ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
rozszerzenia do Google Chrome

Rozszerzenia do Google Chrome – poznaj najciekawsze propozycje

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Google Chrome na chwilę obecną jest liderem na rynku przeglądarek, odstawiając swoich konkurentów daleko z tyłu. Jednym z powodów jest między innymi spora liczba rozszerzeń, która bardzo często ułatwia poszczególne czynności, jakie zazwyczaj wykonujesz w swojej przeglądarce. Propozycji jest naprawdę dużo. Gdzie znajdziesz takie rozszerzenia do Google Chrome  i jak je zainstalować? To proste. Wystarczy wejść do Google Web Store. Możesz to zrobić także z poziomu swojej przeglądarki. W tym celu musisz odnaleźć na pasku narzędzi „Aplikacje”. Sam sklep jest dość intuicyjny i na pewno się w nim odnajdziesz. Wystarczy wybrać rozszerzenie i nacisnąć „Dodaj do Chrome”. Dodatek automatycznie zainstaluje się w przeglądarce. 

Tłumacz Google – pozowli szybciej i wygodniej tłumaczyć strony internetowe

Uczysz się języka? Przeglądasz i czytasz w tym celu zagraniczne strony, by wyłapać w ten sposób kilka nowych konstrukcji lub po prostu poćwiczyć ze słownictwem i rozumieniem? Może po prostu w Twojej branży nie za wiele jesteś w stanie znaleźć na polskich stronach i jesteś zmuszony do przeglądania sieci w różnych językach? Używanie Tłumacza Google będzie znacznie wygodniejsze z rozszerzeniem dla Google Chrome. Wystarczy zaznaczyć wtedy tekst. Po tym pojawi się ikonka Tłumacza. Kiedy na nią klikniesz, wtedy zobaczysz 

Dodaj Tłumacza Google do Google Chrome

Text to speech that brings productivity – zamień czytanie na słuchanie

Dużo czytasz w swoim komputerze? Jesteś czasami zmęczony i chciałbyś przymknąć na chwilę oczy, jednak nie chcesz tracić czasu na odpoczynek i chcesz dowiedzieć się czegoś jeszcze? W tym pomoże kolejne rozszerzenie, w którym dodajesz adres strony, a lektor przeczyta dla Ciebie cały artykuł. Dzięki temu odpoczniesz od patrzenia w ekran i przymkniesz na chwilę oczy. To bardzo przydatna opcja, kiedy masz codziennie do przeczytania bardzo dużo treści. W ten sposób sprawniej przyswoisz wiadomości oraz nie będziesz zmęczony, jak przy zwykłym czytaniu. 

Dodaj Text to speech that brings productivity do Google Chrome

Zobacz także: Płać w Google Chrome ze wsparciem dla Windows Hello – prostota i bezpieczeństwo

BlockSite – zadbaj o swoje skupienie

Jednym z najczęstszych rozpraszaczy podczas pracy może okazać się bardzo często dostęp do internetu lub dokładniej – do poszczególnych stron internetowych. To właśnie serwisy społecznościowe oraz streamingowe zabierają Twój czas w największych proporcjach. Te cenne minuty potrafią bardzo szybko zamieniać się w godziny, w dalszej perspektywie w kolejne jednostki czasu. Kto na tym cierpi? Oczywiście Ty i Twoja praca! Dlatego musisz zadbać o to, aby wszelkie portale serwisowe takie jak Facebook oraz inne rozpraszacze typu YouTube zostały zablokowane. Po pracy możesz je sobie odblokować. Jednak kiedy masz co robić, warto się na tym skupić i zrobić – im szybciej, tym lepiej. Ciągłe przełączanie między widomymi kartami w przeglądarce na pewno Ci w tym nie pomoże. BlockSite to bardzo łatwe i intuicyjne rozszerzenie, gdzie możesz dodawać adresy stron internetowych i je blokować. Wpiszesz kilka razy i później już nie będzie Cię korciło, aby tam zaglądać. 

Pobierz BlockSite do Google Chrome. 

Zobacz także: Google Chrome i Microsoft Edge z nowymi funkcjami, ale uwaga na buga!

Dark Reader – daj swoim oczom odpocząć od rażącej bieli 

Bolą oczy od ciągłego wpatrywania się w ekran? Jest na to sposób. Wystarczy, że wybierzesz ciemny tryb w swoich ulubionych aplikacjach. Czy można tak samo zrobić na stronach internetowych? Z Google Chrome wszystko jest możliwe. Wystarczy zainstalować rozszerzenie Dark Reader. Po jego uruchomieniu wszystkie strony będą mieć ciemny motyw. Już w pierwszych chwilach użytkowania zobaczysz, jak bardzo jest to komfortowym rozwiązaniem dla Twoich oczu. 

Pobierz Dark Reader do Google Chrome. 

Zobacz także: Google Chrome grupuje usługi streamingowe na jednej stronie – poznajcie Kalejdoskop

Rozszerzenia do Google Chrome pozwalają sprawiać, by rutynowe czynności stały się łatwiejsze. Za ich wykorzystaniem możesz także zadbać o swoje oczy lub o dobre nawyki użytkowania internetu i pracy przy komputerze. Warto poświęcić chwilę czasu i zapoznać się z szeroką ofertą Google Web Store, ponieważ ma on znacznie więcej do zaoferowania niż wymienione powyżej rozwiązania. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Photo Mix z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy