Laptop

Jak połączyć komputer z telewizorem? Pracuj na dużym ekranie

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Pracujesz intensywnie na swoim komputerze? Czasami brakuje miejsca na pulpicie, prawda? Wtedy przydaje się drugi monitor. Jednak czy taka inwestycja jest zawsze konieczna? Najpierw pomyśl o tym, co masz pod ręką. Nie musisz od razu wydawać dużych pieniędzy na nowy sprzęt. Przecież posiadasz Smart TV! To bardzo duży ekran, o który możesz poszerzyć swojego laptopa. To pozwoli pracować zdecydowanie wydajniej oraz wygodniej. Komfort pracy będzie nie do porównania. Tylko teraz na pewno rodzi się jedno pytanie – jak połączyć komputer z telewizorem? Nie jest to wcale nic trudnego i znajdziesz na to kilka sposobów. 

Wi-Fi Direct – rozwiązanie systemowe od producenta

Z połączenia bezpośredniego można korzystać wtedy, kiedy komputer stacjonarny posiada kartę Wi-Fi. W przypadku laptopów nie powienieneś mieć żadnego problemu. Sama metoda połączenia jest już w zasadzie zależna przede wszystkim od samego producenta. Co trzeba zrobić? Wejdź w ustawienia swojego telewizora. Tam powieneneś znaleźć opcję Wi-Fi Direct, a po jej wybraniu zobaczysz listę urządzeń, z którymi możesz się połączyć. 

Pobierz SmartThing z Google Play! 

Podejście tradycyjne i stary poczciwy przewód HDMI 

HDMI
Źródło: PIX1861 from pixaby

Jednym z najłatwiejszych sposbów jest kabel HDMI. Wystarczy połączyć nim telewizor i komputer. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim brak zaptorzebowania na Smart TV. Na starszych urządzaniach również możesz przerzucać ekran i wtedy to włąśnie połączenie przez HDMI jest pomysłem na zaspokojenie zapotrzebowania na dodatkowy ekran zwłaszcza w starszych urządzeniach, które nie posiadają systemu operacyjnego oraz dostępu do internetu. Dlatego nie musisz od razu decydować się na zakup nowego urządzenia i wydawanie dużej kwoty na inteligentny telewizor. Na swoim poczciwym sprzęcie również masz takie możliwości. 

Zobacz także: Jaki Chromecast warto wybrać? Na to warto zwracać uwagę!

Mirroring i Google Chromecast

Chromecast
Źródło: Deepaul from pixaby

Kolejnym rozwiązaniem jest mirroring. Tutaj warto podkreślić, że nie jest to jedynie przeznaczone tylo i wyłącznie dla Smart TV. Z Google Chromecast możesz korzystać również na starszych urzadzeniach, które nie posiadają systemu operacyjnego oraz połaczenia z internetem. Warto podkreślić, że od 4 wersji Google Chromacast Twoje urządzenia zyskuje system Google TV, który od momentu wpięcia urządzenia działa już na Twoim telewizorze. Jeśli nie posiadasz przeglądarki Google Chrome na swoim laptopie, wówczas warto zdecydodwać się na jej instalacje. To właśnie za jej pośrednictwem odbywa się konfiguracja urządzenia. Twój komputer nie musi posiadać karty Wi-Fi, co jest dość istotną informacją dla wielu użytkowników. Posiadasz projektor? Również tam możesz podłączyć Chromecasta i przesyłać ekran z laptopa bez użycia kabli. 

Zobacz także: Meet z obsługą Chromecast – przenieś rozmowę na inny poziom

Alternatywa dla Chromecasta? Miracast! 

To opcja, która pojawia się w Windows 10 i przypominam Chromecasta. Miracast bazuje na połączniu Wi-Fi Direct. To łączy się z wymaganiem posiadania przez komputer karty bezprzewodowej z włączonym połączeniem Wi-Fi. Funkcja nie działa za pośrednictwem Ethernetu. Jak sprawdzić, czy Twój komputer może łączyć się na zasadzie Miracast? W tym celu należy wybrać kombinację klawiszy Windows + K. Wtedy zobaczysz informację, czy Twoje urządzenie jest w stanie pracować z Miracastem. Jeśli masz możliwość połączenia się poprzez Miracast, wtedy po naciśnięciu Windows + K zobaczysz listę urządzeń, z którymi możesz się połączyć. 

Jak połączyć komputer z telewizorem? Sposobów na to jest kilka. Dzięki temu będziesz w stanie pracować wydajniej. Możesz wybrać opcję, która najlepiej Tobie odpowiada oraz przede wszystkim, na którą masz możliwość się zdecydować. Wszystko zależy od tego, jakie opcje znajdziesz na swoich urządzeniach, które mogą przesądzić o tym, z czego powinieneś skorzystać. Do wyboru masz między innymi połączenie za pośrednictwem kabla HDMI. To rozwiązanie przede wszystkim dla osób, ktore nie posiadają Smart Tv i przez to muszą korzsytać z tradycyjnego sposobu łączenia. W przypadku posiadania nowszych technologii, możesz pozwolić sobie na bezprzewodowe przerzucanie obrazu Twojego komputera na duży ekran. 

Źródło obrazka wyróżniającego: geralt from pixaby 

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy