV, bez klipsa lub podstawki do paska na rękę)

Pojemności baterii niestety producent niestety nie podaje. Według SE, LiveView po naładowaniu powinno służyć przez 4 dni co nie wydaje się złym czasem. Na pewno przy intensywnym użytkowaniu czas ten ulegnie znacznemu skróceniu.

Wygląd zewnętrzny
Sony Ericsson LiveView jest w kształcie kwadratu z lekko zaokrąglonymi rogami. Ekran nie jest płaski lecz lekko wypukły. Całość jest wykonana z dobrej jakości plastiku. Jedyne dwa ruchome elementy czyli dwa przyciski na górze urządzenia są bardzo dobrze spasowane. Przyciski te nieznacznie wystają poza obrys obudowy, na tyle wysoko być łatwo było ich używać i na tyle nisko by patrząc z daleka pozostać prawie nie widocznymi. Dodatkowo w lewym przycisku zamontowana jest wielokolorowa dioda LED która informuje nas o aktualnym stanie urządzenia. Port ładowania micro-USB jest schowany za gumową zaślepką na dole urządzenia.

Klips, pasek na rękę
Obudowa klipsa do przypięcia Sony Ericsson LiveView jest wykonana z tego samego plastiku co samo akcesorium, a sam klips jest już na szczęście metalowy, nie powinien się uszkodzić przy prawidłowym użytkowaniu.
Pasek na rękę dostarczony jest w częściach i należy go złożyć samemu. Osobno jest pasek, mocowanie LiveView oraz teleskopy. Montaż zajmuje kilka chwil. Sam pasek w zależności od upodobań użytkownika jednym będzie się podobał, innym nie. Osoby aktywne które mają zamiar np. biegać z LV przypadnie zapewne do gustu. Pasek jest dobrze wykończony, w całości z materiału, dobrze dostosowuje się do kształtu nadgarstka. Z drugiej strony biznesmenom nie będzie on zbytnio pasował. Warto zauważyć, że przez zastosowanie standardowego systemu mocowania paska do podstawki za pomocą 20mm teleskopów możliwe jest zamontowanie dowolnie innego paska o takiej samej szerokości.

Obsługa
Podłączenie Sony Ericsson LiveView z telefonem jest bardzo proste i nie wymagana jest do tego znajomość instrukcji. Wystarczy włączyć interfejs Bluetooth w telefonie, włączyć LiveView, sparować i gotowe. Dodatkowo wymagane jest zainstalowanie aplikacji LiveView z Android Market. Aplikacja ta pozwala nam na ustawienie LV do naszych potrzeb. Możemy w niej zaznaczyć jakie powiadomienia mają być przesyłane do mini ekranu, co jaki czas ma być dokonywana aktualizacja oraz możemy włączać lub wyłączać dodatkowe pluginy o których szerzej napisane będzie później. Pora przybliżyć działanie jedynych dwóch przycisków sprzętowych. Lewy po przytrzymaniu uruchamia/wyłącza LiveView, krótkie kliknięcie budzi/gasi ekran. Prawy przycisk krótkim kliknięciem aktywuje/wyłącza zaznaczoną funkcję, dłuższe przytrzymanie włącza sterowanie odtwarzaczem mp3.

Wrażenia z obsługi
Pierwsze kilka minut użytkowania sprawia wrażenie zamieszania. Wysyła się samemu do siebie smsy, emaile, dzwoni się żeby zobaczyć jak to działa. Na szczęście to wrażenie szybko znika a użytkowanie Sony Ericsson LV staje się bardzo przyjemne. Po godzinie spędzonym z urządzeniem na ręce nie chce się go już ściągać. Obsługa za pomocą dotykowej ramki jest bardzo wygodna, urządzenie pewnie i szybko reaguje na dotyk. To samo tyczy się przycisków fizycznych. Prostota użytkowania jest jego wielkim atutem. W ciągu ułamku sekundy włączymy to czego potrzebujemy. Śmiem twierdzić ze odczytanie wiadomości czy włączenie muzyki za pomocą LiveView jest szybsze niż tradycyjnie na telefonie. Aby np. uruchomić odtwarzacz mp3 nie trzeba obudzić telefonu, potem go odblokować, znaleźć ikonę na pulpicie i tapnąć play. Na LiveView przytrzymujesz prawy przycisk, potem wciskasz go na chwile i już muzyka gra.

Na dzień dzisiejszy LiveView nie możne odczytywać plików tekstowych w żadnym formacie. Na tą chwilę jako zamiennik tej funkcji można użyć emaila, tekst z pliku tekstowego skopiować do wiadomości elektronicznej i wysłać ją samemu do siebie. Bardzo możliwe, że developerzy lada dzień stworzą widet do przeglądania plików *.txt lub *.pdf. Taką funkcją zapewne najbardziej byli by zainteresowani studenci i uczniowie. Gadget od Sony Ericssona nie posiada mikrofonu, którego wbudowaniu mogło by okazać się dobrym pomysłem. Ciężko odpowiedzieć dlaczego tak się stało, być może ta funkcja zostanie zaimplementowana w kolejnej generacji LiveView lub dodatkowy moduł mikrofonu miał by zbyt duży apetyt na energię.

Pluginy
Oprócz możliwości jakie oferuje nam urządzenie same w sobie bardzo ważny jest fakt, że wspiera on pluginy pisane specjalnie dla niego. W przeszukiwaniu Android Market w poszukiwaniu dodatków pomaga nam inny program pod nazwą LiveWare, z całej zawartości marketu wyświetla nam tylko dodatki do LiveView. Na tą chwile w markecie jest dostępnych 7 dodatków. Znajdziemy plugin do obsługi gmaila, do uruchomienia fałszywego połączenia na telefonie czy widget pogody. Należy wziąć pod uwagę, że jest to dopiero początek Sony Ericsson LiveView na rynku i z czasem pojawi się znacznie więcej dodatków, tak jak miał o to miejsce z samym Androidem i Marketem. Ja zainstalowałem właśnie widget pogody i gmaila, które działają jak należy.

Perspektywy na przyszłość
Przyszłość LiveView i aplikacji na niego widzę w różowym świetle, jestem pewien, że nie będzie długo czekać aż powstaną naprawdę dobre pluginy do tego akcesorium. Asystenty biegania, jazdy na rowerze, wyświetlacze zdjęć dzwoniących osób same przychodzą na myśl. Wspomniane wcześniej aplikacje do odczytu plików tekstowych również wydają się oczywiste. Inna kwestią są akcesoria do LiveView, uchwyty rowerowe, samoprzylepne, paski itd. które na pewno powstaną.

Dla kogo LiveView?
Sądzę, że każdy z użytkowników znajdzie w LV coś dla siebie. Ja już zakochałem się w sterowaniu odtwarzaczem z nadgarstka. W tym roku sterowania muzyką na stoku narciarskim będzie dużo wygodniejsze, a dodatkowo będę na bieżąco z wiadomościami czy wpisami na facebooku. Osobą spędzające aktywnie czas czy to na rowerze, czy biegając na pewno LiveView przypadnie do gustu. Każdy kto nie może obsługiwać telefonu w pracy również doceni zalety tego maleństwa. Uczniowie i studencie na pewno znajdą jakieś ciekawe rozwiązanie z posiadania mini wyświetlacza na nadgarstku.

Podsumowanie
Czy LiveView jest produktem przełomowym? Nie jest, jest produktem naturalnej ewolucji. Prędzej czy później powstało by takie urządzenie. Co nie zmienia faktu, że użytkowanie go to czysta przyjemność. Czy jest wart wydania około 200zł? Według mnie jak najbardziej, w cenie dobrej słuchawki bluetooth można nabyć urządzenie innowacyjne, przydatne i z dużym potencjałem. Ułatwiające życie.

Plusy:
– Elegancki wygląd, pasujący zarówno kobiecie jak i mężczyźnie,
– Intuicyjność i łatwość obsługi,- Możliwość zamocowania LV praktycznie wszędzie gdzie tylko chcemy,
– Sterowanie muzyką, odczytywanie wiadomości bez dotykania telefonu,
– Możliwość zamiany paska na rękę na dowolny inny o szerokości 20mm.

Minusy:
– Nie możliwe ładowanie gdy LiveView jest przypięty do paska na rękę,
– Konieczność włączenia BT przez cały czas może skrócić żywotność baterii,
– Brak mikrofonu, który mogłby znacząco zwiększyc funkcjonalność Sony Ericsson LiveView

______________________
Osobom, którym nie działa sterowanie odtwarzaczem na LiveView, polecamy zainstalować tę aplikację • rosalek

  na G1 pomyka 😀

 • SKrzaT

  myślicie, że te przyjemne urządzonko będzie kompatybilne z htc magic z androidem Official 2.1 by adevole (2.1+Sense UI)??

 • GrubaZ

  Sprawdzał ktoś jak LV komukuje się z milestone’em?

 • Gość

  Dzięki za link do odtwarzacza! Dzięku temu działa mi na Galaxy S! 🙂 No, jeszcze czekam na update softu, bo co chwile gubi połączenie.

 • seth_io

  Ciekawa opcja do używania na rowerze 😀 zamontować go na kierownicy a telefon w kieszonce z tyłu w koszulce.
  Montowanie smartphona na kierownicy troche przeraża w razie wypadku a tak telefon byłby bezpieczny.

 • von-marek

  [quote name=”RedScorpio”]U mnie na Desire (RADIO i ROM podane na forum) Live View działa w miarę sprawnie. Bywają momenty, w których LV i Desire nie współpracują w ogóle, ale ostatnio sprawnie, przez cały dzień działały (i tutaj zaskoczenie z mojej strony, bo to pierwszy raz tak długiego poprawnego działania). Poza tym – te 4 dni na baterii to ściema, bo urządzenie wykorzystywane raz na jakiś czas (odebranie 5 SMS/2x przełączenie muzyki/10x podświetlenie zegarka) pada zaledwie po ~13 godzinach…[/quote]

  13h? Po co komu taki szajs jak bateria pada tak szybko. Zegarek, który trzeba codziennie ładować

 • tomekancu

  Trochę szkoda, że nie ma mikrofonu. Tak można by z niego korzystać jak z zestawu głośnomówiącego.

 • redscorpio

  U mnie na Desire (RADIO i ROM podane na forum) Live View działa w miarę sprawnie. Bywają momenty, w których LV i Desire nie współpracują w ogóle, ale ostatnio sprawnie, przez cały dzień działały (i tutaj zaskoczenie z mojej strony, bo to pierwszy raz tak długiego poprawnego działania). Poza tym – te 4 dni na baterii to ściema, bo urządzenie wykorzystywane raz na jakiś czas (odebranie 5 SMS/2x przełączenie muzyki/10x podświetlenie zegarka) pada zaledwie po ~13 godzinach…

 • Gość

  kupilem i niestety po 2 dniach odlozylem na polke – nie dziala z HTC hero – rwie polaczenie przez BT lub doprowadza procek sluchawki do takiej goraczki ze zaczyna parzyc
  sama aplikacja tez jest niestabilna i powoduje liczne zwisy telfonu, na ktore pomga tylko wyjecie baterii
  szkoda bo sam pomysl na zime i grube kurki jest dosc interesujacy

 • major-kupricz

  LV nie działa na HTC Desire i Desire HD. Przetestowałem i zawiesza telefon. Działa dopóki telefon nie wejdzie w tryb czuwania, pozniej zwieszka.

  Pomaga jedynie wyjecie baterii.

 • Gość

  w/w urządzenie nie działa z HTC Desire i Desire HD, osobiście przetestowane. Działa przez 2 minuty a później zawiesza telefon.
  Jedyna opcja to wyjęcie baterii.

  Tak wiec osoby które chcą nabyć LV nie polecam dla HTC D i DHD

 • Gość

  Kupiłem ten gadżet pod wpływem tej recenzji i niestety w chwili obecnej to porażka.
  Mam HTC Hero i dostrzegam następujące mankamenty:
  – połączenie po bluetooth jest zrywana po około 3 minutach i są poważne problemy z ponownym jego nawiązaniem – często trzeba włączać i wyłączać słuchawkę
  – ściągnięte z marketu oprogramowanie jest bardzo niestabilne – wykracza się bardzo często i powoduje różne efekty uboczne w słuchawce – typu włączenie GPS czy takie obciążenie procka ze słuchawka może służyć za grzałkę a cała reszta działa jak w zwolnionym filmie,
  – bateria w urządzeniu wystarcza na ok. 16 godzin takiej pracy (zrywanie i nawiązywania połączenia, restarty itp. )
  -bateria w słuchawce także pada po 1 dniu
  – urządzenie potrafi się samo wypiąć z zatrzasku paska ala-zegarek – więc trzeba uważać by go nie zgubić
  -plugin „fake-call” – spowodował, że żeby powstrzymać dzwonienie słuchawki musiałem ją zresetować

  Reasumując – nie wiem jak z innymi słuchawkami- ale z Hero LiveView współpracuje bardzo opornie – w chwili obecnej 200 pln utopine i kolejny chwytacz kurzu na półce

 • Gość

  powiem wam Szanowni koledzu ze nie warto do htc desire dzisiaj dostałem i jestem rozczarowany chodzi to jak chce i sa problemy z polaczeniem badziew – 200 psu na bude ale mowi sie trudno

 • Gość

  [quote name=”troyan”]Dziś jest dzień nie płacenia za przesyłkę, więc na pewno zamówię. :D[/quote]

  jest ale tylko w wybranych sklepach.

 • troyan

  Dziś jest dzień nie płacenia za przesyłkę, więc na pewno zamówię. 😀

 • Gość

  @JurekR- tylko niektórzy nie dostają reklam. Ja korzystam z odtwarzacza dającego odpowiednią jakość dzwięku, nie z telefonu, więc sterowanie z LV mija się celem!

 • jarekt

  [quote name=”Daszek”]Mały ekranik do czytania tekstów? żarty chyba. Nie po to kupiłem telefon z prawie 4 calowym ekranem, żeby wzrok męczyć.
  Połączenie BT… trzeba pamiętać o częstszym, czyli 2x lub 3x dziennie ładowaniu telefonu i jeszcze dodatkowo tego wynalazku.
  Sterowanie muzyką… lol, to samo co ze słuchawek.
  Podsumowując: dodatkowy zbędny gadżet do lansu i dla skrojenia przez dresa.[/quote]
  Uwazasz, ze 4 cale to minimalna przekatna do przeczytania 160 znakow SMSa? Co do BT to skrocenie czasu pracy urzadzenia jest niezauwazalne. Wiekszosc z nas ma Wifi zawsze wlaczone i jakos z tym zyje a Wifi zuzywa 10 razy wiecej pradu niz BT.
  Ja juz LV zamowilem – dla mnie koncepcja jest genialna.

 • paguroidea

  [quote name=”Jakub Bereziewicz”]…?[/quote]
  Wystarczy że był problem z korzystaniem jego. ale może dla tego że miał swoje lata.

 • rammiro

  [quote name=”Paguroidea”][quote name=”SebastianW”]jest wodoodporny?[/quote]
  Może ktoś na to odpowiedzieć.
  A tak przy okazji jak znosi minusową temperaturę, zima już prawie jest, to jestem ciekaw czy nie zmarznie na dworze :D[/quote]
  A zamarzł Ci kiedyś telefon?

 • paguroidea

  [quote name=”SebastianW”]jest wodoodporny?[/quote]
  Może ktoś na to odpowiedzieć.
  A tak przy okazji jak znosi minusową temperaturę, zima już prawie jest, to jestem ciekaw czy nie zmarznie na dworze 😀

 • Gość

  [quote name=”Arqs”]Według mnie Daszek ma sporo racji choć ujął to dość pretensjonalnie 😉
  Usiłuję sobie wyobrazić użytkowanie tego LV i jego „rewelacyjność”. Odbieram SMS lub maila. Odczytuję – mały ekranik, jakoś się przemęczę. Ale na 50% i tak odpowiadam więc i tak muszę sięgnąć po telefon i go odczytać itp.
  Nawet jeśli LV będzie odczytywać txt lub wiadomości RSS to na pewno nie będzie to wygodne przy tak małym ekranie. Odkąd mam SGS nie będę się męczyć z niczym co ma mniejszy ekran.

  Kolejna rzecz – sterowanie muzyką. Od tego mam słuchawki BT, które robią takie rzeczy. No chyba, że używam telefonu podpiętego do stacjonarnego audio i potrzebuję pilota. Ale czy od tego mam telefon? Nie od tego mam CD czy innego playera. No to może jako zegarek? Eh, jakikolwiek inny byłby zgrabniejszy :)[/quote]

  Odbieram SMS lub maila, widzę że to kolejna reklama/newsletter etc. generalnie nie warte uwagi – nie sięgam po telefon 😉

  Korzystam ze słuchawek nausznych ponieważ zależy mi na jakości dźwięku (słuchawki BT, czy sluchawki producenta w tej kwestii sie nie umywają ) i w łatwy sposób steruje muzyką nie wyciagając komórki 😉

  Do tego dochodzi mnóstwo innych pluginów które mogą rozszerzyć funkcjonalność tego urządzenia. Jak chociażby przydatny przy bieganiu pomiar długości przebiegnietej trasy, czas biegu etc. Zamiast sie zatrzymywać, zerkam tylko na zegarek i sprawdzam ile trasy mi jeszcze zostało.

  Studenci też na pewno znajdą sposób na efektywne wykorzystanie tego gadżetu 😉

 • arqs

  Według mnie Daszek ma sporo racji choć ujął to dość pretensjonalnie 😉
  Usiłuję sobie wyobrazić użytkowanie tego LV i jego „rewelacyjność”. Odbieram SMS lub maila. Odczytuję – mały ekranik, jakoś się przemęczę. Ale na 50% i tak odpowiadam więc i tak muszę sięgnąć po telefon i go odczytać itp.
  Nawet jeśli LV będzie odczytywać txt lub wiadomości RSS to na pewno nie będzie to wygodne przy tak małym ekranie. Odkąd mam SGS nie będę się męczyć z niczym co ma mniejszy ekran.

  Kolejna rzecz – sterowanie muzyką. Od tego mam słuchawki BT, które robią takie rzeczy. No chyba, że używam telefonu podpiętego do stacjonarnego audio i potrzebuję pilota. Ale czy od tego mam telefon? Nie od tego mam CD czy innego playera. No to może jako zegarek? Eh, jakikolwiek inny byłby zgrabniejszy 🙂

 • de_mark

  [quote name=”Mari”][quote name=”de_MarK”]Dla zainteresowanych sterowaniem PowerAMPem z poziomu LV – prosty sandbox plugin:
  .[/quote]

  Aplikacja już jest w markecie, działa fajnie na sgs’ie 🙂 Podziękowania dla p. Mariusza, za tak szybkie załatwienie problemu ;)[/quote]

  Nie ma sprawy 🙂
  Przy okazji sprawdzilem, ze z HTC Music rowniez dziala.

 • lew487

  [quote name=”Daszek”]Mały ekranik do czytania tekstów? żarty chyba. Nie po to kupiłem telefon z prawie 4 calowym ekranem, żeby wzrok męczyć.
  Połączenie BT… trzeba pamiętać o częstszym, czyli 2x lub 3x dziennie ładowaniu telefonu i jeszcze dodatkowo tego wynalazku.
  Sterowanie muzyką… lol, to samo co ze słuchawek.
  Podsumowując: dodatkowy zbędny gadżet do lansu i dla skrojenia przez dresa.[/quote]

  Skąd o tym wszystkim wiesz?? masz to urządzenie?

 • Gość

  [quote name=”de_MarK”]Dla zainteresowanych sterowaniem PowerAMPem z poziomu LV – prosty sandbox plugin:
  .[/quote]

  Aplikacja już jest w markecie, działa fajnie na sgs’ie 🙂 Podziękowania dla p. Mariusza, za tak szybkie załatwienie problemu 😉

 • Gość

  jest wodoodporny?

 • Gość

  [quote name=”fukoshi”]Pytanie do Autora tekstu
  Czy w momencie gdy odejdziemy z naszym LV od telefonu i zerwie on polączenie to urządzenie po powrocie podlącza się samo czy musimy ręcznie za każdym razem je lączyć?[/quote]

  Po2-3 sekundach jak wejdziemy w zasieg spowrotem lapie polaczenie, nie trzeba nic robic.

 • de_mark

  Dla zainteresowanych sterowaniem PowerAMPem z poziomu LV – prosty sandbox plugin:

  http://www.przeklej.pl/plik/liveviewpoweramp-apk-00241p9362mv

  Testowalem tylko z Desire. Wymaga wlaczenia w opcjach PowerAMPa sterowania z headseta. Mozliwe, ze bedzie dzialac z dowolnym innym playerem, ktorym mozna sterowac poprzez headset.

 • rammiro

  Daszek, jedno pytanie.
  Miałeś kiedyś w ręce LV?

 • zbrodniciel

  Jakby to było można przetestować przed zakupem w jakims sklepie stacjonarnym to byłoby miło…. a tak w ciemno to raczej nie kupię bo a nóż nie zadziała z moim tel. :/

 • daszek

  Mały ekranik do czytania tekstów? żarty chyba. Nie po to kupiłem telefon z prawie 4 calowym ekranem, żeby wzrok męczyć.
  Połączenie BT… trzeba pamiętać o częstszym, czyli 2x lub 3x dziennie ładowaniu telefonu i jeszcze dodatkowo tego wynalazku.
  Sterowanie muzyką… lol, to samo co ze słuchawek.
  Podsumowując: dodatkowy zbędny gadżet do lansu i dla skrojenia przez dresa.

 • fukoshi

  Pytanie do Autora tekstu
  Czy w momencie gdy odejdziemy z naszym LV od telefonu i zerwie on polączenie to urządzenie po powrocie podlącza się samo czy musimy ręcznie za każdym razem je lączyć?

 • lukeniu

  Fajny sprzęcior. Kupię go na pewno, ale najpierw muszę kupić SGSa. Dziwi mnie tak niskacena tego urządzenia, tym bardziej, że to nowość. A co do recenzji, to mi się podobała.

 • Gość

  [quote name=”Zbrodniciel”]Jak wyglada odbieranie polaczen na podlaczonych sluchawkach przewodowych? Jest lista kompatybilnych telefonow, bo z tego co slysze z wieloma nie dziala, a android 2.x nie jest tu przekladnia? … Czy mozna ladowac przez port USB w PC? itd[/quote]

  Przed chwilą sprawdziłem, ładowanie przez usb w PC działa 🙂 na MMS’y w chwili obecnej bym nie liczył. Lista „kompatybilnych” telefonów innych niż SE jest tutaj :
  http://tinyurl.com/23jhda5
  Ale z doswiadczenia wiem, że na razie z SGS’em jest problem, a słyszałem też że i z Desire.

 • Gość

  W stanie spoczynku to jest ciemny ekran, ale jak się kliknie w lewy górny przycisk to wyświetla się zegarek z datą. Plusem jest chociaż to, że nie musi być LiveView połączone z telefonem. Tzn musi ale za pierwszym razem, potem już działa normalnie zegarek 🙂 Po dzisiejszej aktualizacji softu w markecie, stwierdzam, że ciągle zawiesza SGS’a po pewnym czasie użytkowania 🙁 Czekam na kolejne łatki i naprawienie tego problemu.

 • eskadro

  Mnie także interesuje fakt, czy ten gadżet w stanie spoczynku wyświetla zegarek. Jeśli tak to kupuję.

 • jarekt

  [quote name=”Zbrodniciel”]Jak wyglada odbieranie polaczen na podlaczonych sluchawkach przewodowych? Jest lista kompatybilnych telefonow, bo z tego co slysze z wieloma nie dziala, a android 2.x nie jest tu przekladnia? Niewiele tu faktow w tej recenzji. Raczej luzne opinie autora. Przydalobysie wiecej technicznych aspektow. Co z MMSami? Czy mozna ladowac przez port USB w PC? itd[/quote]

  Troche zgaduje ale nie powinno byc problemow z odbieraniem polaczen z kabla sluchawek bo to niezalezny od BT element. Gwarancje dzialania masz tylko na telefonach SE ale skoro dziala bez problemu na SGSie to widocznie wykorzystuje polaczenie szeregowe po BT czyli bedzie dzialac na wszystkich sluchawkach. Jesli w koncu chodzi o ladowanie z USB to na szczescie dawno minely czasy kiedy producenci przerabiali wejscia miniUSB do dzialania tylko z ich akcesoriami – od lat wszystko co jest na rynku w tym standardzie (oraz microUSB) daje sie ladowac ze wszystkich ladowarek czy portow USB.

 • zbrodniciel

  Jak wyglada odbieranie polaczen na podlaczonych sluchawkach przewodowych? Jest lista kompatybilnych telefonow, bo z tego co slysze z wieloma nie dziala, a android 2.x nie jest tu przekladnia? Niewiele tu faktow w tej recenzji. Raczej luzne opinie autora. Przydalobysie wiecej technicznych aspektow. Co z MMSami? Czy mozna ladowac przez port USB w PC? itd

 • jarekt

  Ja uzywam przegenialnego MoodPlayera – LiveView juz do mnie jedzie (bedzie na poniedzialek) i zobaczymy czy da sie go zmusic do wspolpracy.

 • f0rce21

  Komentowalem bledy w poprzednich recenzjach. Skomentuje i w tym. Jest ich bardzo niewiele. Recenzja napisana blyskawicznie (chociaz troche ogolna) to zasluguje na przeczytanie. Ode mnie +.

 • Gość

  Pomoc naukowa fajna, ale czy to ustrojstwo może udawać zwykły zegarek?

 • Gość

  A czy wiadomo juz, czy LV jest w sklepach stacjonarnych? Czy na razie pozostaje sklep internetowy importera?

 • Gość

  czy w stanie czuwania LV oze wyswietlac zegarek? Troche oczywista funkcja, ale wole spytac.

 • jarekt

  Gratuluje testu. Swietnie, ze pojawil sie tak szybko od debiutu sprzetu. Co do recenzji to najlepsza jaka tutaj czytalem. Swietna recka i swietny sprzet. Przydalby sie tylko link do sklepu zebym nie musial go szukac 😛

 • Gość

  A są jakieś informacje o działanie z Hero?

 • Gość

  [quote name=”irhabi”]Z jakim telefonem testowany był ten gadget?
  Czy możesz napisać o ile połączenie przez cały dzień przez BT skróciło żywotność Twojej baterii?[/quote]

  O baterii wypowiem sie po jakims czasie. Mysle ze nie bedzie tragedii, w zamian za BT telefon jest duzo mniej uzywany. Nie musze budzic ekranu za kazdym razem jak zawibruje.

 • major-kupricz

  [quote name=”irhabi”]Z jakim telefonem testowany był ten gadget?
  [/quote]
  SGS Android 2.1

 • irhabi

  Z jakim telefonem testowany był ten gadget?
  Czy możesz napisać o ile połączenie przez cały dzień przez BT skróciło żywotność Twojej baterii?

 • de_mark

  [quote name=”Phan”]Odkąd o tym usłyszałem to mi się podobało i pewnie sobie to kupie za jakiś czas, ale muszę pierw wiedzieć czy to można podłączyć z phonem (spica, android 2.2.1) i jednocześnie mieć podłączone słuchawki (SE MW600) czy ktoś to testował?[/quote]

  Spicy nie ma na oficjalnej liscie „zgodnych” telefonow. Swoja droga wydaje sie, ze Android 2.1 stwarza mniej problemow niz 2.2, jezeli chodzi o wspolprace z LV.

 • Gość

  [quote name=”mkbest”]Czy można przypisać sterowanie muzyką do standardowego odtwarzacza? Nie potrafiłbym się wyrzec PowerAMPa…[/quote]

  Na tą chwile sterowanie odtwarzaczem dziala tylko ze stockowa aplikacja. Szybko powinno sie to zmienic. W dostepnych widgetach jest juz plugin dla posaidaczy telefonow od HTC.

  Za bledy ortograficzne szczerze przepraszam.

 • de_mark

  [quote name=”mkbest”]Czy można przypisać sterowanie muzyką do standardowego odtwarzacza? Nie potrafiłbym się wyrzec PowerAMPa…[/quote]

  Na te chwile mozliwe jest sterowanie jedynie standardowym odtwarzaczem w Androidzie albo odtwarzaczem HTC – za posrednictwem dodatkowej wtyczki.

 • de_mark

  [quote name=”RedScorpio”][quote name=”Norman Wieja”][quote name=”Paniol”]Brakuje mi paru detali w tej recenzji typu :z jakim telefonem urządzenia było testowane,jak często zrywa połączenie BT (podobno bardzo często) .[/quote]

  SGS Android 2.1, polaczenie zrywa jak sie za daleko odejdzie, w innym przypadku ani razu. Przynajmniej w moim przypadku.[/quote]
  W takim razie na 95% kupię urządzenie 😀 Myślę że dobrze będzie się czuło z moim Desire, chociaż kolorystyka i styl nie są takie same. Cena 200zł – bardzo dobra.[/quote]

  Nie bedzie dzialac poprawnie z Desire. Przynajmniej dopoki nie zostanie poprawione oprogramowanie.

 • mkbest

  Czy można przypisać sterowanie muzyką do niestandardowego odtwarzacza? Nie potrafiłbym się wyrzec PowerAMPa…

 • phan

  [quote name=”Norman Wieja”][quote name=”Phan”]Odkąd o tym usłyszałem to mi się podobało i pewnie sobie to kupie za jakiś czas, ale muszę pierw wiedzieć czy to można podłączyć z phonem (spica, android 2.2.1) i jednocześnie mieć podłączone słuchawki (SE MW600) czy ktoś to testował?[/quote]

  Nie wspomnialem o tym w recenzji ale potem przetestowalem. Da sie jednoczesnie uzywac LV i sluchawek BT. Obydwa urzadzenia dzialaja jednoczesnie i nie powoduja zadnych konfliktow.[/quote]

  Dzięki za szybką odpowiedź, w takim razie kupię to sobię, poczekam trochę jednak to może za 150zł będzie się dało kupić 😉
  Co do tej informacji, ja bym dopisał to jednak do recenzji bo to bardzo ważna informacja 😉
  np w plusach, że działa jednocześnie z słuchawkami BT 😉

 • rammiro

  Autorem recenzji jest nasz kandydat na stałego redaktora. Z tego względu zamieszczone fotografie na pewno nie umywają się do ostatnich z HTC Desire Z http://android.com.pl/artykuly/artykuy/1391-htc-desire-z-po-2-dniach.html
  A sam tekst może mieć jeszcze kilka błędów – jakby co piszcie 😉

 • Gość

  Cieszy fakt powstania artykułu na ten temat. Martwi ORTOGRAFIA… Wypadałoby szanować język polski i czytelników.

 • Gość

  [quote name=”Phan”]Odkąd o tym usłyszałem to mi się podobało i pewnie sobie to kupie za jakiś czas, ale muszę pierw wiedzieć czy to można podłączyć z phonem (spica, android 2.2.1) i jednocześnie mieć podłączone słuchawki (SE MW600) czy ktoś to testował?[/quote]

  Nie wspomnialem o tym w recenzji ale potem przetestowalem. Da sie jednoczesnie uzywac LV i sluchawek BT. Obydwa urzadzenia dzialaja jednoczesnie i nie powoduja zadnych konfliktow.

 • Gość

  Jedyny problem, że działanie jego na razie kuleje na wielu telefonach spoza SE. Np desire, sgs :/ wkurzające już jest gdy zawiesza całkowicie telefon i potrzebny jest reset. Ale faktycznie, to tylko kwestia softu, a przyszłość tego gadgetu wygląda miło 😉

 • phan

  Odkąd o tym usłyszałem to mi się podobało i pewnie sobie to kupie za jakiś czas, ale muszę pierw wiedzieć czy to można podłączyć z phonem (spica, android 2.2.1) i jednocześnie mieć podłączone słuchawki (SE MW600) czy ktoś to testował?

 • andrewspec

  [quote name=”Maciej Rebajn”]Mówienie do nadgarstka raczej nie wyglądałoby dobrze[/quote]
  Mówienie do nadgarstka wyglądało by jak ta dziewczynka z inspektora gadżeta 😉 A co do samego LV to fajny bajer. Szkoda, że będzie działał tylko z androidem a nie innymi systemami (oczywiście spod znaku MS).

 • redscorpio

  [quote name=”Norman Wieja”][quote name=”Paniol”]Brakuje mi paru detali w tej recenzji typu :z jakim telefonem urządzenia było testowane,jak często zrywa połączenie BT (podobno bardzo często) .[/quote]

  SGS Android 2.1, polaczenie zrywa jak sie za daleko odejdzie, w innym przypadku ani razu. Przynajmniej w moim przypadku.[/quote]
  W takim razie na 95% kupię urządzenie 😀 Myślę że dobrze będzie się czuło z moim Desire, chociaż kolorystyka i styl nie są takie same. Cena 200zł – bardzo dobra.

 • Gość

  [quote name=”Paniol”]Brakuje mi paru detali w tej recenzji typu :z jakim telefonem urządzenia było testowane,jak często zrywa połączenie BT (podobno bardzo często) .[/quote]

  SGS Android 2.1, polaczenie zrywa jak sie za daleko odejdzie, w innym przypadku ani razu. Przynajmniej w moim przypadku.

 • paniol

  Brakuje mi paru detali w tej recenzji typu :z jakim telefonem urządzenia było testowane,jak często zrywa połączenie BT (podobno bardzo często) .

 • Gość

  [quote name=”kamikazeee”]da sie LiveView sparować ze Spicą? Zastanawiam sie nad zakupem ale nie wiem czy sie opłaca jak mam Spicę[/quote]

  Android 2.X i będzie działać.

 • kamikazeee

  da sie LiveView sparować ze Spicą? Zastanawiam sie nad zakupem ale nie wiem czy sie opłaca jak mam Spicę

 • czarodziciel

  Bardzo fajna recenzja, ale nie wiem w czym miałby mikrofon pomóc. Mówienie do nadgarstka raczej nie wyglądałoby dobrze, a jak ktoś nie chce wyciągać telefonu z kieszenie to od lat służą temu zestawy słuchawkowe. LiveView właśnie powiększa funkcjonalność bo dzięki niemu i inne czynności możemy wykonywać bez wyciągania tel z kieszeni.x