ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
dlaczego warto korzystać z dokumentów google

5 powodów, dlaczego warto korzystać z Dokumentów Google

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Możliwości pracy zdalnej pojawiają się ze względu na potencjał aplikacji takich jak Dokumenty Google. Umożliwiają one współpracę w czasie rzeczywistym nad tekstem. Jedyne czego potrzebujesz to stabilne połączenie internetowe, które będzie pozwalało na pracę bez problemów technicznych. Pracować możesz z każdego urządzenia. Zależy od Twoich preferencji. Dlaczego warto korzystać z Dokumentów Google? Takich powodów jest bardzo dużo i każdy może samodzielnie poszukać ich również w swoim stylu pracy.  

Płynna współpraca gwarancją dobrej pracy zdalnej

Dzięki Dokumentom Google możesz pracować nad tekstem z osobami z różnych stron świata. Jedyne co musisz zrobić – udostępnić link oraz określić odpowiednie uprawnienia (edytor lub czytelnik).  Po tym jak osoba wejdzie do pliku, zobaczysz jej ikonkę w prawym górnym rogu. Kursor drugiego użytkownika będzie pokazany dla odróżnienia innym kolorem. Pracujecie na dużym pliku i nie wiesz, gdzie jest druga osoba? Wystarczy, że klikniesz na ikonkę użytkownika i dokument automatycznie przeniesie Cię do lokalizacji wybranej osoby. Jak sam widzisz wszystkie czynności opierają się na prostych i logicznych schematach.  

Pobierz Dokumenty Google z Google Play!  

Pliki zawsze przy sobie – na każdym urządzeniu!

Jak wspomniano już wcześniej Dokumenty Google są osadzone w pamięci Dysku Google. To właśnie tam zapisują się wszystkie efekty Twojej pracy. Dzięki temu możesz zarządzać swoimi plikami i dbać o porządek. Do tego możesz użyć folderów i porozdzielać wszystko wedle swojego uznania. Na początku użytkowania Dokumentów Google nie jest to tak bardzo istotne. Jednak przy dłuższym użytkowaniu sam dostrzeżesz potrzebę ułożenia wszystkich plików tak, aby w ostateczności uzyskać porządek.  

Zmasowana liczba dodatków poszerzy Twoje horyzonty

Pomimo tego, że Dokumenty Google są znacznie młodszym projektem niż przykładowo Microsoft Word, może pochwalić się bardzo dużą bazą przeróżnych dodatków. Warto w tę kwestię zagłębić się samodzielnie, ponieważ każdy pracuje w różnych branżach oraz ma swój styl. Na to wszystko mogą mieć również dodatki, które wybierzesz do swoich Dokumentów Google. 

Zobacz także: Dokumenty Google – przydatne funkcje i sztuczki, które powinieneś znać

Korzystasz z innych możliwości konta Google’a? Obieg pracy to duża zaleta

Jeśli zdarza Ci się robić kalkulacje w Arkuszach Google oraz przygotowywać slajdy w Prezentacjach Google, wtedy warto przekonać się tym bardziej do Dokumentów.  Webowy pakiet zapewnia przede wszystkim możliwości eksportowania i importowania danych z jednej aplikacji do drugiej. Dzięki temu nie musisz bawić się w robienie zrzutów ekranu wszystkiego bez możliwości edycji. To pozwoli Ci zadbać o profesjonalny wygląd Twojego Dokumentu.  

Powszechna aplikacja nie będzie problemem w obsłudze dla Twoich odbiorców

Propozycja od Google jest bardzo dobrze znana dla wielu osób. Jest to rozwiązanie szczególnie lubiane przez młode osoby. Coraz więcej firm decyduje się na pracę na Dokumentach Google’a, a co za tym idzie nie musisz się przejmować, czy druga strona połapie się w pliku. Dodatkowo nie ma co się oszukiwać. Dokumenty przypominają świetnie znanego Word’a. Masz wiele możliwości dzielenia się swoją treścią. Możesz udostępnić link do aplikacji webowej umożliwiając tym samym współpracę – o czym była już mowa powyżej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać efekty Twojej pracy do pliku – możliwości jest bardzo dużo. Może to być najpopularniejszy .docx lub konkurencyjny .odt. Jeśli obawiasz się, że osoba nie będzie mieć programów na swoim komputerze, aby otworzyć wymienione formaty, wówczas możesz pobrać dokument do .pdf. To rozszerzenie na pewno uda się otworzyć. 

Zobacz także: Dokumenty Google otrzymały funkcję, która od ponad 20 lat jest standardem

Dlaczego warto korzystać z Dokumentów Google? Jest to aplikacja połączona z pamięcią na Dysku Google. Dzięki temu możesz być pewien, że w przypadku awarii sprzętu podczas pracy, zostaną zapisane wszystkie zmiany. Jednym zagrożeniem jest możliwości zablokowania konta Google, co odcina użytkownika od wszystkich plików – nawet jeśli wcześniej pobrałeś aplikację Kopia zapasowa i synchronizacja na Windows. Jednak pliku Dokumentów zapisują się w formacie aplikacji webowej i niestety nie możesz z nich korzystać bez swojego konta. To jedyne ryzyko, jakie pojawia się w przypadku korzystania z Dokumentów Google.

Zdjęcie główne: Obraz kropekk_pl z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy