ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
dlaczego warto wybrać dropbox

Dlaczego warto wybrać Dropbox? Miejsce dla fanów Microsoft i Google

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Coraz więcej osób decyduje się ostatecznie na zmianę swoich preferencji i w końcu przenosi swoje dane do chmury. Ma to oczywiście wiele swoich zalet. Pozwala zachować porządek i przede wszystkim przez cały czas masz dostęp do swoich plików. W każdej chwili możesz skorzystać ze swoich plików oraz się nimi podzielić. Jedyne czego tak naprawdę potrzebujesz to dostęp do internetu oraz odpowiednie urzadzenie – smartfon lub laptop. Oczywiście konkurencja na rynku trwa w najlepsze i wybór jednego rozwiązania nie zawsze jest trudny. Obecnie najbardziej charakterystycznymi graczami jest Microsoft oraz Google. Jednak to nie wszystko! Dropbox to jedna z pierwszych chmur, która trzyma się do tej pory i rozwija się w całkiem ciekawym kierunku, którego nie można ignorować. Na pewno sposób się on szczególnie dla osób, które właśnie nie mogą zdecydować się pomiędzy propozycjami gigantów – Microsoftu oraz Google. Dlaczego warto wybrać Dropbox? Powodów jest kilka! 

Dropbox – miejsce, gdzie możesz korzystać z Usług Google oraz Microsoft Office

Dysk Google charakteryzuje się tym, że możesz korzystać z Dokumentów, Arkuszy i  Prezentacji Google. Są to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązania biurowe w wersji webowej. Bardzo dobrze działa synchronizacja oraz praca na odległość. W przypadku Microsoft Office również można korzystać z aplikacji takich jak Word Excel oraz PowerPoint w odsłonie online. Co najlepsze korzystając z Dropbox, masz możliwość, pracować na jednym i drugim rozwiązaniu. Nie musisz się ograniczać tylko i wyłącznie do możliwości Dysku Google lub Onedrive. 

Pobierz Dropbox: inteligentne archiwum z Google Play! 

Zobacz także: Płatne alternatywy dla Zdjęć Google – z nimi będziesz spokojny o przyszłość swoich fotek

Bezpieczne rozwiązanie niebędące częścią żadnej rodziny usług jak OneDrive oraz Dysk Google

Kolejnym ważnym powodem, dlaczego warto, wybrać Dropbox jest jego odrębność. Obecnie dużo osób wybiera Onedrive dlatego, że korzysta z Microsoft 365. Inni decydują się na Dysk Google, ponieważ korzystają z Gmail lub Google Docs. Bardzo wiele wyborów nie dokonuje się na podstawie walorów danej usługi, lecz korzysta się z niej naturlanie – ponieważ jest częścią składową pewnego pakietu usług. Dorpbox jest zupełnie odrębny, a to zwiększa również bezpieczeństwo Twoich danych. Jeśli stracisz dostęp do Konta Google lub Microsoft, wówczas przepadają wszystkie dane. W przypadku Dropboxa jesteś w lepszej pozycji, ponieważ nie masz tutaj żadnej wielkiej rodziny usług, a jednocześnie możesz korzystać z narzędzi Google Workspace oraz Microsoft 365. 

Zobacz także: Co to Workplace from Facebook? Google i Microsoft mogą się obawiać?

Możesz korzystać w przeglądarce i w formie desktopowej

laptop, praca na komputerze
Źródło: kaboompics // pixabay

Dropbox jest rozwiniętą usługą, której możesz używać na różne sposoby. Potrzebujesz zawsze mieć dostęp do swoich plików w chmurze? Wtedy warto zainstalować aplikację na swoim smartfonie. Jesteś z tych osób, które nie lubią instalować od razu programu na swoim komputerze i raczej skupiasz się na wersjach webowych? Dropbox jak każda inna usługa w chmurze pozwala na obsługę za pośrednictwem strony internetowej. Na tym nie koniec, ponieważ masz również możliwość korzystać z wersji desktopowej, która pozwoli przede wszystkim na szybką synchronizację zmian pomiędzy usługą a urządzeniami. W przypadku przesyłania plików i tworzenia kopii zapasowej aplikacja działa bardzo dobrze. 

Zobacz także: Potrzebujesz zamienić szybko obraz w tekst? Aplikacje OCR sprawią, że przepiszesz screena w jedną chwilę

Dlaczego warto wybrać Dropbox? To przede wszystkim propozycja idealna dla osób, które są rozdarte pomiędzy propozycją od Microsoftu i Google. To właśnie Dropbox pozwala na korzystanie jednocześnie z narzędzi Office oraz Google Docs. Dzięki temu nie musisz zastanawiać się i dołączać do niekończącej się bitwy – OneDrive czy jednak Dysk Google? Od tej pory to pytanie Ciebie kompletnie nie dotyczy. Oczywiście każda usługa ma swoje zalety, którymi może przyciągać do siebie nowych użytkowników oraz zatrzymywać obecnych. Dropbox jest na pewno bezpiecznym i sprawdzonym miejscem, z którego nie bez powodu korzysta tak dużo osób. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Tło zdjęcie utworzone przez rawpixel.com – pl.freepik.com

Sprawdź najnowsze wpisy