ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PowerPoint

5 powodów, dlaczego warto korzystać z Microsoft PowerPoint

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Większość osób słysząc hasło „prezentacja”, myśli od razu o PowerPoincie, czyli najbardziej znanym oprogramowaniu, do tworzenia slajdów. Każdy ma do czynienia z aplikacją w pracy, szkole lub domu. Jednak PowerPoint od długiego czasu nie jest jedną propozycją do prezentacji. Konkurencja przez cały czas pręży się, chcąc zaprezentować się z jak najlepszej strony. Dlaczego warto korzystać z Microsoft PowerPoint? Czy aplikacja ma swoje mocne strony, gdzie konkurencja blednie?  

Nie jesteś kreatywny? PowerPoint Ci podpowie, jak zrobić ciekawą wizualizację  

Aplikacja w wielu sytuacjach może być prawdziwym zbawieniem dla osób, które nie są artystycznymi duszami i mają problemy z rozmieszczeniem poszczególnych elementów na slajdzie. PowerPoint sam zaproponuje ciekawe i sprawdzone układy grafiki i tekstu. Dzięki temu nie będziesz tracić na to więcej czasu niż na merytoryczną stronę swojej prezentacji. Dla wielu osób wizualna strona slajdów bardzo często jest utrapieniem i potrafi zabierać zbyt dużo czasu – a ten dzięki podpowiedziom z PowerPointa można wykorzystać już zdecydowanie lepiej, czyli na przygotowania do prezentowania.  

Zobacz także: Sztuczki w PowerPoincie, które pomogą pracować i prezentować lepiej 

Z Internetem czy bez niego – PowerPoint da radę w każdych warunkach  

To jedna z największych zalet PowerPointa. Jego połączenie z usługą OneDrive oraz funkcjonalność całego środowiska Microsoft 365, pozwala na pracę w warunkach połączenia z Internetem oraz bez niego. PowerPoint ma również swoją wersję webową, która posiada wszystkie podstawowe funkcje. Te pozwalają na wygodną pracę z okrojoną wersję darmowej opcji PowerPointa. Wszystko w czasie rzeczywistym aktualizuje się na Twoim komputerze w usłudze OneDrive. W przypadku rozłączenia z siecią możesz przez cały czas pracować nad swoimi slajdami. Kiedy złapiesz połączenie, wtedy wszystko się zsynchronizuję na dysku w chmurze. 

Pobierz PowerPoint z Google Play!  

Razem można więcej – Office i jego możliwości  

Jeśli korzystasz z treści, które masz w Wordzie i Excelu, wówczas łatwo jest przerzucać je do PowerPointa. Mowa tutaj nie tyle o tekście, co bardziej różnych obiektach takich, jak wykresy oraz schematy. W ten sposób po raz kolejny możesz oszczędzić sobie czasu, kiedy osobno w edytorze tekstowym, arkuszu kalkulacyjnym oraz na slajdach, musisz wykonywać tę samą pracę drugi i trzeci raz. W Office robisz to raz i przerzucasz między programami. Dzięki temu nie musisz wykonywać zrzutów ekranu, które nie mają takiej samej jakości, co sam obiekt.  

Zobacz także: Kolejne aplikacje z pakietu Office na Androidzie wkrótce doczekają się ciemnego motywu 

Pracuj na najbardziej znanym formacie do prezentacji 

Format .ppt oraz .pptx to formaty, które są obecnie uznawane za standardowy. Jest użytkowany przez większość użytkowników, a co za tym idzie, możesz być pewien, że nie druga strona nie będzie mieć problemów z otwarciem Twojego pliku. Format działa również poprawnie w Outlooku oraz innych usługach pocztowych, które w wersji webowej poprawnie wyświetlają podgląd prezentacji bez potrzeby jej pobierania na komputer.  

PowerPoint to kombajn, za którym goni konkurencja  

Można powiedzieć wiele dobrego oraz złego, jednak na tle wszystkich konkurencyjnych propozycji aplikacji do prezentacji, PowerPoint pozostawia ich w wielu kwestiach z tyłu. Przykładów może być całkiem sporo. Jednym z nich jest wspomniana już funkcja – pomysły dotyczące projektu. Ich funkcjonalność została omówiona już powyżej. Inną zaletą jest rozbudowana baza schematów, ikon oraz grafik. Dla wymagających PowerPoint proponuje także możliwość nagrywania ekranu i wrzucania ich do prezentacji. Robisz prezentację w innym języku? Czasy, kiedy latasz między internetowym tłumaczem, a aplikacją już dawno się skończyły. Teraz program PowerPointa oferuje wbudowaną opcję tłumaczenia, która pozwala na bieżąco dokonywać przekładania tekstu na wybrany język.  

Zobacz także: Żyj produktywnie! Aplikacje Microsoftu na Androida Ci w tym pomogą 

Dlaczego warto korzystać z Microsoft PowerPoint? Powyższe pięć przykładów to zaledwie kilka powodów. To aplikacja, która jest przez cały czas rozwijana. Każda kolejna aktualizacja prowadzi do kolejnych optymalizacji oraz prezentowania kolejnych opcji. Funkcji tych bardzo często nie znajdziesz u konkurencyjnych propozycji – przykładem są między innymi pomysły dotyczące projektu. PowerPoint to aplikacja, na której pracuje większość firm, szkół oraz użytkowników domowych. W ten sposób nie musisz obawiać się tego, co zobaczysz po otwarciu swojej prezentacji na innym urządzeniu. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Fateh Muhammad Raja z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy