Gmail

Po co ten panel boczny? Ciekawe dodatki Gmail, które rozbudują pocztę

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Poczta od Google trzyma bardzo twardo swoją pozycję na rynku. Swoją popularność zawdzięcza między innymi prostocie usługi pocztowej oraz niezawodność w płynnym działaniu. W Gmailu można znaleźć duży potencjał, który usprawni Twoją pracę i pozwoli pewne czynności wykonywać lepiej, szybciej i dokładniej. W tym celu warto wybrać odpowiednie dodatki do swojej skrzynki. Pasek boczny w Gmail pozwala na szybki dostęp do wszystkich rozszerzeń poczty. Ciekawe dodatki dla Gmail pozwolą Ci ułatwić swoje życie, pracę i poprawić produktywność! 

Mailtrack for Gmail — dowiedz się, czy Twój mail nie przepadł na w skrzynce odbiorcy 

Nie lubisz niepewności? Odczytali maila czy nie? Tutaj przychodzi z ratunkiem Mailtrack. Dodatek pozwala nie tylko zobaczyć, czy po drugiej stronie udało się otworzyć maila. Dodatkowo można ustawić powiadomienia, które pokazują informacje na Twoim komputerze w momencie kiedy zostanie odczytana wiadomość. Dzięki temu nie musisz, co chwila zaglądać do Gmaila i momentalnie usługa poinformuje Cię o tym, kiedy odbiorca otworzy wiadomość. Poza tym Mailtrack pozwala także na kontrolowanie, ile razy otwarto wiadomość. 

Zobacz Mailtrack

Zobacz także: Gmail i Google Chat stają się jednością dla wszystkich

Mergo — zarządzanie mailami na wyższym poziomie

Jesteś w ciągłym kontakcie mailowym z dużą liczbą osób? Jeśli tak, wówczas Mergo pozwoli Ci pracować nieco wydajniej. Usługa Kontakty Google jest powiązana z Mergo i dzięki temu możesz dokonywać importu nowych adresów mailowych. Podobnie jak w przypadku Mailtrack, Mergo również umożliwia śledzenie, czy otwarto korespondencję. Usługa pozwala planować wysyłkę oraz określać, jaki załącznik mają mieć wiadomości. 

Zobacz Mergo

Zobacz także: Nowe logo Gmail – jest kolorowo, jak nigdy wcześniej

Evernote for Gmail — miej wszystkie notatki pod ręką w trakcie pracy na skrzynce

Usługa do robienia notatek oraz ich przechowywania jest świetnie znana dla wszystkich fanów Evernote. Po zainstalowaniu dodatku do Gmaila możesz zarządzać swoimi notatkami, będąc przez cały czas w skrzynce pocztowej. To szczególnie przydatny dodatek, jeśli w swoim Evernote sporządzasz listy zdań do wykonania. Jeśli wiele z nich polega na napisaniu maila, wówczas wybór Evernote for Gmail tym bardziej ma sens. 

Zobacz Evernote

Zobacz także: Przydatne funkcje w Evernote, które powinien znać każdy użytkownik, a nie zna ich prawie nikt

Trello i Asana — kontrolowanie zadań zespołu z poziomu ulubionej poczty

Tych dwóch usług nie trzeba szczególnie przedstawiać. Pozwalają na zarządzenie zadaniami osobistymi lub zespołowymi. Dzięki dodatkom możesz mieć oko na swoje obowiązki z poziomu skrzynki pocztowej Gmail. W ten sposób możesz je wykonywać oraz dodawać bez odwiedzenia strony internetowej lub sięgania po smartfona z aplikacją. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy dużo Twoich zadań opiera się właśnie na wysyłce maili. Nie będzie trzeba poruszać się cały czas po zakładkach. Wystarczy mieć aktywny dodatek, a praca stanie się płynniejsza i wydajniejsza. 

Zobacz Trello! 

Zobacz Asana!

Zapier for Gmail — opcja konieczna dla fanów automatyzacji

Czy lubisz cały czas zapisywać określone załączniki na swój Dysk Google? Czy męczy Cię ciągłe tworzenie wydarzeń w kalendarzu na podstawie maili? Takie czynności konsumują Twój czas — nawet jeśli w niewielkich jednostkach w skali dnia, to jednak. Co może Zapier? Otóż bardzo dużo. Ogrom możliwości, który jest opisany na stronie, może być przytłaczający. Jeśli nie chcesz poświęcać na to zbyt dużo czasu, wówczas możesz skorzystać z wyboru poprzez rolę. Wybierasz zawód, a Zapier sam przedstawi propozycje, jakimi warto się zainteresować. 

Zobacz Zapier

Zobacz także: 5 powodów, dlaczego warto korzystać z Gmail

Ciekawe dodatki dla Gmail pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ wiele z nich pozwala na dokonanie automatyzacji procesów, które wykonujesz na co dzień. Od pewnego czasu w Gmail jest dostępny pasek boczny, gdzie lądują wszystkie zainstalowane rozszerzenia. To miejsce, z którego będziesz mógł zarządzać wszystkimi dodatkami. Ich instalacja jest banalnie prosta. Wystarczy odwiedzić Google Workspace Marketplace. Tam wybierasz dodatek i klikasz „zainstaluj”. Po kilku sekundach na Twojej skrzynce w Gmail pokaże się dodatek na panelu bocznym. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz vg134420 z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy