Aplikacje do obsługi zdalnej

Programy do zdalnej obsługi komputera, czyli co zamiast TeamViewera

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Czasy, kiedy wszyscy mieszkali na jednej ulicy i drzwi w drzwi, już dawno się skończyły i nic nie zapowiada, aby te obyczaje miały wrócić. Potomstwo mało kiedy decyduje się na zostanie w rodzinnej miejscowości — zazwyczaj górę bierze przede wszystkim chęć samodzielności i niezależności. Rodzice nie zawsze są w stanie poradzić sobie z komputerem i tutaj z pomocą przychodzą programy do zdalnej obsługi komputera. Tak samo wygląda rynek wielkich korporacji. Bardzo często specjaliści IT, którzy mogą pomóc z konkretnym problemem w danej usłudze lub przedsięwzięciu, są bardzo daleko. W jednej i drugiej sytuacji rozwiązaniem są programy do zdalnej obsługi komputera, które już od wielu lat pozwalają na pomaganie z komputerem bez wychodzenia z domu. 

AnyDesk — rozwiązanie, które bardzo dobrze rokuje

Jedna z największych rozwiązań, które stanowią poważną konkurencję dla tytułowego TeamViewera. Co jest dużą zaletą omawianej usługi? Przede wszystkim jej wieloplatformowość. AnyDesk może się śmiało chwalić tym faktem, ponieważ możesz go instalować na różnych systemach operacyjnych. Wymieniać można całkiem sporo. AnyDesk jest dostępny na Windows, MacOS, Android, iOS, Linux, FreeBSD, Raspberry Pi oraz Chrome OS. Rozwiązanie skrywa w sobie wiele możliwości — w odniesieniu do chmury oraz lokalnych urządzeń. AnyDesk pozwala na zarządzenie wszystkimi pulpitami włączonymi w systemie Windows 10. Warto zatrzymać się również na wyglądzie, ponieważ aplikacja ma bardzo nowoczesny interfejs. Jest bardzo prosta w obsłudze, więc nie trzeba spędzać z nią dużo czasu, aby pozwolić sobie na jej obsługę. 

Pobierz Oprogramowanie do zdalnej obsługi pulpitu AnyDesk z Google Play! 

Zobacz także: Praca zdalna – nowe trendy na rynku pracy IT i czy płeć ma znacznie dla pracodawców?

Chrome Remote Desktop — Pulpit Zdalny Chrome od Google 

Jakby to mogło być, żeby Google nie miało swojej odpowiedzi na to, co dzieje się na rynku. Narzędzie bardzo proste. Pozbawione zbędnych bajerów, które w wielu przypadkach nie zostaną użyte ani razu. Wystarczy pobrać i skonfigurować aplikację do zdalnego dostępu. Następnie poprzez udostępnienie kodu jednej ze stron, dochodzi do zezwolenia na kontrolę nad urządzeniem. Oczywiście możesz również zarządzać z poziomu aplikacji. Cała praca z Chrome Remote Desktop odbywa się z poziomu aplikacji oraz strony internetowej. Jedyne co potrzeba to oczywiście konto Google oraz pobrane rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome. Po pobraniu jesteś w stanie udostępniać pulpit oraz generować zdalny dostęp po przekazaniu kodu do swojego partnera po drugiej stronie ekranu. 

Pobierz Pulpit zdalny Chrome z Google Play! 

Zobacz także: Praca zdalna bardziej uciążliwa dla kobiet – tak wskazują najnowsze badania

NoMachine – rozwiązanie, które goni za AnyDesk

To pomysł, który ma bardzo duży potencjał, aby dogonić AnyDesk. Już na chwilę obecną jest w stanie zaoferować bardzo dużo. To usługa dostępna na Windows, Androida, MacOS, iOS, Raspberry Pi oraz Ubuntu. Dzięki temu możesz kontrolować maszyny pracujące na różnych systemach operacyjnych. Bardzo prosty i standardowy interfejs pomoże Ci bez problemu nawigować po innych urządzaniach i poruszać się już niemal w pierwszych chwilach użytkowania. 

Zobacz NoMachine

Zobacz także: Pandemia odbija się na rynku pracy dla kobiet. Praca zdalna niewiele tutaj pomaga

AeroAdmin – z tą usługą będziesz profesjonalnym administratorem

Usługa, która bardzo mocno przypomina TeamViewera. Dlategom, jeśli ostatnimi czasy zdarzało Ci się pracować gównie na tytułowej usłudze, wówczas AeroAdmin to strzał w dziesiątkę. Niestety jego ograniczeniem są systemu operacyjne, na któryh działa – w porównaniu do konkurencji wypada tutaj słabiej. Jednak te najważniejsze takie jak Windows oraz MacOS jest w stanie jak najbardziej obługować i zapewnić pełne wsparcie. 

Zobacz AeroAdmin! 

Zobacz także: Praca zdalna stawia na nogi rynek PC

Programy do zdalnej obsługi komputera rozwijają się przez cały czas. Do niedawna poza możliwościami systemowymi konkretnych producentów systemów komputerowych najbardziej znanym rozwiązaniem do tej pory jest TeamVeiwer. Jednak konkurencja nie śpi i także wprowadza swoje propozycje, które bardzo często są wybierane przez osoby i firmy. Niezależnie od tego, którego wyboru dokonasz, na pewno uda się rozwiązać problem. Dzięki temu zostaniesz na miejscu. Nie musisz pokonywać pewnych odległości, aby pomóc z problemem natury informatycznej. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy