[Poradnik] Nowe karty Google Now w wydaniu z Android O i Pixel Launcher

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-05-25

Android O nadchodzi wielkimi krokami. Tak, wiele osób jeszcze czeka na Nougata jak nie Marshmallow, a my już piszemy o kolejnym systemie. Niestety, tak wygląda rynek, ale nowe oprogramowanie ma szansę wiele zmienić w tej kwestii. Mimo wszystko tym razem zajmijmy się nowościami, a dokładniej rzecz biorąc nowym designem kart Google Now, które pojawiły się niedawno w Pixel Launcher.

Oto nowy wygląd, który poznaliśmy dzięki Mateuszowi Pirszelowi:

Widoczny na ostatnim zrzucie ekranu przewijany pasek z widżetami nie jest dostępny, gdy system mamy ustawiony na język polski. Oczywiście możecie sprawdzić u siebie jak prezentują się nowe karty Google Now. Wymagania to zrootowany telefon z Android O i Pixel Launcher oraz konieczność zmodyfikowana pliku gel.gsaprefs.xml. Należy zmienić wartości „false” na „true” w następujących liniach:

 • boolean name=”flag.2864″ value=”false”
 • name=”GSAPrefs.nom_on_pixel_enabled” value=”false”

Niestety, ale nie dajemy gwarancji, że powyższe zmiany zadziałają. Dodatkowo Mateusz wspomina, że można śmiało wszystkie wartości „false” w pliku zamienić na „true”. Później należy zmieniać język systemu z angielski na polski na zmianę do momentu załadowania się zmian.

Mateusz Pirszel, jeszcze raz bardzo dziękujemy za informacje!  • Jazir

  Przypominają wyglądem Shelfa od OnePlusa. 🙂

 • JestemAbdul

  U mnie te zmiany nie są zachowywane. Działają, ale kolejne wejście do aplikacji i wszystko jest domyślne, bez względu na język. Zmiana uprawnień pliku nie pomaga.

  • Matt

   Wszystkie nowe funkcje dostępne po edycji plików są w fazie testów. Mogą nie działać prawidłowo. Nowy wygląd Google Now zmienia się tylko po zamknięciu aplikacji. Reszta nowych funkcji znika po kilku minutach. Wiadomo, że Google odstąpiło trochę od prac nad wersją Lite, a skupiło się na Visual Search, który jest ulepszany z każdą betą aplikacji google, oraz nad nowym wyglądem launchera.