ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Programy do czyszczenia i przyśpieszania komputera

Długo się ładuje? Programy do czyszczenia i przyśpieszania komputera

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Masz problem ze swoim komputerem? Uruchamiasz go i musisz długo czekać, zanim będziesz mógł na nim swobodnie pracować. Powodów nieciekawego stanu rzeczy może być tak naprawdę kilka. Oczywiście większość z nich możesz całkiem szybko wyeliminować. W tym celu przede wszystkim warto wyposażyć się w programy do czyszczenia i przyśpieszania komputera. Dzięki temu na pewno będzie łatwiej zadbać o Twój sprzęt, by wrócił do dawnej formy. Dlaczego zdecydować się na dedykowany program? Wykona on większość pracy za Ciebie. Niekoniecznie musisz mieć wiedzę na temat tego, jak zrobić to manualnie, dlatego program, który zrobi większość pracy za Ciebie, zaczyna brzmieć na pewno bardziej sensownie. Co wybrać, aby na pewno postawił komputer na nogi? Propozycji na rynku jest całkiem sporo. 

CCleaner

Dysk
Źródło: wir_sind_klein from pixaby

To pozycja bardzo dobrze znana dla większości użytkowników. Jeden z popularniejszych programów, który jest w stanie wyczyścić strategiczne miejsca. Dzięki temu będziesz w stanie poprawić działanie swojego komputera. Poprawę wydajności można zauważyć szczególnie podczas pierwszego użycia po dłuższym czasie, ponieważ wtedy CCleaner może znaleźć całkiem sporo zbędnych plików, które zwyczajnie zalegają na Twoim urządzeniu i rzutują na jego pracę. Jednak regularne używanie usługi jest jak najbardziej zalecane, ponieważ pozwala zachować czystość na komputerze. Bardzo dobrą informacją jest, że aplikacja przez cały czas otrzymuje wsparcie. Dzięki temu co pewien czas pojawiają się nowe funkcje. Z CClaenerem będziesz w stanie usunąć pozostałości po pracy aplikacji oraz przeglądarek — zwłaszcza pamięć podręczną oraz cookies. Od pewnego czasu CCleaner jest w stanie dokonać analizy sterowników, a następnie ich aktualizacji. 

Pobierz CCleaner

Zobacz także: 64 GB RAM w smartfonie? To możliwe dzięki nowym kościom Samsunga

BleachBit

Czyszczenie
Źródło: AnnyksPhotography from pixaby

To bardzo prosty program, który jest w stanie skutecznie usunąć dane oraz przyczynić się do poprawy prywatności użytkownika. Program może być wykorzystywany na Linuksie oraz na Windowsie. BleachBit pozwala kasować dane z ponad 90 aplikacji oraz wszystkich przeglądarek i klientów pocztowych. Program poza standardowymi czynnościami pozwala na bezpowrotne kasowanie danych. Nie pozostawia po nich żadnego śladu. 

Pobierz BleachBit

Razer Cortex

Gracz
Źródło: ianvanderlinde from pixaby

To propozycja, która jest kierowana przede wszystkim do graczy. Dzięki temu można poprawić jakość prowadzonej rozgrywki — przynajmniej takie jest przeznaczenie programu. Z Razer Cortex bardzo sprawnie przeczyścisz pamięć RAM i odciążysz z niepotrzebnych procesów. W ten sposób dokonasz optymalizacji procesów. Dodatkowo twórcy zadbali o kilka dodatków specjalnie dla graczy. Znajdziesz tutaj licznik FPS oraz specjalny tryb Autoboost. Sam interfejs jest bardzo intuicyjny i pozwala na swobodną obsługę programu. 

Pobierz Razer Cortex

Zobacz także: 18 GB RAM w smartfonie – ASUS wprowadza do Polski ROG Phone 5s i 5s Pro

Odkurzacz

Odkuracz
Źródło: jarmoluk from pixaby

To polski wynalazek, który może stać się przykładowo ciekawym poszerzeniem dla popularnego CCleanera. Ma wiele dodatkowych opcji, które u w innych programach są dostępne zazwyczaj w wersjach płatnych. Dlatego warto pomyśleć o doinstalowaniu Odkurzacza na swój komputer, nawet jeśli zdecydowałeś się już na inną propozycję. Nie ma to najmniejszego znaczenia. Odkurzacz może być jednocześnie traktowany, jako samodzielne rozwiązanie lub rodzaj dopełnienia innego programu do czyszczenia. Opcją godną uwagi może być również możliwość czyszczenia wielu profili użytkownika systemu bez potrzeby przelogowania się na każde. 

Pobierz Odkurzacz

Zobacz także: Niejeden komputer ma mniej RAM-u, niż ZTE Axon 30 Ultra Aerospace Edition

Programy do czyszczenia i przyśpieszania komputera to ciekawa propozycja, która na pewno pozwoli zadbać o porządek na dysku oraz prędkość Twojego urządzenia. W ten sposób poprawisz szybkość ładowania się stron internetowych, uruchamiania samego systemu. Na pewno będzie miało to wpływ na poprawę ogólnego komfortu pracy na Twoim komputerze. Wybór takiego oprogramowania wykonuje bardzo dużo pracy za Ciebie. Nie potrzebujesz do tego posiadania żadnej informatycznej wiedzy. Jednak bez korzystania z oprogramowania byłaby ona potrzebna i wtedy musiałbyś wykonywać wszystko sam, krok po kroku, przy czym maszyna oczywiście zrobi to szybciej i dokładniej. 

Źródło obrazka wyróżniającego: katielwhite91 from pixaby

Sprawdź najnowsze wpisy