ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Excel

5 powodów, dlaczego warto korzystać z Microsoft Excel

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

We współczesnym świecie rzucając hasło Microsoft Excel, bardzo trudno trafić na osobę, która nie wie, czy owa usługa jest – oczywiście wykluczając osoby, które nie miały w swoim życiu za wiele do czynienia z komputerem. Przez cały czas świat idzie do przodu, a co za tym idzie, konkurencja się pojawia i też rośnie w siłę. Czy tradycyjny Excel jest jeszcze w stanie przekonać do siebie użytkowników? Czy jednak jego dominacja jest jedynie kwestią czasu? To bardzo poważne i trudne pytania, które co chwila stawia sobie ktoś inny. Jednak spokojnie. Microsoft Excel miał, ma i będzie mieć bardzo twarde argumenty za tym, aby od niego nie uciekać. Dlaczego warto korzystać z Microsoft Excel?  

Problemy z Internetem? Dla Microsoft Excel żadna przeszkoda 

W ostatnich latach dużą popularność zdobywają usługi, które są dostępne przez przeglądarkę internetową. Nie zawsze potrzebujesz instalować oprogramowanie na swoim komputerze. Czasami wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę i się na niej zalogować. Tam załatwisz szybko to, czego potrzebujesz. Jednak nadal ma to duży problem – stabilność połączenia. Wystarczy mieć problemy z Internetem, aby przestać pracować lub w najgorszym wypadku utracić efekty swojej pracy. Microsoft Excel pozwala pracować w formie online i offline. Dzięki temu Twoje zmiany synchronizują się na dysku OneDrive, a kiedy utracisz połączenie możesz dalej pracować w wersji desktopowej i po uzyskaniu Internetu na nowo zsynchronizować zmiany.  

Pobierz Microsoft Excel z Google Play.

Współpracuj z innymi bez względu na format 

Większość firm na chwilę obecną korzysta właśnie z Microsoft Excel, a co za tym idzie, pliki zapisywane są właśnie w jego rozszerzeniach. Dlatego wysyłając arkusz do innej osoby, która zapewne także pracuje na Excelu, nie musisz przejmować się, że zobaczy zupełnie inny obraz niż na Twoim ekranie. Dzięki temu wychodzisz na profesjonalną osobę.

Zobacz także: Sztuczki w Excelu, które pomogą pracować szybciej i lepiej nad arkuszem

Bo Office i Excel to jedna rodzina!

Jeśli pracujesz w pewnym środowisku, wtedy wybór jest bardzo często dość naturalny. Tak samo było z MS Teams na początku pandemii. Przedsiębiorstwa, które korzystały z usługi Microsoft 365, naturalnie wybrały go, jako dopełnienie wszystkich usług powiązanych wspólnym środowiskiem oraz funkcjonalnością. Excel i inne usługi Microsoft 365 bardzo dobrze ze sobą współpracują. Dzięki temu możesz przerzucać swoje analizy do Worda, gdzie później je opiszesz.  

Microsoft Excel to najbardziej rozbudowany arkusz kalkulacyjny na rynku!  

W Excelu można zrobić znacznie więcej niż w konkurencyjnych rozwiązaniach. Dużo możliwości zapewnia przede wszystkim VBA. Macra w arkuszu kalkulacyjnym pozwalają wykonywać czynności, które są bardzo monotonne. Przykładem może być tworzenie folderów z przygotowanymi plikami lub przerzucaniem informacji pomiędzy Excelem i innym oprogramowaniem. W tym przypadku bardzo dobrze wygląda współpraca pomiędzy arkuszem i SAP-em. Jednak inne programy również mają podobny potencjał.  

Zobacz także: Typy danych w Microsoft Excel to rewolucja w arkuszu kalkulacyjnym

Trochę nie wiem, jak to zrobić… Spokojnie! Znajdziesz w sieci WSZYSTKO

Czy znajdziesz materiały w sieci? Oczywiście. Excel jest bardzo popularnym programem, do którego znajdziesz wiele materiałów pomocniczych w różnych postaciach. Jeśli wolisz filmiki, doszukasz się ich w Internecie bez większych problemów. Jesteś z tych osób, które wolą dostać instrukcje krok po kroku? Tekstowych materiałów jest również od groma. Ciekawym miejscem w problematycznych sytuacjach jest pomoc techniczna Microsoftu. Tam znajdziesz krótkie poradniki na temat tego, jak należy wykonać określoną czynność. Znajdziesz tam opis oraz krótkie i profesjonalne filmy prezentujące dane zagadnienie. Dużą zaletą jest podawanie przykładowych sytuacji, co jeszcze bardziej pomaga zrozumieć funkcjonowanie określonej kwestii.

Zobacz także: Microsoft szykuje nową aplikację Office – Excel, Word i reszta w jednym miejscu  

Dlaczego warto używać Microsoft Excel? Przede wszystkim to gwarancja pewności, że Twój arkusz kalkulacyjny otworzy się na innym urządzeniu w dokładnie takiej samej postaci co u Ciebie. Dodatkowo, jeśli nie jesteś specjalistą od Excela i bardzo często potrzebujesz popytać i pogrzebać w sieci, jak wykonać daną czynność, wówczas możesz być tym bardziej spokojny. Jak użytkownik Excela masz bardzo dużą pewność, że znajdziesz poradniki na niemalże każdy temat – w końcu pracujesz na najpopularniejszym arkuszu kalkulacyjnym.   

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Fateh Muhammad Raja z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy