Rezygnacja z Netflix. Jak anulować subskrypcję w 2022?

Marek Janiak Marek Janiak Porady

Niedawna premiera HBO Max, ciągle obowiązująca świetna oferta Amazon Prime Video i zapowiedź wejścia do Polski platformy Disneya – rynek serwisów VOD stał się bardzo konkurencyjny. Chcesz sprawdzić co rywale mają do zaoferowania i nie zamierzasz płacić za usługę, z której nie skorzystasz w najbliższym czasie? Rezygnacja z Netflix to zaskakująco prosta procedura. Wyjaśniamy w kilku krokach jak anulować subskrypcję serwisu.

Spis treści

rezygnacja z netflix jak anulować subskrypcję

Rozstanie chwilowe czy permanentne? Nie musimy usuwać konta, by nie płacić

Warto rozważyć czy chcemy całkowicie usunąć konto, czy tylko anulować subskrypcję. W tym pierwszym przypadku stracimy stworzone profile, listę ulubionych tytułów oraz wszystkie ustawienia i wprowadzone dane. Dotyczy to także mozolnie budowanego przez aplikację obrazu naszych upodobań i filmowych preferencji, a więc mechanizmu podpowiadania i sugestii, co jeszcze możemy obejrzeć. W przyszłości algorytm będzie musiał uczyć się od nas od nowa, zanim stanie się użytecznym narzędziem.

Rezygnacja z usługi nie wymaga usuwania konta i rezygnowania z wszystkiego, o czym wspomnieliśmy wyżej. Wystarczy tylko anulować subskrypcję, by nasze konto przestało być obciążane następnymi opłatami abonamentowymi. Jeśli zapragniemy powrócić do grona użytkowników serwisu w ciągu najbliższych 10 miesięcy, wszystko będzie na nas czekało w niezmienionej formie. Po tym okresie czasu serwis usunie dane bez naszego udziału. Usunięcie konta jest możliwe również na żądanie, przy czym serwis wymaga bezpośredniego kontaktu z naszej strony (kontakt z obsługą klienta przez telefon lub czat na stronie).

netflix anulowanie subskrypcji

Rezygnacja z Netflix przez przeglądarkę internetową

Po przejściu na stronę Netflix Polska logujemy się na konto używając przycisku w prawym górnym rogu. Naszym oczom ukaże się od razu ekran wyboru profilu, po czym w następnym kroku zostaniemy przeniesieni na stronę główną. Musimy raz jeszcze znaleźć ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu, a po jej kliknięciu wybrać zakładkę Konto:

rezygnacja z netflix

Alternatywnie dostęp do panelu Konto uzyskamy klikając w link: Ustawienia konta – Netflix

Teraz pozostaje nam kliknięcie w przycisk Anuluj członkostwo, jak na zrzucie ekranu poniżej:

anulowanie abonamentu netflix

Na samym końcu zostaniemy poproszeni o potwierdzenie decyzji. Wykonanie tego kroku zakończy naszą subskrypcję z końcem bieżącego okresu rozliczeniowego. Opcjonalnie możemy w tym miejscu wziąć udział w ankiecie, która zapyta nas o powód rezygnacji.

abonament netflix rezygnacja

Jak anulować subskrypcję przy użyciu telefonu?

Proces wygląda niemal identycznie w przypadku korzystania ze smartfona. Otwieramy aplikację i po wyborze profilu klikamy w jego ikonę w prawym górnym rogu:

netflix koniec subskrypcji

Następnie wybieramy Konto, trzecią pozycję od dołu:

netflix anulowanie usługi

Przycisk Anuluj członkostwo nie jest od razu widoczny i znajduje się pod detalami dotyczącymi naszej metody płatności, jak na zrzucie poniżej:

anulowanie członkostwa netflix

Po kliknięciu zostaniemy poproszeni o potwierdzenie anulowania subskrypcji. Kliknięcie w przycisk Potwierdź anulowanie zakończy korzystanie z usługi z końcem bieżącego okresu rozliczeniowego:

netflix rezygnuję

2022 prawdziwym rokiem widza

Konkurencyjność platform VOD w Polsce nieustannie się zwiększa. Choć nie dysponujemy jeszcze statystykami uwzględniającymi niedawny debiut HBO Max, już ostatni kwartał zeszłego roku pokazał wyścig zbrojeń. Z danych JustWatch (portal zajmujący się zbieraniem danych z serwisów streamingowych) wynika, że choć Netflix nadal jest najbardziej popularną platformą z dostępem do filmów i seriali (36% udziału w rynku), to pozostali duzi gracze nie tracą czasu.

HBO znalazło się na drugim miejscu z udziałem na poziomie 21%. Premiera usługi Max wzbudziła sporo emocji i ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju i ekspansji. Trzecie miejsce na podium należy do Prime Video (15%), najlepiej wycenionej platformy już od dłuższego czasu. Amazon konsekwentnie oswaja polskich użytkowników z korzystania z całego ekosystemu swoich usług.

platformy vod

Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się także Disney+. Debiut serwisu ma nastąpić jeszcze w tym roku i wtedy zrobi się naprawdę gorąco. Wystarczy zerknąć na marki, które należą do amerykańskiej korporacji, to m.in. Pixar, Marvel, National Geographic czy Star Wars. Na tak zaciętej walce pomiędzy potentatami skorzystamy oczywiście my – klienci i widzowie, którzy wybiorą najlepszą w danej chwili ofertę.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy