ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dlaczego warto korzystać z Gmail

5 powodów, dlaczego warto korzystać z Gmail

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Usługa pocztowa Gmail swoją popularność zdobyła przede wszystkim dzięki urządzeniom z systemem Android. W momencie rozpoczęcia pracy ze smartfonem użytkownik na „dzień dobry” otrzymywał aplikacje Gmail wraz z założonym kontem Google. Ten sam profil pozwala na funkcjonowanie w Google Play i instalowanie aplikacji na urządzeniu. Skrzynka jest naturalnym wyborem użytkowników Androida, czyli najpopularniejszego systemu mobilnego. Sama poczta jest znana z płynnego działania oraz prostoty użytkowania. Za to cenią go rzesze fanów. Dlaczego warto korzystać z Gmail? Powodów jest od groma.  

Wygoda użytkowania

Skromny, minimalistyczny wygląd poczty przekładają się na komfort korzystania ze skrzynki. Twórcy skupili się na optymalizacji widoku oraz łatwości zarządzania wiadomościami i odbierania poczty, dzięki czemu bardzo łatwo i szybko można zorientować się we wszystkim. Gmail daje również dużo możliwości, jeśli chodzi o utrzymywanie porządku w wiadomościach. Użytkownik ma do dyspozycji różne filtry, opcje sortowania czy etykiety i foldery, dzięki którym łatwo zapanuje nad bałaganem. Poczta od Google’a dobrze dostosowuje się do potrzeb, dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji. Dzięki temu szybko dostosowuje się do indywidualnych preferencji. 

Solidne filtry antyspamowe

Wszystkie reklamy, które docierają na pocztę są niezwykle męczące. Szczególnie gdy jest ich bardzo dużo. Na Gmailu jednak ten problem praktycznie nie istnieje. Wszystko dzięki dobrym filtrom antyspamowym. Dzięki temu użytkownicy nie otrzymują niechcianych maili, a wszystkie potrzebne wiadomości trafiają do folderu “Odebrane”. Działa to o wiele lepiej w porównaniu do skrzynki Microsoftu, na której sporo ważnych wiadomości trafia do folderu “Wiadomości śmieci”. Filtry wykorzystywane w poczcie Google’a możesz nawet wykorzystać, jeśli korzystasz z innej poczty. Wystarczy podpiąć inną skrzynkę pod Gmaila i gotowe.

Zobacz także: Gmail otwiera się na Zdjęcia Google – zapisywanie grafik staje się banalne

Niezła aplikacja mobilna

Gmail to nie tylko poczta przez przeglądarkę, to również aplikacja mobilna. Jest ona domyślnie zainstalowana na każdym telefonie z Androidem, jednak nie każdy użytkownik smartfona ją zna. Podobnie jak wersja przeglądarkowa oferuje sporo możliwości, jeśli chodzi o organizację i personalizację skrzynki. Jedną z największych zalet jest również synchronizacja danych. Wszystkie ważne maile przychodzą na bieżąco, o ile masz dostęp do Internetu. Bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy musisz coś zaplanować czy ustalić, a nie masz dostępu do komputera. Łatwość obsługi gwarantuje natomiast prosty, minimalistyczny design. 

Pobierz Gmail z Google Play. 

Bezpieczeństwo na wysokim poziomie

Google nie ma dobrej reputacji, jeśli chodzi o prywatność użytkowników, inaczej wyglądają jednak kwestie bezpieczeństwa. Specjaliści czuwają całą dobę nad bezpieczeństwem użytkowników, dzięki czemu możesz być spokojny o tę kwestię. Pracownicy Google jako pierwsi dowiadują się o wszelkich atakach czy dziurach w zabezpieczeniach. Równie szybko zapobiegają problemom. Dla przeciętnego Kowalskiego jest to jedna z solidniejszych opcji, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo.

Spora liczba dodatków urozmaica usługę pocztową

Usługa Gmaila słynie ze sporej liczby dodatków, które poszerzają możliwości Twojej skrzynki pocztowej. Dzięki temu możesz przykładowo korzystać z Mailtrackera, który pozwala Ci zobaczyć, kiedy mail zostanie odczytany przez odbiorcę. To bardzo przydatne w sytuacji, gdy druga strona nie zawsze odpowiada i potwierdza zapoznanie się z treścią. Dodatkowo możesz dodać usługi, gdzie pracujesz ze swoim zespołem. Przykładem może być Slack, Asana oraz Trello.

Zobacz także: Kopiuj i wklejaj załączniki w poczcie Gmail!

Dlaczego warto korzystać z Gmail? Przede wszystkim jest wygodny. Dzięki temu jego użytkowanie jest bardzo intuicyjne. Prosty interfejs pozwala bardzo szybko połapać się we wszystkich funkcjach oraz możliwościach skrzynki. Gmail bardzo często zyskuje pochwały za filtry antyspamowe. Poprawnie sortuje wiadomości, które dzięki temu wpadają do odpowiednich skrzynek. Mało, kiedy dochodzi do sytuacji, kiedy ważna wiadomość wpada do spamu, co w przypadku konkurencyjnych usług bardzo często ma miejsce. W ten sposób przez problemy techniczne bardzo często osoby tracą swoich potencjalnych klientów. 

Zdjęcie główne: Obraz Pfpiovani z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy