ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Poradnik] Nowe karty Google Now w wydaniu z Android O i Pixel Launcher

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Porady

Android O nadchodzi wielkimi krokami. Tak, wiele osób jeszcze czeka na Nougata jak nie Marshmallow, a my już piszemy o kolejnym systemie. Niestety, tak wygląda rynek, ale nowe oprogramowanie ma szansę wiele zmienić w tej kwestii. Mimo wszystko tym razem zajmijmy się nowościami, a dokładniej rzecz biorąc nowym designem kart Google Now, które pojawiły się niedawno w Pixel Launcher.

Oto nowy wygląd, który poznaliśmy dzięki Mateuszowi Pirszelowi:

Widoczny na ostatnim zrzucie ekranu przewijany pasek z widżetami nie jest dostępny, gdy system mamy ustawiony na język polski. Oczywiście możecie sprawdzić u siebie jak prezentują się nowe karty Google Now. Wymagania to zrootowany telefon z Android O i Pixel Launcher oraz konieczność zmodyfikowana pliku gel.gsaprefs.xml. Należy zmienić wartości „false” na „true” w następujących liniach:

  • boolean name=”flag.2864″ value=”false”
  • name=”GSAPrefs.nom_on_pixel_enabled” value=”false”

Niestety, ale nie dajemy gwarancji, że powyższe zmiany zadziałają. Dodatkowo Mateusz wspomina, że można śmiało wszystkie wartości „false” w pliku zamienić na „true”. Później należy zmieniać język systemu z angielski na polski na zmianę do momentu załadowania się zmian.

Mateusz Pirszel, jeszcze raz bardzo dziękujemy za informacje! 

Sprawdź najnowsze wpisy