ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Word

5 powodów, dlaczego warto korzystać z Microsoft Word

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Czym jest Microsoft Word nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Codziennie korzysta z niego ogromna liczba pracowników, uczniów i ostatecznie domowych użytkowników. To właśnie Word jest bardzo często podawany w CV jako umiejętność, która jest doceniana w wielu branżach. Jednak rynek się rozwija. Dlaczego warto korzystać Microsoft Word, a nie uciekać do konkurencyjnych propozycji? Powodów może być całkiem sporo!  

Online lub offline – wolność wyboru

Każdy ma swój styl pracy na komputerze oraz w edytorach tekstu. Jedna osoba woli pracę w oprogramowaniu desktopowym, natomiast inna świetnie czuje się w wersjach typowo webowych. Microsoft w swoim pakiecie daje możliwości pracy jednakowo offline oraz online.  W jaki sposób? Oferuje w tym celu webowe wersje swojego pakietu biurowego, z których może korzystać każdy – nie jest wymagana w tym przypadku żadna subskrypcja. Wystarczy jedynie założyć konto Microsoft. Jeśli nie lubisz trzymać wszystkiego w przeglądarce i denerwuje Cię duża liczba otwartych zakładek. Możesz się ich pozbyć, decydując się na pracę poza przeglądarką. Wtedy na pewno będziesz w stanie skupić się bardziej na swoim tekście, kiedy dookoła nie będzie otwartych tyłu rozpraszaczy.

Pobierz Microsoft Word w Google Play!   

Brak problemów z wersją ze względu na format  

Pliki, na których pracujesz, nie są jedynie dla Ciebie. Przez cały czas dzielisz się nimi z klientami oraz innymi osobami. Wysyłając w mniej popularnym formacie, wychodzisz zazwyczaj na nieprofesjonalnego. Rozszerzenie .docx oraz .doc zostało już dawno przyjęte jako standardowe i większość firm pracuje właśnie na tych formatach. W ten sposób wysyłając plik do klienta jesteś pewien, że otworzy go bez najmniejszych problemów.  

Zobacz także: Sztuczki w Wordzie, które pomogą pracować szybciej i lepiej nad dokumentem

Word i reszta Office’a – razem = lepiej  

Jeśli korzystasz z innych propozycji, które znajdziesz w Microsoft Office, wówczas to kolejny powód za tym, dlaczego Word jest dobrym wyborem. W obrębie najpopularniejszego pakietu biurowego możesz znaleźć coraz więcej ciekawych rozwiązań. Przykładowo, jeśli korzystasz z Excela oraz PowerPointa, wówczas możesz być pewien tego, że praca z Wordem będzie dużo bardziej efektywna. Docenisz to na pewno podczas przenoszenia danych z Excela do Worda. Wszystko elegancko się przekopiuje i będziesz mógł spokojnie wszystko opisać w Wordzie. Dzięki temu wszystko będzie wyglądać profesjonalnie.  

Jak zrobić to i tamto? Dla Worda znajdziesz najwięcej porad w Internecie

Zastanawiasz się nad tym, jak wykonać określone czynności w Wordzie? Masz szczęście, ponieważ korzystasz z edytora tekstu, do którego znajdziesz najwięcej poradników w sieci i na pewno będziesz widział, jak wykonać daną czynność w Wordzie. Już na samej stronie Microsoftu możesz znaleźć bardzo dużo materiałów edukacyjnych, z którymi poprawisz swoją znajomość obsługi Worda. Zazwyczaj są to krótkie filmiki. Dokładnie pokazują, co i jak należy zrobić, aby uzyskać dany efekt.  

Zobacz także: Microsoft Word z trybem ciemnym, który naprawdę ma sens

Potrzebujesz najbardziej rozbudowanego narzędzia na rynku do zaawansowanej pracy 

Obecnie to właśnie Word jest najbardziej rozbudowanym edytorem tekstu na rynku. Dlatego, jeśli potrzebujesz zaawansowanych funkcji, wtedy Word jest najlepszym wyborem i lepiej nie można było trafić. Jeśli zastanawiasz się, czy okiełznasz tak rozbudowaną maszynę, warto wrócić do puntu wyżej, gdzie była poruszana kwestia pomocy technicznej Microsoftu. Bardzo przydatną opcją jest Redaktor Microsoftu, który dba o poprawność Twojego tekstu. Lubisz pracować na szablonach i gotowcach? Znajdziesz ich bardzo dużo w sieci z dedykacją właśnie dla Worda. W ten sposób od razu będziesz mógł na nich pracować bez męczenia się z małymi lub większymi problemami spowodowanymi pracą na innym oprogramowaniu.  

Word jest edytorem, którego nie trzeba szeroko opisywać i przedstawiać. Każdy miał okazję na nim pracować i dużo o nim słyszeć.  Propozycja od Microsoftu jest na tyle popularna, że znajdziesz tutaj ogrom szkoleń i poradników w sieci. To pozwoli Ci zrobić wszystko, czego tylko zapragniesz. Warto zaprzyjaźnić się z pomocą techniczną Microsoftu. Znajdziesz tam porady dla Worda oraz innych usług.  Dlaczego warto korzystać z Microsoft Word? Jest ich dużo więcej niż przestawiona piątka powyżej.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Fateh Muhammad Raja z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy