ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Prezentacje

5 powodów, dlaczego warto korzystać z Prezentacji Google

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Google coraz silniej zaczyna plasować swoją pozycję wśród biurowych aplikacji. Szczególnie podatną grupą wpływ są najmłodsze osoby, które chętnie korzystają z możliwości posiadania konta Google. Możliwość korzystania z aplikacji niezależnie od systemu urządzenia, ponieważ wszystko odbywa się w przeglądarce internetowej. Nie musisz niczego instalować. Potrzebujesz stabilnego połączenia z Internetem oraz konta Google. To wszystko. Dlaczego warto korzystać z Prezentacji Google? Tych powodów jest całkiem sporo. 

Używaj również Dokumentów i Arkuszy Google – w drużynie siła

Jeśli korzystasz z innych biurowych rozwiązań od Google, wówczas zalecenie korzystania z Prezentacji Google jest tym bardziej uzasadnione. Dzięki temu zapewniasz sobie płynny obieg obiektów, takich jak wykresy, schematy oraz rysunki. To zapewne uczni Twoją prezentację zdecydowanie bardziej profesjonalną niż w sytuacji, kiedy korzystałbyś z innej aplikacji do arkuszy kalkulacyjnych oraz edytora tekstu skąd jedyną opcją przeniesienia określonego elementu byłby zrzut ekranu. Bardzo trudno będzie uzyskać taką samą jakość przy wykonywaniu screena, co przy przenoszeniu obiektu. 

Pobierz Prezentacje Google w Google Play!  

Współpraca to duża wartość dodana

Pracując wspólnie nad prezentacją możesz znacznie szybciej zakończyć pracę nad nią. Wystarczy jedynie udostępnić link, dzięki czemu wybrane osoby będą miały dostęp do pliku. W ten sposób będziecie mogli edytować prezentację w czasie rzeczywistym. To pozwoli unikać sytuacji, w której trzeba sklecać jedną prezentację z wielu pozostałych. Zaoszczędzisz w ten sposób nie tylko czas, ale także nerwów, które na pewno nieraz potrafią się pojawić podczas przenoszenia slajdów z różnych prezentacji. 

Zobacz także: Aplikacje Google na Androida, które powinieneś zainstalować na swoim smartfonie 

Chcesz coś więcej? Pobierz dodatki!

Dodatki są tym, co sprawia, że Twoja prezentacja może wycisnąć z siebie zdecydowanie więcej potencjału. Pomogą między innymi na tworzenie map myśli, które potrafią bardzo ciekawie przedstawiać poszczególne zagadnienia. Dzięki temu możliwe, że lepiej trafisz do swojego odbiorcy i przede wszystkim zaciekawisz go prezentacją, która okaże się dla niego atrakcyjna nie tylko merytorycznie, ale również graficznie. Ciekawą propozycją rozszerzenia mogą okazać się dodatki matematyczne. To pozwoli na wykonywanie zaawansowanych prezentacji matematycznych. Robisz slajdy o zapisie nutowym? Do tego też znajdziesz ciekawy dodatek, który powoli tworzyć zapis nutowy i go odtwarzać. 

Zobacz także: Dokumenty, Arkusze i Prezentacje – te aplikacje od Google załapały się właśnie na ciemny motyw 

Potrzebujesz na szybko poprawek lub przypomnienia slajdu?

Jeśli do tej pory pracowałeś przez cały czas jedynie na programach desktopowych, wtedy dużym zaskoczeniem może być dla Ciebie brak przycisku zapisu. Użytkownicy starszych wersji pakietu Microsoft Office lub innych są przyzwyczajeni do pierwszej czynności – zapisz by nie stracić! W rozwiązaniach online nie musisz się tym przejmować, ponieważ zmiany zapisują się na bieżąco w Dysku Google. Wystarczy napisać jedną literkę, aby prezentacja zapisała się samodzielnie w Twojej pamięci w chmurze. Dzięki integracji rozwiązania z Dyskiem, masz dostęp do swoich prezentacji przez cały czas na każdym urządzeniu. 

Prezentacje Google zyskują coraz więcej użytkowników  

Czy będziesz miał z kim pracować w Prezentacjach Google? Oczywiście, że tak. Google może pochwalić się bardzo dużą bazą użytkowników, więc nie musisz obawiać się zdziwienia ze strony obiorcy pliku. Jeśli nie jesteś przekonany do udostępniania prezentacji, zawsze możesz pobrać plik do stosownego rozszerzenia takiego jak .pptx, .odp oraz .pdf.   

Zobacz także: Google Workspace (G Suite) czy Microsoft 365 – co jest lepsze dla firmy? 

Dlaczego warto korzystać z Prezentacji Google? To bardzo dobra propozycja, jeśli nie robisz prezentacji samodzielnie. Dzięki temu możesz spokojnie udostępnić link innym osobom i pracować z nimi na odległość bez względu na to, gdzie są. Zachętą mogą być również dodatki. Pozwalają one na dodatkowe możliwości w Twoich prezentacjach. Dużą zaletą jest także sam obieg Prezentacji Google, który sprawia, że wszystkie slajdy masz zawsze przy sobie. Dzięki temu możesz na szybko dokonywać zmian oraz szybkich powtórek przed prezentacją. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz 200 Degrees z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy