Platformy e-learningowe

Co zamiast Udemy? Platformy e-learningowe, gdzie znajdziesz wiedzę z różnych branż

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Udemy wypracowało sobie pozycje numer jeden na rynku platform e-learningowych. Swoją pozycję budowało bardzo skrupulatnie i na chwilę obecną udało się trafić do świadomości osób zainteresowanych nauką przez ekran komputera lub smartfona w ten sposób, że kiedy tylko pomyślą o kursach internetowych, od razu pierwszym słowem w ich głowach jest właśnie „Udemy”. Jednak konkurencja na rynku platform e-learningowych nie śpi — jak w każdej branży. Dlatego warto mieć na uwadze również inne propozycje. Bardzo często chcąc zachęcić nowych uczniów do siebie, konkurencyjne serwisy stosują ciekawe oferty, z których głupio nie skorzystać. Platformy e-learningowe to całkiem szeroki rynek, na którym na pewno każdy znajdzie usługę spełniającą jego oczekiwania. 

Coursera — popularne rozwiązanie

Chyba największa konkurencja dla Udemy na chwilę obecną wśród wszystkich platform e-learningowych. Udemy jest serwisem dostępnym w języku polskim (jednak wiadomo, że większość kursów jest po angielsku). Coursera niestety opcji dla Polaków nie posiada — jednak od czego jest opcja tłumaczenia stron w przeglądarkach. Mowa tutaj oczywiście jedynie o osobach, którym z angielskim nie było nigdy po drodze. Jeśli masz go opanowanego na tyle, aby zrozumieć meritum kursów — niczym się nie martwisz. Coursera posiada ciekawych partnerów takich jak Google oraz IBM. Dzięki tej współpracy możesz korzystać z certyfikowanych szkoleń przykładowo na Google Data Analytics Professional Certificate. 

Pobierz Coursera z Google Play! 

Zobacz także: Telefon a nauka – jak wykorzystać smartfon do nauki?

EdX — dla zainteresowanych szkoleniami prosto z kuźni wiedzy

To kolejna propozycja warta Twojej uwagi. W tym miejscu czekają na Ciebie materiały z najbardziej renomowanych uczeni na całym świecie — przykładowo Harvard, Stanford oraz Berkley. Poza słynnymi uczeniami i dobrą reklamą w Internecie możesz być pewien szerokiego wyboru, ponieważ spectrum tematów jest naprawdę szerokie. Jeśli liczysz na certyfikat, będziesz musiał zapłacić za kurs — nie jest to żadna nowość, ponieważ na wielu platformach e-learningowych staje się to standardem. Kurs możesz oczywiście obejrzeć, ale sam fakt potwierdzenia tego osiągnięcia jest już odpłatny. 

Pobierz edX: Online Courses by Harvard, MIT, Berkeley, IBM z Google Play! 

Zobacz także: Nauka przez Internet i webinary coraz popularniejsze – rekordowe zainteresowanie

Chcesz darmowe szkolenia? Alison to miejsce dla Ciebie

To platforma, gdzie znajdziesz bardzo dużo różnych kursów z zakresu rozmaitych tematyk. Dodatkowo nie musisz za nie płacić, jak w innych konkurencyjnych platformach e-learningowych. To na pewno zachęci wiele osób na zapoznanie się z ofertą Alisona. 

Pobierz Alison: Free Online Courses with Certificates z Google Play! 

Google Internetowe Rewolucje oraz Microsoft Education Center

To znacznie mniejsza propozycja od Udemy, Coursera oraz edX, jednak też można znaleźć dla siebie interesujące tematy. W propozycji Google’a możesz liczyć na różnorodność tematów. Znajdziesz tutaj jednakowo kwestie kodowania oraz analizy danych. Możesz nauczyć się także marketingu internetowego. Strona Microsoftu to platforma e- learningowa, która jest poświęcona głównie nauce jego produktów. 

Odwiedź Google Internetowe Rewolucje oraz Microsoft Education Center

Zobacz także: Nauka zdalna na platformie ClickMeeting z dużymi wzrostami – jak wyglądają zajęcia?

YouTube — luźna propozycja nauki i uzupełnienie platform 

Tej aplikacji nie trzeba raczej nikomu (ale to nikomu) przedstawiać. Wielu uważa, że YouTube to studnia bez dna i można tam znaleźć materiały na każdy temat. W zasadzie jedyną wadą jest właśnie owa wszechstronność materiałów. Osoby, które mają problem z wybieraniem stricte produktywnych materiałów, mogą mieć nie lada problem, ponieważ znajdą tutaj także wiele ogłupiających treści. A te mogą być po prostu pożeraczami czasu. Dlaczego zatem należy mieć na uwadze YouTube? Znajdziesz tam dużo dopowiedzeń. Jeśli kurs na Udemy, Coursera oraz innych platformach e-leraningowych nie był wystarczająco jasny, zawsze możesz doszukać w zasobach YouTube dodatkowych materiałów na ten temat. Warto zaznaczyć, że korzystając z propozycji od Google nie otrzymasz żadnego potwierdzenia odbycia kursu. Na wszystkich powyższych propozycjach otrzymasz certyfikat po ukończeniu danego materiału. 

Pobierz YouTube z Google Play! 

Dlaczego warto mieć na uwadze platformy e-learningowe? Mają one wiele zalet, które mogą być kluczowe w przyszłości. Dzięki nim możesz cały czas podnosić swoją wiedzę i kwalifikacje. Zupełnie bez wychodzenia z domu. Jeśli znasz ten ból, kiedy Twój kalendarz nie jest w stanie zmieścić już nic więcej, a co za tym idzie znaleźć czas na naukę, wówczas na pewno docenisz możliwość odbywania kursu przykładowo tuż przed samym spaniem — późnymi godzinami. Poza zaprezentowanymi propozycjami również warto zapoznać się z ofertą LinkedIn Learning, Skillshare Online Classes oraz Khan Academy — to platformy e-learningowe, którymi warto się zainteresować.   

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz chenspec z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy