Kurs programowania za darmo CodeGym harvard cs50

Kurs programowania za darmo – Harvard CS50 dla nowicjuszy i nie tylko

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Programowanie

Teraz można skorzystać z kursu programowania Harvard CS50 zupełnie za darmo. To ciekawa okazja dla tych, którzy myśleli o tym, by spróbować swoich sił w nowej dziedzinie. Nowicjusze i początkujący mogą wyciągnąć z tego kursu całkiem sporo dobrego, ale także ci bardziej zaawansowani powinni na niego spojrzeć.

Kurs programowania za darmo – Harvard CS50

Kurs programowania za darmo CodeGym harvard cs50

Ludzie odpowiedzialni m.in. za aplikację mobilną CodeGym, postanowili przetłumaczyć i udostępnić jeden z ciekawszych kursów programowania. Ten dostępny jest teraz za darmo i jak sama jego nazwa wskazuje, powstał na jednej z najlepszych uczelni na świecie, czyli na Harvardzie. Sam kurs Harvard CS50 stworzony został w przystępnej formie i składa się z dziewięciu wykładów. Autorem kursu jest ceniony profesor David Malan, a jego wykłady okazały się tak dobre, że Yale zrezygnowało ze swoich własnych, by korzystać właśnie z CS50. Trudno więc o lepszą rekomendację, a szczególnie, że cały kurs dostępny jest dzięki CodeGym za darmo. Wystarczy wejść na stronę i zobaczyć, jak to wygląda. Poniżej znajdziecie także krótkie podsumowanie tego, co obejmuje sam kurs.

Zobacz też: Nowe miejscowości w zasięgu Play LTE – oto ich lista.

Co oferuje kurs programowania Harvard CS50

  • Podstawy programowania i informatyki. Systemy liczbowe, praca z wierszem poleceń w systemie Linux, pętle, skoki warunkowe i inne zagadnienia składni języków programowania.
  • Pojęcia algorytmów, myślenia algorytmicznego. Dowiesz się jakie zadania można rozwiązywać za pomocą programowania i w jaki sposób. Usłyszysz o wyszukiwaniu binarnym, prostym w swej istocie, ale bardzo efektywnym i wymagającym starannej implementacji. Ogólnie rzecz biorąc, kurs obejmuje wszystkie podstawowe algorytmy, które informatycy powinni znać i rozumieć.
  • Pojęcia abstrakcji, struktury danych, enkapsulacji, zarządzania pamięcią. Podstawy bezpieczeństwa komputerowego. Proces tworzenia oprogramowania i tworzenie stron internetowych.
  • Podstawy programowania dla początkujących w języku C i wizualnym Scratch.
  • Podstawy baz danych i języka SQL.
  • Tworzenie stron internetowych: CSS, HTML, JavaScript i podstawy PHP.
  • Podstawy przygotowania prezentacji projektów programistycznych.

Źródło: CodeGym informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy