ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje dla maturzystów

Matura poniżej 30%? Aplikacje dla maturzystów pomogą zdać poprawkę.

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Egzamin dojrzałości dla jednych jest formalnością a dla innych znowu nie do końca łatwą i przyjemną drogą. Jeśli korepetycje, nauczyciele z YouTube oraz repetytoria nie pomagają, wtedy warto dać szanse aplikacjom dla maturzystów. Telefon masz zawsze przy sobie, a co za tym idzie, powinieneś zdecydowanie częściej zaglądać w to miejsce niż do książki. Jednak nie upychaj tych aplikacji w najdalsze czeluści swojego pulpitu. Postaraj się, aby była w widocznym miejscu — najlepiej zaraz po odblokowaniu telefonu. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję efektów, bo od samego zainstalowania i trzymania w smartfonie, nic do głowy nie wejdzie — tak samo jak książką pod poduszką. Aplikacje dla maturzystów są wyborem, na który koniecznie musisz się zdecydować, jeśli do tej pory jeszcze nie korzystałeś, a matura niestety jest poniżej 30%! 

Gram & Zdam Matura – rozwiązanie od znanego wydawnictwa 

Znajdziesz tutaj zestaw pytań, które pozwolą Ci sprawdzić Twoje zrozumienie zakresu materiału z wybranego przedmiotu szkolnego. Jeśli masz innych znajomych, możesz odnaleźć ich w usłudze i śledzić ich punkty i poczynania. Dzięki temu możesz zdobyć dodatkową motywację, która na pewno pozytywnie przyczyni się do efektów Twoich starań. 

Pobierz Gram & Zdam Matura z Google Play! 

Inteligentna Matura – zadania na wyciągnięcie ręki

Typowa konkurencja dla Gram & Zdam Matura. To propozycja, gdzie również spotkasz się z typowymi testami z wybranych przedmiotów szkolnych. Aplikacja jest wzbogacona dodatkowo o objaśnienia, z których warto korzystać zwłaszcza w przypadku niepowodzeń w odpowiadaniu. Dzięki temu dokładnie będziesz wiedzieć, w którym miejscu popełniasz błąd. 

Pobierz Inteligentna Matura z Google Play! 

Zobacz także: Matura z informatyki najlepiej poszła licealistom – znamy średnie wyniki

Lekturowo – dla tych nie lubiących czytać 

Czytasz lektury i nie do końca rozumiesz, co w nich jest napisane, albo co gorsza — co autor miał na myśli? Ta aplikacja pomoże zrozumieć skomplikowane książki i myśli autorów. Przeczytać lekturę to jedno, ale znać całą otoczkę dookoła, która dodatkowo objaśnia wszystkie wydarzenia to już druga — równie ważna — kwestia prowadząca do poprawnej interpretacji. 

Pobierz Lekturowo z Google Play! 

Matematyka na 5! – jeśli masz problemy z teorią królowej nauk

Aplikacje dla maturzystów to również teoria. Bardzo dobra propozycja dla osób, które nie mają talentu do liczenia i wszelakich rozmaitych kalkulacji. Jednak bardzo często nie chodzi wcale o problemy z cyferkami. W matematyce większość problemów wynika tak naprawdę z problemów z teorią. Przez to uczeń nie wie, co wynika, z czego i dlaczego. Kiedy zapoznasz się z potrzebnymi wzorami, zapewne zdecydowanie łatwiej będzie zrozumieć schematy, którymi trzeba się kierować w celu rozwiązania zadania. Matematyka na 5! To zbiór teorii, którą będziesz miał zawsze pod ręką. 

Pobierz Matematyka na 5! z Google Play! 

Zobacz także: Przecieki maturalne – dane z Google Trends pokazują, że uczniowie mogli znać pytania przed egzaminem

Wolne Lektury – treść wszystkich lektur w jednej aplikacji

Strona Wolnych Lektur jest chyba dobrze znana dla każdego maturzysty. Znajdziesz tam treść lektur. W ten sposób nie musisz tracić czasu na chodzenie do biblioteki — zwłaszcza w sytuacjach, kiedy w Twojej miejscowości nie ma możliwości wypożyczania książek i wiąże się to z podróżą do innych miast. Od tej pory możesz ułatwić sobie czytanie z lektur. Wystarczy zainstalować aplikację na swoim smartfonie. Dzięki temu nie musisz wchodzić w przeglądarkę i wpisywać stronę internetową. Pozostaje jedynie uruchomić aplikację i „cieszyć się” z czytania swoich ulubionych lektur. Czy to czasami nie jest gorsze rozwiązanie? Oczywiście, że nie. Jeśli uporasz się z rozpraszaczami, na pewno jesteś w stanie w ten sposób przeczytać wszystkie zaległe książki. Znajdziesz tutaj wszystko to samo, co w tradycyjnej książce — wraz z ważnymi przypisami, które tłumaczą bardzo ważne szczegóły. 

Pobierz Wolne Lektury z Google Play! 

Zobacz także: Temat matury wyciekł do sieci przed jej rozpoczęciem? Sprawa trafia na policję

Aplikacje dla maturzystów są bardzo często ostatnią deską ratunku. Każdy jest zabiegany. Czasami zapomnisz o zabraniu zeszytu i książki. Ciągle przekładasz zajęcia ze swoim korepetytorem? Aplikacji nie zapomnisz. Koniecznie zainstaluj to, czego potrzebujesz, aby uporać się raz a dobrze ze swoim egzaminem dojrzałości. 

Źródło zdjęcia wyróżniającego: Obraz Here and now, unfortunately, ends my journey on Pixabay z Pixabay

    Sprawdź najnowsze wpisy