[Poradnik] Nowy ekran Chrome’a z paskiem adresu na dole – jak go włączyć?

Łukasz Pająk Newsy 24-05-2017

Chrome cały czas ewoluuje i jedną z najgłośniejszych zmian ostatnich miesięcy jest możliwość przeniesienia paska adresu razem ze wszelkimi przyciskami z góry ekranu na jego dół. Amerykanie wciąż dopieszczają odmieniony design najpopularniejszej przeglądarki internetowej na świecie, ale zanim oficjalnie wszelkie zmiany zostaną wprowadzone to już dzisiaj możecie sprawdzić obsługę programu według nowych wytycznych.

Zmiany tak naprawdę sprowadzają się do włączenia odpowiednich flag. Jeśli wcześniej tego nie robiliście to spieszę z wyjaśnieniem, że wystarczy wpisać w pasek adresu chrome://flags/, aby uzyskać dostęp do wszystkich przełączników. Nas jednak będą interesować trzy, które na pewno są dostępne w eksperymentalnych wydaniach przeglądarki (Beta, Dev, Canary). W wersji stabilnej tylko część z nich możecie znaleźć. Tym samym zainteresowani mogą przenieść pasek adresu z góry na dół poprzez następującą flagę:

chrome://flags/#enable-chrome-home

Po jej aktywacji Chrome będzie prezentował się następująco:

Kolejna flaga sprawia, że zamiast napisu „Google” po otwarciu nowej karty ujrzymy zakładki otwarte w tle:

chrome://flags/#enable-chrome-home-ntp-design

Ostatnia dodaje ikonę obok pasku adresu umożliwiającą poprzez kliknięcie rozwinięcie go zamiast wykonywania gestu przesunięcia:

chrome://flags/#enable-chrome-home-expand-button

Podoba się? W takim razie podzielcie się w komentarzach z jakich flag Wy chętnie korzystacie, gdyż nie da się ukryć, że jest ich od groma i często potrafią ułatwić życie jeśli są tylko odpowiednio ustawione.

 

źródło: XDA-Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x