ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Inne przeglądarki

Nie tylko Chrome, Opera i Firefox – istnieją inne przeglądarki i rozszerzenia do nich

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Na chwile obecna na rynku przeglądarek król jest tylko jeden. Pełna dominacja należy oczywiście do Google Chrome. Poza tym reszta rynku należy głównie do Opery, Firefoxa oraz Microsoft Edge’a. Jednak poza tym zestawieniem istnieją także inne propozycje, które rosną w siłę. Przykładem może być między innymi Vivaldi oraz Brave. To przeglądarki, które chwalą się przede wszystkim podejściem do Twojej prywatności – w ten sam sposób podbierając użytkowników Firefoxowi, który również ostatnimi czasy lansuje się swoim stosunkiem do bezpieczeństwa Twoich danych. Vivaldi jest znany jako przeglądarka, która już na sam początek jest bardzo bogato wyposażona. Dlatego inne przeglądarki oczywiście istnieją i mają się całkiem świetnie. Znajdziesz do nich rozszerzenia, które usprawnią korzystanie z internetu. 

Co to Brave i Vivaldi?

To przeglądarki, które do niedawna były mało znane, jednak skrupulatnie z roku na rok rosną w siłę. Brave chwali się szczególnie szybkością działania swojej przeglądarki, porównując się bardzo często na grafikach promocyjnych z Google Chrome oraz Firefox. Dużo mówi się także na temat prywatności, jaką zapewnia swoim użytkownikom. Vivaldi promuje się przede wszystkim funkcjonalnością. Ma sporo dodatkowych opcji, dzięki czemu każdy może wypracować swój styl pracy w przeglądarce. 

Zobacz także: Właściciele Brave Browser potępiają Google za jego nową politykę śledzenia

Rozszerzenia prosto od Chrome Web Store! 

Obie przeglądarki są w stanie wykorzystywać w swoim środowisku rozszerzenia prosto od Google z Chrome Web Store. Propozycje lepiej radzą sobie w tej kwestii niż Opera, w której trzeba zainstalować dodatkowe rozszerzenie pozwalające na pobieranie rozszerzeń od wyszukiwarkowego giganta. W przypadku Brave oraz Viavaldi klikając na opcję instalowania rozszerzeń w przeglądarce, jesteś od razu przenoszony do Chrome Web Store, skąd instalujesz rozszerzenia bez instalacji żadnych dodatków, które na to pozwalają. 

Zobacz także: Brave z własną wyszukiwarką – ma zapewnić maksimum prywatności

Notebook Web Clipper – notatki cały czas na wierzchu

Jeśli przeglądasz dużo stron internetowych i potrzebujesz opisywać informacje, które na nich znajdujesz, wówczas możesz skorzystać z prostego rozszerzenia, jakim jest właśnie Notebook Web Clipper. Możesz wykorzystać dodatek jako możliwość uporządkowania zakładek oraz miejsce, gdzie będziesz przechowywać zrzuty ekranu. Sama usługa jest bardzo wygodna oraz intuicyjna. Wystarczy nacisnąć na ikonę rozszerzenia i decydujesz, co chcesz zrobić z obecnie otwartą stroną internetową. 

Pobierz Notebook Web Clipper!  

Noisli – możesz skupić się na pracy przy odpowiednich dźwiękach

Praca przy komputerze to marzenie wielu osób. Kojarzy się z komfortem w biurze. Jednak Twój wysiłek musi być efektywny, aby został dostrzeżony. Dużo osób ma problemy ze skupieniem nad tym, co mają wykonać. Komputer to źródło wielu możliwości – jednak znajdziesz tam także równie dużo rozpraszaczy. W wielu publikacjach często porusza się kwestie muzyki, która ma zbawienny wpływ na Twoje skupienie. Gdzie jej szukać? Nie musisz tracić czasu na przeglądanie składanek typu „Skupienie”. Wystarczy zainstalować rozszerzenie Noisli, gdzie znajdziesz dźwięki i melodie, które pozwalają się skupić. Wtedy zapomnisz o wszystko, co dzieje się dookoła i zajmiesz się po prostu swoją pracą. 

Pobierz Noisli

Planyway: Kalendarz dla Trello pozwoli być zorganizowanym

Kalendarz współpracuje z Trello. Dzięki temu rozszerzeniu w szybki sposób zorganizujesz zadania z Trello. Wystarczy, że przeciągniesz kartę do kalendarza. Możesz tworzyć wizualizacje kalendarza w ujęciu dziennym, tygodniowym i miesięcznym. Planyway pozwala również na wykorzystanie zespołowej osi czasu, monitoring efektywności zespołu czy korzystanie z diagramów przy realizacji zadań.

Pobierz Planyway: Kalendarz dla Trello

Którą przeglądarkę wybrać? Obie są tak samo dobre. Jednakowo Vivaldi oraz Brave są skierowane do innych użytkowników. Jedna opcja spodoba się bardziej tym, którzy cenią sobie szczególną prywatność – na pewno zapewni Ci to Tor. Z kolei Vivaldi słynie przede wszystkim ze swojej funkcjonalności. Inne przeglądarki niż Chrome, Firefox i Opera mają również ciekawe rozszerzenia, które warto przetestować i zostawić dla siebie odpowiednie. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz janjf93 z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy