Zdjęcia Google

Płatne alternatywy dla Zdjęć Google – z nimi będziesz spokojny o przyszłość swoich fotek

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Zdjęcia Google do niedawana były usługą bez konkurencji. Zapewniały nielimitowaną przestrzeń na Twoje fotografie. Jednak można się było tego spodziewać, że nawet wyszukiwarkowy giganta, kiedyś pęknie. Od tej pory jedyna możliwość to wykorzystywanie darmowego miejsca w Dysku Google – 15 GB. Należy pamiętać, że jest to przestrzeń, która jest współdzielona z Gmailem oraz plikami przechowywanymi na samym Dysku Google. Dlatego nawet jeśli, dla kogoś wydaje się to wielką przestrzenią, wtedy w rzeczywistości można bardzo szybko zderzyć się ze ścianą.  Bardzo szybko może okazać się, że podczas użytkowania załączniki z Gmaila oraz pliki na Dysku Google nie pozwolą na zapisanie zbyt dużej liczby zdjęć. Płatne alternatywy dla Zdjęć Google to dość powszechny temat – co w takim razie wybrać?

Zdjęcia Google w wersji płatnej, czy to ratunek dla miłośników Google? 

Dla wielu osób usługi Google są w zupełności wystarczające. Zazwyczaj użytkownicy nie potrzebują szukać nic więcej. Prostota i minimalizm aplikacji Google bardzo często jest w zupełności wystarczający. Jednak sytuacja, kiedy z nielimitowanej ilości miejsca w chmurze nagle zostajesz sprowadzony do 15 GB współdzielonego miejsca z innymi usługami Google, rusza człowiekiem do działania. Jeśli bardzo cenisz sobie funkcjonalność Zdjęć Google, zawsze możesz wybrać płatny wariant. To alternatywa dla obecnego stanu pamięci w bezpłatnej wersji. W pakiecie Google One otrzymasz za 8,99 zł miesięcznie (89,99 zł rocznie) 100 GB miejsca. Do tego otrzymasz pomóc od ekspertów Google. Jeśli potrzebujesz nieco więcej, wtedy możesz zdecydować się na wariant za 13,99 zł miesięcznie (139,99 rocznie) i otrzymasz w zamian 200 GB. Ostatnia opcja to 46,99 zł miesięcznie (469,99 zł rocznie). To największy wariant, za który dostaniesz 2 TB przestrzeni w chmurze Google.  

Pobierz Zdjęcia Google z Google Play!  

Zobacz także: To już jutro – Zdjęcia Google i koniec nielimitowanej przestrzeni na zdjęcia

Microsoft OneDrive podejmuje działania konkurencyjne

Nastroje, które zapanowały wśród użytkowników Zdjęć Google po redukcji miejsca, chce wykorzystać Microsoft. Jego usługa dla wielu osób może wydawać się znacznie bardziej atrakcyjna. Poza samą przestrzenią w chmurze gigant z Redmond proponuje także pakiet Microsoft 365 – czyli pakiet narzędzi biurowych takich jak Word, Excel, Outlook i PowerPoint. Jeśli nie potrzebujesz dużej ilości miejsca na dane, wówczas może okazać się, że wystarczy pakiet za 7,99 zł na miesiąc i otrzymujesz 100 GB w OneDrive bez żadnych dodatkowych usług.

W przypadku bardziej wymagających osób dużo ciekawszy może okazać się droższy wariant za 299,99 zł rocznie lub po 29,99 zł miesięcznie. Co dostajesz za taką cenę? W samym OneDrive otrzymujesz 1 TB miejsca. Dodatkowo jeden użytkownik otrzymuje dostęp do narzędzi Office. To nadal za mało? No dobrze… jest jeszcze trzecia opcja za 429,99 zł za rok lub 42,99 zł miesięcznie. To oferta dla rodzin, gdzie dostęp do aplikacji biurowych otrzymuje do 6 użytkowników i 6 TB miejsca (każda osoba ma 1 TB dla siebie).  

Pobierz Microsoft OneDrive z Google Play!  

Zobacz także: OneDrive z ciekawymi nowościami dla użytkowników iOS 13 oraz iOS 14

Microsoft i Google to nie cały rynek, czyli co proponuję Dropbox?

Usługa ma dwa warianty dla opcji osobistych. Pierwsza z nich to Plus, która kosztuje 9,99 euro miesięcznie i otrzymujesz za to 2 TB miejsca w chmurze. Pakiet jest przeznaczony tylko dla jednego użytkownika. Kolejną możliwością jest Family, która wiąże się z kosztem 16,99 euro miesięcznie i przewiduje także 2 TB przestrzeni. Jednak w tym wariancie dla 6 użytkowników. Dla osób, które do tej pory nie korzystały z Dropbox’a, warto zaznaczyć, że usługa nie jest jedynie pustą przestrzenią na pliku. Dodatkowo otrzymujesz możliwość pracy na aplikacjach takich jak Microsoft Word, Excel i PowerPoint oraz Dokumenty Google, Arkusze i Prezentacje.  

Pobierz Dropbox z Google Play!  

Zobacz także: Menedżer haseł Dropboxa oficjalnie, a także wirtualna skrytka na dokumenty

A może Mega, jako propozycja płatnej alternatywy dla Zdjęć Google?

Kolejną płatną alternatywą dla Zdjęć Google jest jeszcze Mega.io. Tutaj pakiety ze przestrzeń w chmurze kształtują się następująco: 22,25 zł miesięcznie za 400 GB, 44,55 zł – 2 TB, 89,15 zł – 8 TB i 133,75 zł – 16 TB. To pakiety dla osób, które potrzebują zdecydowanie więcej miejsca w sieci.  

Pobierz Mega w Google Play!

Zdjęcia Google to usługa, która wcześniej rozwijała się z ogromny potencjałem i przyrostem kolejnych użytkowników. Jednak ostatnia decyzja odnośnie miejsca sprawiła, że większość zaczęła rozglądać się za innymi oraz znacznie ciekawszymi propozycjami. Płatne alternatywy dla Zdjęć Google są atrakcyjniejsze niż Zdjęcia Google w płatnym wariancie.  

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Prashant Gautam z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy