ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Visio za darmo

Microsoft Visio za darmo? A może zobacz, jakie są alternatywy!

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Microsoft Visio za darmo? No właśnie. Wiele osób szuka takiej okazji, jednak szybko okazuje się, że lepiej poszukać alternatyw dla popularnej usługi. Potrzebujesz wykonać schemat? Możesz przedstawić w ten sposób proces krok po kroku. Dzięki graficznemu opracowaniu wszystko jest zdecydowanie bardziej widoczne, aniżeli w samym tekście. Wiele osób wybiera w tym celu Microsoft Visio. Jednak warto mieć na uwadze również inne rozwiązania, które mogą spokojnie zastąpić popularne rozwiązanie od Microsoftu. 

Lucidchart — jedno z popularniejszych rozwiązań

To jedna z najbardziej znanych usług, które są przeznaczone do wykonywania schematów i nie tylko. Możliwości Lucidchart są znacznie bardziej rozbudowane. Na pewno spodoba się to dla fanów webowych aplikacji — usługa pozwala pracować nad projektem w czasie rzeczywistym. Dzięki temu zespół jest w stanie na bieżąco kontrolować efekty pracy oraz wymieniać się między sobą spostrzeżeniami. Poza samymi schematami Lucidchart pozwala na wykonanie dashboardu, gdzie wraz z całym zespołem będziesz mógł wykonać rozpiskę Na tym nie koniec. Tutaj możesz również dokonywać 

Skorzystaj z Lucidchart

Google Drawings — warto zainteresować się Rysunkami Google

Jeśli dużo pracujesz na Dysk Google lub chociaż zdarza Ci się go używać, wtedy na pewno kojarzysz Rysunki Google. To bardzo prosta i przyjemna w użytku aplikacja osadzona bezpośrednio na Dysku Google. Dlatego, aby z niej korzystać, musisz posiadać konto. Aplikacja pomimo swojej prostoty pozwala na całkiem sporo. Możesz korzystać w niej z gotowych schematycznych rysunków takich jak strzałki. W Google Drawings zrobisz także rysunki odręczne — co może być tym bardziej ciekawe w przypadku posiadania urządzenia z dotykowym ekranem. Do swoich schematów możesz dodawać również wykresy prosto z arkusza Google. Dodatkowo możesz na bieżąco komentować swoje poczynania, dzięki czemu Ty lub inna osoba macie wgląd do notatek z pracy. Na tym nie koniec, ponieważ możesz również udostępniać rysunek, a to oznacza, że masz możliwość pracy w czasie bieżącym z pozostałymi osobami z zespołu, co na pewno usprawni Waszą pracę. Wszytko działa bardzo płynnie. Dzięki temu Google Drawings nadaje się zarówno do szkiców na szybko, jak i zaawansowanych schematów. 

Skorzystaj z Google Drawings

Zobacz także: Google Workspace (G Suite) czy Microsoft 365 – co jest lepsze dla firmy?

Daw.io — proste rozwiązanie w Twojej przeglądarce

To bardzo prosta aplikacja, która działa w obrębie przeglądarki. Aplikacja pozwala na zapisywanie schematów w pamięci swojego komputera oraz na dyskach internetowych — w tym celu należy zsynchronizować swoje konto. Aplikacja posiada bardzo bogatą bazę różnych kształtów, które możesz wykorzystać do skonstruowania rysunku. Wszystko działa bardzo płynnie. Zaletą rozwiązań online jest bieżące zapisywanie zmian. Każdy Twój ruch jest rejestrowany i zostaje uwieczniony. Zapewne docenisz to dopiero w momencie, kiedy doznasz poważnej awarii urządzenia, a Twój projekt zostanie ochroniony i zachowany. Wtedy wystarczy jednie zalogować się na innym sprzęcie i kontynuować pracę. Draw.io zawiera wszystkie opcje, jakich potrzebujesz, aby pracować oraz zabezpieczać efekty Twojego wysiłku przed utratą. 

Skorzystaj z Draw.io

LibreOffice — wybór dla tych lubiących pracować poza przeglądarką

Propozycja LibreOffice jest bardzo znana dla wszystkich tych osób, które zastanawiały się już wcześniej nie tylko nad zastąpieniem samego Microsoft Viso, co całego pakietu Microsoft 365. To jedna z lepszych propozycji dla wszystkich tych osób, które preferują pracę z dala od przeglądarki. Dzięki temu mogą się lepiej skupić na swoich rysunkach i nie rozpraszać stronami internetowymi. Rysunki LibreOffice zapewniają cały pakiet narzędzi, które będziesz potrzebować do zrobienia zaawansowanych schematów. 

Skorzystaj z LibreOffice

Zobacz także: Pakiety Google Workspace – który będzie dla Ciebie najlepszy?

Microsoft Visio za darmo? Lepiej dać sobie spokój. Znacznie mniej czasu zajmie Ci znalezienie darmowej alternatywy dla popularnego programu Microsoftu do wykonywania schematów. Wyboru tego właściwego oprogramowania możesz dokonać zgodnie z preferencjami. Lubisz zainstalować oprogramowanie i pracować poza przeglądarką, gdzie czai się wiele rozpraszaczy? Znajdziesz również takie rozwiązania open source. A może jednak chciałbyś pracować na aplikacjach webowych i nie pobierać każdej aplikacji na swoje urządzenie? Takich opcji jest również wiele.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

    Sprawdź najnowsze wpisy