Asystenci głosowi powoli rozrastają się na różne rynki. Google oraz Amazon stosują swoje propozycje w wielu produktach pozwalających zarządzać całym inteligentnym domem. Jednak nie dla wszystkich są one kierowane, gdyż głównie kraje anglojęzyczne mogą poznać pełne możliwości tego typu rozwiązań. W tej kwestii niewiele możemy zdziałać i musimy czekać na zaprogramowanie naszego języka.

Jednak nawet chcąc rozmawiać z asystentem głosowym po angielsku w przypadku Androida stoimy na straconej pozycji. Dla nas wciąż istnieje Google Now, co lada moment powinno się zmienić, ale nie chcąc czekać można skorzystać z poradnika stworzonego przez Mateusza. Oczywiście należy posiadać modyfikowane oprogramowanie z prawami roota i znać moduły Xposed. Nie zagłębiając się bardziej, oto wspomniana instrukcja:

  1. Pobierz aplikację Xposed App Locale: Klik!
  2. Zmień język Google w App Locale na pl_PL
  3. Wejdź przez menedżer plików do folderu znajdującego się pod następującą lokalizacją: data>data>com.zhangfx.xposed.applocale>shared_prefs i edytuj plik app_locale_settings.xml jak na poniższym zrzucie ekranu (pl_US,en) – zapisz zmiany.
  4. Wymuś zatrzymanie aplikacji Google.

Te proste dla większości osób modyfikujących Androida kroki sprawią, że Google Assistant będzie posiadał polskie menu. Oczywiście komendy z Google Now wciąż są wspierane na bazie naszego języka. Identycznie sytuacja wygląda z Now on Tap, a efekty prezentują się następująco:

W tym miejscu chciałbym jeszcze raz podziękować Mateuszowi za podesłanie tego poradnika.

 

źródło: Google+

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.