ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
zakup elektroniki

Planujesz zakup elektroniki? Poczekaj jeszcze miesiąc

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Promocje

Jeżeli planowałeś na najbliższy czas zakup elektroniki, radzimy wybrać najlepsze modele, zorientować się, gdzie są dostępne i… poczekać. Konkretnie do końca listopada. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że właśnie wtedy kupisz wymarzonego laptopa, smartfona czy kamerkę sportową w wyjątkowo korzystnej cenie.

Pod koniec listopada zakup elektroniki będzie najbardziej opłacalny

zakup elektroniki

W tym roku na 29 listopada przypada tzw. Black Friday. Zgodnie z tradycją, która zawitała do nas zza oceanu, co roku w ostatni piątek listopada niemal wszystkie sklepy oraz galerie handlowe organizują duże promocje. Jest to więc świetna okazja, aby kupić prezenty świąteczne lub sprzęt do domu. Promocje organizują sklepy z przeróżnymi artykułami, jednak na przykładzie elektroniki zjawisko to jest wyjątkowo dobrze widoczne. Markety z elektroniką już jakiś czas wcześniej ogłaszają, co będzie można kupić taniej niż zwykle. Warto więc obserwować sytuację, niezależnie od tego, czy szukamy nowego komputera, czy marzy nam się ekspres do kawy z górnej półki.

Czytaj także: Samsung chce upodobnić laptopy do smartfonów

Historia Black Friday

W 1863 roku prezydent USA Abraham Lincoln ustanowił Święto Dziękczynienia, które wypada pod koniec listopada. Był to zawsze dzień wolny od pracy. Chcąc urozmaicić Amerykanom długi weekend, zaczęto w tym okresie organizować liczne festyny, których sponsorami były domy towarowe. Przedsiębiorcy mieli okazję wypromować swój towar. Z czasem ostatni piątek listopada zaczął być utożsamiany z początkiem przedświątecznego, zakupowego szaleństwa. W Czarny Piątek w USA organizowane są ogromne wyprzedaże, podczas których można kupić produkty w rekordowo niskich cenach. Zwyczaj ten od jakiegoś czasu praktykują także sprzedawcy w Polsce. Niestety, promocje w naszym kraju, choć bardzo liczne, nie są aż tak duże, jak w Stanach Zjednoczonych. Zazwyczaj są to akcje typu „-20% na wszystko” lub „druga rzecz za pół ceny”, podczas gdy Amerykanom zdarza się kupić coś niemal za bezcen. Mimo wszystko warto śledzić oferty sklepów pod koniec listopada także w naszym kraju, bo ciekawe oferty również się zdarzają.

Sprawdź najnowsze wpisy