ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

JustDrive – dzięki tej aplikacji zaoszczędzisz i zapłacisz za paliwo przy dystrybutorze

Autor: Adrian Celej Kategoria: Promocje

Dziś premierę miała aplikacja, która ma ambicje zrewolucjonizować tankowanie samochodu. Dzięki niej zapłacimy za paliwo mniej i to już przy dystrybutorze. Wystarczy kod QR.

O co tu chodzi?

Głównym celem aplikacji JustDrive jest ułatwienie sposobu płatności. Dzięki niej nie musimy wchodzić po tankowaniu do sklepu, wystarczy zeskanować kod z dystrybutora, zatwierdzić transakcję i jechać dalej. Owszem, bez wątpienia wygląda to bardzo dziwnie, ale już działa – z aplikacji możemy skorzystać na stacjach ORLEN i Bliska.

JustDrive pozwala zaoszczędzić nawet połowę ceny paliwa!

Drugim celem aplikacji JustDrive jest oszczędność. Zaraz po założeniu konta na start otrzymujemy 5 groszy zniżki na każde paliwo. Mało tego wykorzystując kod polecający np. JUST-KONF przez 30 dni możemy kupić 100 litrów paliwa o 50 groszy za litr taniej. Polecający też jest nagradzany – za każdą osobę, która skorzysta z jego kodu otrzymuje 5 groszy zniżki na litrze z ograniczeniem do 300 litrów i 90 dni. Maksymalny możliwy do osiągnięcia rabat wynosi 50%. Opisywane rabaty w żaden sposób nie kolidują z programem Vitay – nadal możemy bez przeszkód zbierać punkty.

Jest też haczyk

Aplikacja jest genialna, sam chętnie bym z niej skorzystał, lecz niestety w chwili obecnej jest kierowana tylko dla przedsiębiorców. Przy rejestracji musimy podać numer NIP i nie można tego elementu pominąć. W przyszłości (tj. do końca roku) aplikacja ma zostać udostępniona także użytkownikom indywidualnym..

Czy obsługa stacji wie o takiej możliwości?

Nie da się ukryć, że osoba, która przyjechała na stację, zatankowała, a chwile później odjechała bez wizyty przy kasie mogłaby zostać posądzona o kradzież. Czy obsługa stacji wezwie policję w poszukiwaniu użytkownika takiej aplikacji? Nie, wszyscy zostali przeszkoleni z jej obsługi, nikt nie powinien być zdziwiony takim klientem. O dziwo nie ma żadnych obaw o kradzieże. Powód jet prosty – nawet zatankowanie pełnego baku nie zmienia tego, że taka kradzież jest nieopłacalna. Przedstawiciel PKN ORLEN stwierdził, że większym problem są klienci, którzy zapominają odłożyć pistolet i ruszając uszkadzają dystrybutory, takich delikwentów jest nawet kilku dziennie. ORLEN miał duży wkład w powstanie tej aplikacji, dlatego podobnie jak twórcy stara się ją promować.

Plany na przyszłość?

Poza otworzeniem aplikacji dla klientów indywidualnych pojawiło się parę równie interesujących planów. Wkrótce skanując kod QR będziemy mogli nie tylko zapłacić za paliwo, ale także za inne produkty ze stacji. Już teraz takie kody znajdziemy na produktach wystawionych przed sklepem (np. na płynie do spryskiwaczy), w przyszłości w ten sposób będziemy płacili za produkty w sklepie. Czy coś wam taka wizja przypomina? Poza tym JustDrive ma stać się wypożyczalnią samochodów, w której sami będziemy mogli wybrać typ auta (benzynowe, hybrydowe lub elektryczne) oraz miejsce jego dostarczenia.

Czy to ma sens?

Jak najbardziej. Nie licząc możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, otrzymujemy także możliwość zaoszczędzenia czasu. Czasem już się tak zdarza, że gdzieś nam się śpieszy, a w baku pusto. Oczywiste jest to, że należy udać się na stację, jednak tam możemy trafić na kolejkę przy kasie, a to strata cennego czasu. Wielu decyduje się nie tankować, co może mieć fatalne konsekwencje. Mi to co prawda nie grozi (jeżdżę na gazie, zawsze mam jak dojechać na stację), jednak problem jest mi znany i nie chciałbym znaleźć się w takiej sytuacji. Dla ludzi, którym zależy na czasie, aplikacja JustDrive może być prawdziwym wybawieniem.

Aplikację JustDrive pobierzecie z Google Play lub Apple Appstore

Sprawdź najnowsze wpisy