ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jak stworzyć stronę internetową

Jak zrobić stronę internetową z Witryny Google? Kilka opcji, które warto znać

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Obecnie w dobie szybkiej informacji panuje bardzo prosty pogląd – nie ma w internecie, nie istnieje. Jeśli budujesz swój biznes, wówczas warto mieć na uwadze swoją pozycję w internecie. Nie można rozmawiać o pozycjonowaniu swojej strony bez jej posiadania. Jak zrobić stronę internetową? Jakie możesz postawić pierwsze kroki w tym temacie? Idealną propozycją mogą być Witryny Google. To bardzo proste narzędzie, które pozwala na zapoznanie się z podstawami tworzenia własnej strony internetowej. Oczywiście, jeśli utworzona przez Ciebie strona oraz prezentowany na niej content, spełnia Twoje oczekiwania, jak najbardziej możesz ją opublikować. Od tej pory będzie można odwiedzać Twoją stronę internetową. W ten prosty sposób nauczysz się wszystkich internetowych procesów, które towarzyszą zakładaniu witryny. 

Ustawienie odpowiedniego layoutu

Jak stworzyć stronę internetową
Źródło: 200degrees from pixaby

To wielki klucz do sukcesu dla Twojej strony internetowej. Jeśli witryna jest zagracona, wtedy żadna osoba się tam nie odnajdzie i przez to bardzo szybko ucieknie, a co za tym idzie, nie wróci już nigdy więcej. Zapoznaj się z obecnymi standardami układania treści na stronach internetowych. Dzięki temu Twoja witryna na pewno spodoba się w pierwszej chwili odwiedzającym, którzy nie będą mieć problemu z poruszaniem się po poszczególnych miejscach strony. 

Pobierz Witryny Google z Chrome Web Store! 

Zobacz także: Która platforma internetowa ładuje się najszybciej – OLX przyśpieszyło, a co z resztą?

Zadbaj o estetykę

Kolory
Źródło: geralt from pixaby

Strona internetowa powinna przede wszystkim dobrze wyglądać. Nie ma co ukrywać, że obecnie żyjemy w czasach, kiedy to, jak coś wygląda, ma ogromne znacznie dla ostatecznego odbiorcy końcowego. W ten sam sposób wygląda to w przypadku strony internetowej. Bardziej profesjonalna wyda Ci się ta, która porządnie się prezentuje – wizualnie. Dopiero później zaczniesz przeglądać content oraz to, co dokładnie na niej znajdziesz. Najwięcej decyzji dokonuje się w pierwszych sekundach, kiedy człowiek jest narażony na najwięcej mocnych i przemawiających czynników takich jak właśnie wygląd. Witryny Google mają przygotowane motywy z odpowiednio dobraną szatą kolorystyczną. Dzięki temu nie musisz przejmować się tym – zwłaszcza jeśli nie jesteś artystyczną duszą. 

Zobacz także: Jak zrobić stronę internetową? Trzy najlepsze sposoby

Skorzystaj ze świetnie znanych aplikacji

Jak stworzyć stronę internetową
Źródło: janjf93 from pixaby

Obecnie na stronach internetowych można znaleźć wiele dodatkowych aplikacji, które urozmaicają ich funkcjonalność. Przykładowo witryna salonu fryzjerskiego może charakteryzować się tym, że pojawia się tam kalendarz, gdzie za pośrednictwem kilku kliknięć można zapisać się na wizytę. Do podobnych efektów można dojść, używając Witryn Google. To właśnie Google daje Ci dostęp do takich aplikacji jak Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Kalendarz oraz YouTube. Dzięki temu możesz zamieszczać swoje kalkulacje bezpośrednio w obszarze strony. Masz swój własny kanał na YouTube? Świetnie! Dodaj swoje filmiki na stronę i pokaż się swojemu odbiorcy z jak najlepszej strony. Na pewno zwiększy to Twoją wiarygodność w jego odbiorze. 

Pobierz Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i Kalendarz Google z Google Play! 

Zobacz także: Jak uzyskać dostęp do danych w pamięci smartfona? Wystarczy strona internetowa

Jak zrobić stronę internetową? To bardzo proste. Wystarczy jedynie użyć Witryn Google i dzięki temu możesz założyć swoją pierwszą stronę internetową. Co prawda przy użyciu aplikacji nie jesteś w stanie założyć drugiego Facebooka. Jednak spokojnie pozwoli na postawienie pierwszych kroków oraz wykonanie podstawowych procesów, które są wymagane podczas budowania oraz publikowania swojej witryny. Dzięki temu na pewno będzie łatwiej podczas decydowania się na większy projekt webowy lub stawiania swojego własnego biznesu. Od teraz nie będziesz niewidoczny w internecie i staniesz się zauważalny – zwłaszcza przez potencjalnych klientów, którzy bez strony internetowej mogliby do Ciebie nie dotrzeć. Google daje Ci bardzo dużo narzędzi, co pozwala na super start. Wykorzystaj to i postaw swoje pierwsze kroki! 

Źródło obrazka wyróżniającego: 200degrees from pixaby

Sprawdź najnowsze wpisy