ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jak ustawić odblokowywanie twarzą

Jak ustawić odblokowywanie twarzą w smartfonie? Dzięki temu zapomnisz o hasłach i symbolach

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Świat idzie do przodu. Zabezpieczenia w telefonach również. Jak ustawić odblokowywanie twarzą w smartfonie? W ten sposób zaraz po spojrzeniu na telefon od razu będzie można z niego korzystać. Nie ma potrzeby ciągłego rysowania palcem specjalnego symbolu lub wpisywania kodu blokady. Od czasu do czasu na pewno nie jest to irytujące, jednak przy częstszym sięganiu po smartfon można odczuć zmęczenie czynnością. Wtedy właśnie na ratunek przychodzi biometria pod postacią odblokowywania odciskiem palca lub skanem twarzy. 

Jak ustawić odblokowanie twarzą w Samsungu?

W tym celu należy oczywiście udać się do ustawień urządzenia. Tam znajdziesz sekcję “Biometria i zabezpieczenia”. Po wybraniu opcji można ustawić “Rozpoznawanie twarzy”. Na tym etapie można dodać skan twarzy oraz dodać inny wygląd. Dodatkowo można wybrać ustawienie odnośnie wymagania otwartych oczu lub rozjaśniania ekranu — to może być przydatne wtedy, kiedy będzie potrzeba korzystania z tej funkcji przy słabym oświetleniu. 

Jak ustawić odblokowanie twarzą w Xiaomi?

Podobnie jak w poprzednim przypadku należy udać się do ustawień urządzenia. Tam znajdziesz sekcję “Hasła i bezpieczeństwo”. Tutaj znajdziesz poniższe włosy: 

  • Hasło (odblokowywanie wzorem)
  • Odblokowywanie odciskiem palca
  • Odblokowywanie twarzą
  • Odblokowywanie za pomocą urządzenia Bluetooth

Po wybraniu “Odblokowanie twarzą”. Po tym wyświetli się konfigurator weryfikacji twarzy. Ważne, aby urządzenie skierować dokładnie na twarz i trzymać w takiej pozycji, jak zazwyczaj korzysta się z telefonu. Jeśli skanowanie przebiegło pomyślnie, zobaczysz komunikat “Dodano pomyślnie”. 

Jeśli chcesz, możesz nazwać konfigurację — przykładowo swoim imieniem, abyś wiedział, że dotyczy to Twojej twarzy lub innego użytkownika. Można odznaczyć jeszcze opcję “Pozostań na ekranie blokady po odblokowaniu”. Dzięki temu po poprawnym rozpoznaniu twarzy użytkownik zostanie od razu przeniesiony do ekranu z aplikacjami. 

Jak ustawić odblokowanie twarzą w Realme?

Wejdź do ustawień telefonu i przejdź do „Hasło i dane biometryczne”. W tym momencie należy wybrać “Dodaj twarz” i potwierdzić możliwość odblokowania twarzą kodem blokady lub rysunkiem – jeśli urządzenie takiej nie posiada, wówczas zostaniesz poproszony o założenie. Następnie należy wykonać skan twarzy. 

Jak ustawić odblokowanie twarzą w iPhonie? 

FaceID w iPhonie słynie z dużej szczegółowości i szczególnie dobrze wypada w testach, kiedy sprawdzana jest możliwość oszukania smartfona zdjęciem użytkownika. Podobnie jak w przypadku urządzeń pracujących na Androidzie również w iOS należy udać się do ustawień urządzenia. 

Po wybraniu faceID pojawi się prośba o ustawienie kodu zabezpieczającego, bo będzie stanowiło alternatywną metodę odblokowania, jeśli rozpoznawanie twarzy by nie zadziałało. Po naciśnięciu “Skonfiguruj Face ID” wystarczy kliknąć w “Zaczynamy” i dokonać skanu twarzy. 

Jak ustawić odblokowanie twarzą w Motoroli?

W ustawieniach należy znaleźć “Dane biometryczne i bezpieczeństwo”. Tutaj należy kliknąć “Rozpoznawanie twarzy”. Przedni aparat zeskanuje Twoją twarz. Standardowo — jeśli nie posiadasz inne blokady urządzenia, zostaniesz o nią poproszony – kod lub rysunek. 

Jak ustawić odblokowanie twarzą w OnePlus?

Po przejściu do ustawień należy wybrać “Bezpieczeństwo i ekran blokady”. Tutaj należy wybrać opcję odblokowania twarzą. Później po kliknięciu “Dane twarzy” rozpocznie się skanowanie. Jeśli aparat prosi o pozwolenie, należy udzielić zgody. Inaczej urządzenie nie będzie mieć możliwości zeskanowania twarzy. Zobaczysz komunikat “Dane twarzy dodane poprawnie”. 

Jak ustawić odblokowanie twarzą w Oppo?

Otwórz ustawienia urządzenia i przejdź do “Dane biometryczne i bezpieczeństwo”. Wybierz tryb odblokowywania twarzą i rozpocznij skanowanie. Urządzenie na pewno zapyta o to, czy nosisz okulary. Jeśli nie posiadasz alternatywnej blokady, wówczas zostaniesz poproszony o założenie jej. 

Jak ustawić odblokowanie twarzą? Nie jest to nic trudnego. Każdy producent ma swoją specyfikę ustawień, jednak nigdzie nie jest to na tyle trudne, aby udawać się z tym do specjalisty. Wystarczy wejść w ustawienia i znaleźć odpowiednią sekcję, która w zależności do producenta, może być nazwana na inny sposób. 

Po tym telefon będzie potrzebować, zeskanować twarz użytkownika. Możesz dodać kilka skanów, aby mieć pewność tego, że telefon sprawniej rozpozna Twoją twarz. Dodatkowo urządzenie zapyta Cię o to, czy nosisz okulary, aby być przygotowanym na to, że dodatek może pojawić się na Twojej twarzy i utrudnić możliwość odblokowania urządzenia. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy