ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zdjęcia Google nielimitowane miejsce filmy

[Poradnik tygodnia] Synchronizacja po podłączeniu do ładowarki w Zdjęciach Google

Autor: Michał Derej Kategoria: Porady

Aplikacja Zdjęcia Google to świetny program, dzięki któremu możemy przeglądać nasze fotografie oraz tworzyć ich backup w chmurze. Niestety jakiś czas temu gigant z Mountain View postanowił usunąć opcję synchronizacji po podłączeniu do ładowarki z niewiadomych przyczyn – była to bardzo fajna funkcja, której brakuje wielu użytkownikom. Do tej pory jedynym sposobem na jej przywrócenie była instalacja starszej wersji aplikacji, w której brakowało wielu nowych opcji. Okazuje się jednak, że da się przywrócić tę funkcję bez konieczności downgrade’owania programu – w tym poradniku pokażę wam, jak to zrobić.

Uwaga: do skorzystania z tego poradnika wymagane jest zrootowane urządzenie.

  1. Zainstaluj menadżer plików, który ma funkcję przeglądania plików systemowych. Do tego celu jak najbardziej polecam polskiego Solid Explorera, który oferuje 14-dniową wersję próbną.
  2. Po instalacji menadżera przejdź do następującej lokalizacji: /data
  3. Kolejnym krokiem jest znalezienie folderu o takiej samej nazwie, czyli /data i przejście do lokalizacji Zdjęć Google: /com.google.android.apps.photos
  4. Tam namierzyć wystarczy katalog o nazwie /shared_prefs i przejść do tego folderu. Finalna ścieżka wygląda tak: /data/data/com.google.android.apps.photos/shared_prefs
  5. Następnie otwórz następujący plik z ustawieniami: photos.backup.backup_prefs.xml
  6. Znajdź linię z następującym kodem: <boolean name=„backup_prefs_backup_only_when_charging” value=„false” /> i wyraz „false” zmień na „true”. Powinno to wyglądać tak:

  7. Zapisz plik i przejdź do aplikacji Ustawienia. Zlokalizuj tam aplikację Zdjęcia Google i wymuś jej zatrzymanie. Po ponownym otwarciu w ustawieniach programu powinna znaleźć się opcja o synchronizacji zdjęć przy podłączonej ładowarce. Gratulacje!

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy