Jak szybciej pisać na klawiaturze

Jak szybciej pisać na klawiaturze? 7 porad na smartfony

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Używanie smartfona to bardzo powszechna sprawa. Jednym z ważnych aspektów jest szybkość korzystania z klawiatury. Jak szybciej pisać na klawiaturze? Dzięki temu jesteś w stanie szybciej wykonywać swoją pracę. Jeśli nie znasz sprytnych sztuczek, które mogą ułatwić wykonywanie poszczególnych czynności na klawiaturze smartfona, wówczas bardzo szybko możesz znudzić się pisaniem tego, co chcesz załatwić na swoim mobilnym urządzeniu — bez względu na to czy jest to notatka, ważny mail lub wiadomości do bliskich.

Zapoznaj się z możliwościami swojej klawiatury — jeśli pomimo starań nie odpowiada Ci, zmień ją na inną!

Jak szybciej pisać na klawiaturze
Źródło: geralt from pixaby

Kupiłeś właśnie nowe urządzenie od zupełnie innego producenta? Trudno Ci przyzwyczaić się do nowej klawiatury i opcji, jakie tam znajdziesz? Daj sobie kilka dni. Jeśli przez cały czas nie będziesz czuł poprawy i wciąż będzie wzbudzać irytację, lepiej zastanów się nad zainstalowaniem aplikacji z poprzedniego smartfona. Innym rozwiązaniem również jest testowanie innych klawiatur, które możesz pobrać w Google Play! Przykładowymi klawiaturami są: Gboard, SwiftKey oraz Fleksy. Oczywiście jest ich znacznie więcej.

Gboard
To klawiatura od Google, która charakteryzuje się powiązanie z innymi usługami gigantami takimi jak Tłumacz. Do tego jest bardzo czytelna oraz intuicyjna w obsłudze. Wiele urządzeń posiada jako fabrycznie zainstalowaną.

SwiftKey
Jest to propozycja od Microsoft. Aplikacja posiada wiele różnych motywów. Dzięki temu można odpowiednio spersonalizować swoje miejsce pracy. Warto pamiętać, aby nie przesadzić z pstrokatością, która niekoniecznie dobrze będzie działać na szybkości i precyzję podczas pisania. Znajdziesz tutaj oczywiscie wszystkie inne standardowe opcje takie jak pisanie gestem i podpowiedzi.

Fleksy
Klawiatura reklamuje się przede wszystkim inteligentnym rozpoznawaniem pisowni gestem. Dlatego może być to odpowiedni wybór zwłaszcza dla osób, które zaczynają swoją przygodę z pisaniem gestami. Dzięki temu na pewno będzie łatwiej przekonać się do tej funkcji.

Jak szybciej pisać na klawiaturze smartfona? Korzystaj z podpowiedzi i korekty!

To bardzo przydatne opcje, które na pewno pomogą znacznie szybciej pisać tekst na małym urządzeniu. Może nie zawsze wszystkie propozycje Twojej klawiatury są strzałem w dziesiątkę, ale jednak do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić. Początkowo pisanie z użyciem podpowiedzi będzie niekiedy niezłym utrapieniem i bardzo często doprowadzi do irytacji, jednak koniec końców przyjdzie ten dzień, kiedy docenisz podpowiedzi swojej klawiatury. Ważne, aby dodawać również swoje sugestie dla podpowiedzi urządzenia. Dzięki temu z czasem zaczną być dokładniejsze i bardziej pasujące do tego, co masz właśnie zamiar napisać.

Korzystaj ze skrótów i automatycznego rozwijania

Jak szybciej pisać na klawiaturze
Źródło: congerdesign from pixaby

Wiele klawiatur posiada opcje ustawiania skrótów. Co to znaczy? Możesz ustawić, aby za każdym razem, kiedy wpiszesz przykładowo „cb”, „tb”, urządzenie zawsze będzie podmieniać to na „Ciebie” i „Tobie”. To bardzo przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy faktycznie sam jesteś przyzwyczajony do używania takich właśnie skrótów. Wówczas nie musisz niczego w sobie zmieniać. Wystarczy jedynie określić rozumienie przez urządzenie tego, co typujesz na klawiaturze. Dzięki temu będziesz w stanie wciąż używać swoich skrótów, a smartfon będzie je wpisywać w pełnej wersji.

Pisanie ślaczkiem — jak szybciej pisać na klawiaturze ślizgając się po ekranie

Jak szybciej pisać na klawiaturze
Źródło: ElisaRiva from pixaby

To kolejne ciekawe rozwiązanie, które pomoże pisać szybciej na klawiaturze smartfona. Wystarczy wykonać ślizg palcem po kolejnych literach, które tworzą wyraz. W ten sposób urządzenie odczyta słowo, które chcesz napisać. Swoje posunięcia będziesz widzieć na klawiaturze za sprawą śladu, które pozostanie na ekranie urządzenia. Jeśli nie uda się trafić w literki, zazwyczaj system jest w stanie zaproponować poprawne sugestie dzięki, którym uda się poprawić słowo na właściwe.

Korzystaj z pisania głosowego i uważaj na znaki interpunkcyjne!

Jak szybciej pisać na klawiaturze
Źródło: GraphicMama-team from pixaby

Nie każdy wie, że kiedy podyktuje się „Drodzy przecinek zebraliśmy się tutaj przecinek aby omówić ważną kwestię wykrzyknik”, wówczas otrzymasz tekst „Drodzy, zebraliśmy się tutaj, aby omówić ważną kwestię!”. Podczas słownego dyktowania w miejsca, gdzie nazywasz znaki interpunkcyjne, pojawi się właśnie przecinek, wykrzyknik lub inny znak. Dzięki temu nie musisz mieszać pisania głosowego z tradycyjnym i co chwila dodawać manualnie znaki interpunkcyjne, bo to na pewno nie przyśpieszałoby odpisywania. Pisanie głosowe jest na pewno dobrym wyborem zawsze wtedy, kiedy Twoje dłonie są już zmęczone od stukania w klawiaturę.

Tracisz dużo czasu na szukanie emotikonek? Po prostu wykorzystaj wyszukiwarki

Jak szybciej pisać na klawiaturze
Źródło: geralt from pixaby

W Twojej klawiaturze co jakiś czas pojawiają się kolejne emotikony. Przez to coraz trudniej znaleźć te konkretne, które chciałbyś wysłać. Jednak zamiast przewijać i przeglądać wszystkie kategorie, znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie wbudowanej wyszukiwarki. To właśnie tam możesz wytypować komendę „uśmiech”, „płacz” lub inne. W ten sposób zdecydowanie szybciej znajdziesz emotikony, którymi chciałbyś urozmaicić swoją wiadomość. Dodatkowo znajdziesz nowe ikonki, które może zainspirują Ciebie do napisania kolejnych wiadomości.

Dodawanie wiersza z liczbami do klawiatury

Jak szybciej pisać na klawiaturz
Źródło: OpenClipart-Vectors from pixaby

Nie wszystkie klawiatury posiadają widoczne przez cały czas liczby. Jeśli zauważasz, że często potrzebujesz wpisywać cyfry, wówczas warto zajrzeć do ustawień swojej klawiatury i ustawić, aby były one widoczne. Dzięki temu nie będzie trzeba tracić czasu na ciągłe przełączanie klawiatury literowej na cyfrową.

Jak szybciej pisać na klawiaturze? Dzięki temu będziesz w stanie szybciej odpisywać na ważne maile oraz wiadomości. W ten sposób poświęcisz mniej czasu na swoje obowiązki. Sposobów na poprawę prędkości pisania jest całkiem sporo, ale jak wiadomo, wszędzie ważna jest praktyka. Im więcej będziesz pisać, tym prędzej zobaczysz efekty.

Źródło obrazka wyróżniającego: 200degrees from pixaby

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy