ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
messenger pobierz

Messenger na Androida, iOS i Windowsa – pobierz aplikację i rozmawiaj ze znajomymi

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Porady

Messenger to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych internetowych komunikatorów – pobierając go możemy być spokojni o to, że skontaktujemy się z niemal każdą osobą. Ta popularna aplikacja jest zintegrowana z Facebookiem, na którym z pewnością większość naszych znajomych ma konto. Jak pobrać Messengera z oficjalnych źródeł, by było to bezpieczne?

Messenger na Androida – pobierz aplikację na smartfona lub tablet

źródło: play.google.com

Smartfon jest urządzeniem, które niemal zawsze mamy przy sobie i to właśnie za jego pomocą najłatwiej komunikować nam się z innymi osobami. Z pewnością ułatwi to Messenger. Najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym w Polsce jest Android, a pewne źródło pozwalające pobrać na niego Messengera to sklep Google Play.

Messenger na Androida pozwala bezpłatnie prowadzić rozmowy tekstowe, głosowe i wideo zarówno pojedynczo z innymi osobami, jak i grupowo. Aplikacja posiada m.in. tryb znikających wiadomości, niestandardowe reakcje, tryb ciemny, obsługę naklejek, GIF-ów i emoji, ankiety i obsługę SMS-ów. Dzięki tej ostatniej funkcji możemy odczytywać wiadomości SMS i z Facebooka oraz odpisywać na nie z poziomu jednej aplikacji.

Messenger Lite na Androida – pobierz aplikację na starszy telefon lub tablet

źródło: play.google.com

Messenger Lite to aplikacja stworzona z myślą o użytkownikach urządzeń z systemem Android. Jak wiadomo, system ten (w przeciwieństwie do iOS) jest instalowany nie tylko na średniopółkowych oraz flagowych smartfonach, ale także na bardzo budżetowych telefonach charakteryzujących się słabą specyfikacją. Klasyczny Messenger potrafi być dla tych urządzeń zbyt wymagający.

Messenger Lite to nieco okrojona wersja popularnego komunikatora, która waży tylko kilkanaście MB. Działa ona znacznie szybciej na słabych urządzeniach, zużywa mniej internetu, a przy tym wciąż daje dostęp do najważniejszych funkcji. To dobra alternatywa dla posiadaczy starszych i słabszych telefonów oraz dla tych, którzy z Messengera korzystają sporadycznie i nie chcą tracić miejsca w pamięci wewnętrznej urządzenia. Messenger Lite ma prostszy interfejs, nie obsługuje dymków czatu i informuje o rozmiarze przesłanego pliku przed jego załadowaniem.

Messenger na iOS – pobierz aplikację na urządzenie od Apple

źródło: apps.apple.com

Messengera można również pobrać na urządzenia od firmy Apple, czyli np. na smartfony iPhone. Podobnie jak w przypadku wersji na Androida, tak i w tym przypadku popularny komunikator pozwala prowadzić rozmowy tekstowe, głosowe i wideo, przesyłać pliki, naklejki czy GIF-y oraz odpowiadać na ankiety. Pewnym ograniczeniem jest natomiast brak dymków czatu na ekranie głównym urządzenia, czyli funkcji chętnie wykorzystywanej przez osoby ze smartfonami z Androidem.

Messenger na iOS waży niecałe 90 MB i można go pobrać na iPhone’a, iPada oraz iPoda Touch. Aplikacja jest dostępna w ok. 30 wersjach językowych, w tym w polskiej.

Messenger na Windowsa – pobierz aplikację na komputer

źródło: apps.microsoft.com

Ostatnią z najpopularniejszych platform sprzętowych, na które możemy pobrać Messengera, są komputery z systemem Windows. Dla wielu osób aplikacja w tym przypadku może wydawać się zbędna, w końcu aby korzystać z popularnego komunikatora np. na laptopie, wystarczy otworzyć Facebooka w przeglądarce. Wielu osobom rzeczywiście takie rozwiązanie wystarczy.

Jeśli jednak piszemy za pomocą Messengera naprawdę dużo wiadomości, a jednocześnie nie chcemy rozpraszać się postami wyświetlanymi na naszej facebookowej tablicy oraz zawracać sobie głowy powiadomieniami z tego serwisu, aplikacja może być dobrym rozwiązaniem. Docenić mogą ją również osoby prowadzące sporo rozmów wideo lub oczekujące możliwości personalizacji wyglądu całego panelu. Messenger w przeglądarce sprawdzi się bardziej do szybkiego odpisania podczas przeglądania Facebooka, niż do regularnego używania przez dłuższy czas.

Messenger to przydatna aplikacja ułatwiająca codzienną komunikację ze znajomymi. Najlepiej zainstalować ją korzystając z oficjalnych źródeł dla danej platformy, by nie narazić się na pobranie podejrzanych plików. Linki do sprawdzonych miejsc, z których można pobrać Messengera, znajdziecie powyżej.

Sprawdź najnowsze wpisy