Podróż

Co warto wiedzieć o Google Podróże? Zaplanuj swoje wakacje z głową

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Wakacje to ukochany czas, który pozwala skupić się w tym czasie nie tylko na swojej pracy, ale również na sobie — w końcu odpoczynek jest bardzo ważny. Jeśli zależy Ci na efektach Twoich starań zawodowych, wtedy musisz przede wszystkim dbać o relaks. Dzięki temu będziesz mieć zdecydowanie więcej siły i dobrej energii, która przełoży się pozytywnie na Twoją pracę. Bardzo często gorzej wypadają w efektach osoby, które nie mają chwili oddechu — tylko ciągła praca. Zastanawiasz się nad tym, jak to wszystko zaplanować, bo nigdy nie byłeś zapewne w tym dobry? Są narzędzia, które pomogą Ci samodzielnie się zorganizować na wakacje. Co warto wiedzieć o Google Podróże? To rozbudowana usługa, która już na chwilę obecną potrafi zaoferować całkiem sporo — a Google cały czas dokłada kolejne udoskonalenia. 

Szukanie atrakcji podstawą planowania pobytu 

Jedziesz do miejsca, gdzie nigdy wcześniej nie byłeś? Znajomi nie potrafią Ci nic podpowiedzieć? W Google Podróże istnieje sekcja o nazwie “Atrakcje”. To właśnie tam znajdziesz podpowiedzi miejsc, które musisz koniecznie odwiedzić. Po kliknięciu wybranej atrakcji, Google pokaże jej lokalizację na mapie, zdjęcia obiektu, opis oraz komentarze użytkowników. To ostatnie może być szczególnie przydatne, ponieważ to właśnie po opiniach innych możesz stwierdzić, czy jest to miejsce warte odwiedzenia. Jednak pamiętaj o tym, że internauci nie są wyrocznią. Są pewnym punktem odniesienia, ale kropkę w zdaniu stawiasz Ty. Dlatego zapoznaj się ze wszystkimi informacjami i wyrób sobie sam opinię oraz decyzję na ten temat — warto odwiedzić czy nie. 

Sprawdź sam Google Podróże

Chcesz polatać? Sprawdź połączenia w powietrzu

Google Podróże pozwala także na sprawdzenie lotów. To czynność banalnie prosta. Wystarczy wybrać miejsce odlotu i przylotu, dzień oraz kilku pozostałych parametrów takich jak klasa. Po wpisaniu wszystkich danych i wyszukaniu propozycji, zobaczysz jedną bardzo ciekawą opcję — wykres cen. W ten sposób możesz zaplanować podróż w czasie niższych cen — jeśli Twój urlop na to pozwala. Dzięki temu unikniesz podróży w czasie najwyższych opłat za transport. Jednak na tym nie koniec! Warto korzystać z opcji monitorowania cen. Po wybraniu tej opcji na zaproponowanym połączeniu będziesz otrzymywać powiadomienia na swojego Gmaila, na którego jesteś zalogowany podczas przeglądania, w momencie zmian ceny lotu. 

Zobacz także: Mapy Google dostają fenomenalną funkcję, którą docenią podróżujący komunikacją miejską

Jak już dolecisz, warto mieć gdzie się zatrzymać i z tym również pomoże Google Podróże

Wyszukiwanie hoteli oraz kwater wakacyjnych potrafią zabierać bardzo dużo czasu i — co gorsza — prowadzić do wielu wątpliwości. Google Podróże pozwolą porównać ceny, czas oraz prognozowaną pogodę. Zestawienie tych danych jest bardzo pomocne dla podjęcia decyzji. Zazwyczaj takie informacje zbierasz z różnych serwisów internetowych i w pewnym momencie po prostu pojawia się mętlik. O to nie musisz się przejmować w przypadku Google Podróże. Usługa powie, kiedy jest szczyt sezonu oraz jego koniec. To bardzo ważne dla Twojego portfela. Oczywiście w filtrach możesz wybierać swoje wymagania względem hotelu przykładowo parking, klimatyzacja oraz wiele innych. Jeśli zależy Ci na ofertach z bezpłatną anulacją, taka opcja również jest do wykorzystania. Na pewno docenią ją osoby, których urlop nie do końca został potwierdzony przez przełożonego. Alert cenowy, który został opisany w przypadku lotów, jest dostępny także dla hoteli. Jeśli tylko dojdzie do jakiegoś ruchu w kosztach, od razu będziesz o tym powiadomiony.

Zobacz także: W mObywatelu pojawią się certyfikaty covidowe – to przepustka do podróży po UE

Masz wątpliwości? Eksploruj i odkrywaj połączenia na mapie

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany do żadnego miejsca, koniecznie skorzystaj z zakładki “Eksploruj”. Na mapie całego świata będziesz mógł przeglądać połączenia lądowe oraz lotnicze. Jeśli nastawiasz się tylko na loty, będziesz w stanie zobaczyć, gdzie masz możliwości dolecieć. Odkrywać można przez swoje zainteresowania. W tym miejscu również określić maksymalny czas trwania samej podróży oraz liczbę przewidywanych przesiadek. 

Zobacz także: Często podróżujesz? Te aplikacje do kupowania biletów pozwolą oszczędzać czas w podróży

Co warto wiedzieć o Google Podróże? Tych kwestii jest całkiem sporo, ponieważ już na chwilę obecną jest to rozbudowane narzędzie zapewniające dużą paletę opcji. Z tym rozwiązaniem każdy stanie się mistrzem planowania wakacji. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Jan Vašek z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy