ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei-hms-app-innovation-contest-apps-up-2020

Konkurs Huawei Apps Up – szczegóły, jak wygrać nagrody z puli o wartości miliona dolarów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Programowanie

Pod koniec czerwca Huawei rozpoczął HMS App Innovation Contest, a więc wydarzenie, które ma inspirować programistów do wykorzystywania HMS Core w celu tworzenia innowacyjnych aplikacji. Konkurs Apps Up jest jego zwieńczeniem, czyli wyróżnieniem wszystkich tych, którzy w unikalny, ciekawy, a przede wszystkim mądry sposób wykorzystają Mobilne Usługi Huawei. W takim razie poznajmy szczegóły, jak przystąpić, jakie są zasady i naturalnie co dokładnie można wygrać.

Huawei Apps Up – konkurs, w którym doceniana jest innowacyjność

huawei-hms-app-innovation-contest-apps-up-2020

Już wiecie, że pula nagród to milion dolarów, ale jak dokładnie się to dzieli? Huawei będzie oceniał zgłoszone aplikacje w kilku kategoriach, ale najpierw następuje podział na regiony – Chiny, Azja-Pacyfik, Ameryka Łacińska, Europa i Bliski Wschód z Afryką. W przypadku Starego Kontynentu nagrody w Apps Up prezentują się następująco:

  • Wybitna Aplikacja – 5 nagród po 15 tysięcy dolarów
  • Wybitna Gra – 3 nagrody po 15 tysięcy dolarów
  • Nagrody Honorowe – 12 nagród po 2,5 tysiąca dolarów
  • Największy wpływ Społeczny – 3 nagrody po 5 tysięcy dolarów
  • Najpopularniejsza Aplikacja (wybrana przez użytkowników) – 1 nagroda wynosząca 5 tysięcy dolarów

Dodatkowo wyróżnieni mogą liczyć na wsparcie Huawei w ramach promocji gry lub programu w AppGallery, a także otrzymać zasoby w Chmurze firmy.

huawei apps up konkurs zgloszenia

Skoro zaczęliśmy od końca i wiemy już, co można wygrać, to teraz wypadałoby przedstawić jury. Zgłoszenia w Europie będzie oceniać między innymi dwóch sędziów z Polski Michał Tajchert, twórca aplikacji Kanarek, oraz dr Konrad Maj, kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech na Uniwersytecie SWPS. Dodatkowo partnerami konkursu Huawei zostały następujące uczelnie: PJATK, Uniwersytet Koźmińskiego, Uniwersytet Warszawski (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Biuro Karier UW), Uniwersytet SWPS oraz Politechnika Śląska. Same oceny będą uwzględniały takie aspekty, jak funkcjonalność, innowacyjność, użyteczność komercyjna i praktyczność. Dwadzieścia najwyżej ocenionych tytułów z każdego regionu będzie ocenianych przez użytkowników od września, aby ostateczne najlepsze gry i programy trafiły do finału, który odbędzie się w październiku.

Pokaż swoją innowacyjną aplikację – jak się zgłosić do Huawei Apps Up?

Dobrnęliśmy od końca do początku, czyli trzeba się zgłosić do konkursu. Do 30 sierpnia należy zarejestrować swoją aplikację na stronie Huawei, gdzie znajdziecie też szczegółowe regulaminy i dodatkowe informacje. Można wziąć udział w maksymalnie 3-osobowych zespołach

Zobacz też: Czym są pliki APK? Wszystko, co musisz o nich wiedzieć w jednym miejscu.

Czasu coraz mniej, więc pomyślcie, jakie innowacje mogą zachwycić użytkowników? Czego najbardziej brakuje w dzisiejszych grach i programach? Niekoniecznie musicie zdradzać swoje propozycje w komentarzach, ale… może zasugerujecie coś tym, którzy chcą wziąć udział i w ten sposób pomożecie rozwinąć nie tylko AppGallery, ale podejście do mobilnych aplikacji.

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy