ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Arkusze Google

5 powodów, dlaczego warto korzystać z Arkuszy Google

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Wykorzystywanie Arkuszy Google jest bardzo powszechne między innymi ze względu na formę działania. Jedyne czego potrzebujesz to przeglądarka lub aplikacja. Na każdym urządzeniu pojawi się w tej samej postaci. Nie będziesz mieć żadnych różnic, co często potrafi się zdarzyć w różnych kalkulacjach. Codziennie arkusze są podstawą do tworzenia budżetu domowego oraz przeprowadzania bardziej zaawansowanych kalkulacji. Dlaczego warto korzystać z Arkuszy Google? Powodów jest całkiem sporo.  

Współpraca na odległość nad kalkulacjami to nie problem

Bardzo często podczas planowania podróży, budżetu domowego lub zdecydowanie większych projektów. Jednak nie zawsze można się umówić na stacjonarne spotkanie z różnych powodów. Bardzo dużym ratunkiem w tej sytuacji może okazać się właśnie korzystanie z Arkuszy Google. Wystarczy zdzwonić się na stosownym komunikatorze i na bieżąco zmieniać plik. Wszystkie zmiany są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Druga strona dokładnie widzi zmiany wprowadzane do arkusza. Dzięki temu współpraca jest bardzo płynna i sensowna.  

Pobierz Arkusze Google z Google Play!  

Sam arkusz to za mało? Spokojnie – dodatki zrobią swoją robotę!

Pakiet biurowy od Google’a może pochwalić się bardzo dużą liczbą przeróżnych dodatków, które poszerzają możliwości arkusza. Dzięki nim masz możliwość dokonać automatyzacji poszczególnych czynności oraz usprawnić swoją pracę. Ich instalacja jest bajecznie prosta. Wystarczy wejść do sekcji dodatków i wybrać ten, który Cię interesuje. Następnie klikasz “instaluj” i za chwilę rozszerzenie jest już dodane do Twoich arkuszy.  

Zobaczę także: Dokumenty i Arkusze Google z nowymi ikonami – zmiana nie każdemu przypadnie do gustu 

Chcesz mieć wszystkie kalkulacje przy sobie?

Stały dostęp do Internetu pozwala mieć wszystkie pliki przy sobie. Arkusze Google zaraz po pierwszych zmianach zapisują się w pamięci Twojego Dysku Google, który posiadasz od momentu założenia swojego konta Google. Z pamięci w chmurze możesz korzystać na swoim komputerze (w przeglądarce lub pobierając aplikację dedykowaną do tworzenia kopii zapasowej na Twoim urządzeniu) oraz na wszystkich urządzeniach mobilnych pracujących zarówno na Androidzie oraz systemie iOS. Niezależnie z jakiego sprzętu korzystasz oraz na jakim systemie operacyjnym pracujesz, Dysk Google wraz z Twoimi kalkulacjami w Arkuszach będzie dla Ciebie dostępny. Co, kiedy nie będziesz online? Spokojnie. Możesz wybierać pliki, które mogą być dostępne offline. 

Rób więcej dzięki innym aplikacjom biurowym od Google’a

Wyszukiwarkowy gigant przez cały czas rozwija swoją konkurencję dla Microsoftu. Pojawia się coraz więcej różnych propozycji, które potrafią przyciągnąć użytkowników. Narzędzia od Google’a charakteryzują się przede wszystkim prostotą. Raczej nie należy spodziewać się, że zrobisz tam tak samo zaawansowane czynności, co w usługach Microsoftu, jednak nie o to tutaj chodzi. Oba pakiety skupiają się na innych odbiorcach. Google skupia się przede wszystkim na pracy w chmurze i pozwala Ci przerzucać dane pomiędzy Dokumentami, Arkuszami oraz Prezentacjami. Dzięki temu nie musisz bawić się w robienie zrzutów ekranu, co będzie wyglądać zdecydowanie mniej atrakcyjnie niż obiekty osadzone w pliku. 

Zobacz także: Arkusze Google ze skrótami znanymi z Excela. To niejedyna nowość 

Arkusze Google są bardzo dobrze znane innym

Arkusze Google może nie są najpopularniejszym rozwiązaniem do przeprowadzania analiz i kalkulacji, ale nie musisz się martwić. Wiernie odzwierciedla sposób działania Excela I innych popularnych arkuszy kalkulacyjnych. Dlatego nie musisz obawiać się, że wysyłając drugiej osobie link, będzie ona miała wielkie oczy. Nie powinien stanowić problemu w obsłudze – dla żadnej osoby, która zna podstawy obsługi arkuszy kalkulacyjnych. Jeśli nie chcesz udostępniać linku, zawsze możesz pobrać go do pliku. W tym celu możesz wybrać odpowiednie rozszerzenie.  

Dlaczego warto korzystać z Arkuszy Google? Przede wszystkim jest to narzędzie, które działa stosunkowo płynnie oraz mało, kiedy zalicza poważne awarie techniczne lub luki w funkcjonowaniu. Co prawda nie jest tak zaawansowany jak desktopowy Excel, ale podstawowe możliwości naśladuje bardzo wiernie. Dlatego większość podstawowych aktywności wykonasz bez najmniejszych problemów.

Zdjęcie główne: Obraz Simon z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy