Od początków pandemii świat przyśpieszył z rozwojem technologicznym. Można też spojrzeć na to inaczej, ponieważ takie możliwości istniały już przed pojawieniem się wirusa, jednak dopiero ten przekonał świat do tego, aby w końcu skorzystać w nich w szerszej skali. Świat zmienił się momentalnie. Firmy technologiczne zyskały najbardziej na pandemii ze wszystkich. Nagle każdy potrzebował narzędzi do prowadzenia zdalnych rozmów tudzież konferencji. Przykładem jednego z najczęściej wybieranych rozwiązań jest właśnie Zoom. Jest to bardzo rozbudowane narzędzie, które posiada wiele rozmaitych funkcji. Jeśli chcesz poznać kilka z nich porady dla Zoom będą w sam raz dla Ciebie! 

Nie umiesz angielskiego? Jak poradzić sobie z Zoomem? 

Porady dla Zoom - tłumaczenie strony

Jeśli umawiasz spotkania za pośrednictwem strony internetowej, wtedy istnieje jeden mały ratunek. Większość przeglądarek takich jak Chrome i Edge, gdzie tłumaczenie stron jest wbudowane. W przypadku pierwszej propozycji, podczas odwiedzania stron w innym języku niż ten ustawiony domyślnie, na pasku z adresem strony ukaże się ikonka Tłumacza. Wystarczy na nią nacisnąć i wybrać język polski. Zaczekasz chwilę i cała strona zostanie przetłumaczona. W przypadku Edge’a musisz nacisnąć lewym klawiszem myszy w losowym miejscu na stronie internetowej. Wtedy z rozwiniętego menu zobaczysz “Tłumacz na język polski”. Oczywiście musisz mieć na uwadze, że tłumaczenia nie zawsze są właściwe i często nie są przypisane odpowiednie wyrazy z polskiego słownika, aczkolwiek takich mankamentów nie jest bardzo dużo – nawet jeśli już się pojawiają, można się łatwo domyślić, do czego się odnoszą. 

Pobierz ZOOM Cloud Meetings z Google Play. 

Nagrywanie ekranu pozwoli zachować materiał z rozmowy i lekcji

Porady dla Zoom - nagrywanie

 

Jeśli potrafisz już prowadzić rozmowę oraz udostępniać ekran, warto znać jeszcze inną bardzo ważną opcję, czyli nagrywanie. To opcja, którą na pewno docenią uczniowie i nauczyciele, ale także firmy, które przykładowo prowadzą wewnętrzne szkolenia dla swoich pracowników. W ten sposób będzie można wracać do mówionych przykładów i zagadnień. Jak korzystać z tej cennej funkcji? Podczas prowadzenia rozmowy na dolnym pasku z narzędziami znajdziesz “Record”. Wystarczy tam nacisnąć, aby rozpocząć nagrywanie. Jeśli korzystasz z darmowej wersji, wówczas nagranie zapisywane jest lokalnie w pamięci Twojego komputera. W przypadku subskrypcji film jest zapisywany w chmurze. Gdzie je znajdziesz? Wystarczy wejść w zakładkę “Meetings” Tam znajdziesz uporządkowane nagrania, co pozwoli szybciej odszukać interesujący Ciebie zapis. 

Zobacz także: Zoom chce być potęgą na miarę Google i Microsoftu – w drodze mail i kalendarz

Poznaj możliwości wyciszania

Wyciszanie - porady dla Zoom

Wyciszanie pozwala prowadzącemu zachować porządek podczas spotkania. Jednak ważne, by kontrolować go nie tylko w trakcie trwania lekcji lub konferencji, ale także na samym początku. To właśnie wtedy bardzo często generowane są niepotrzebne szumy w momencie dołączania do spotkania. Wtedy dochodzi do małych kompromitacji, kiedy wchodząc do spotkania, ktoś mówi jeszcze do swoich domowników bez świadomości, że wszyscy uczestnicy słyszą każde jego słowo. Możesz uniknąć takich sytuacji i oszczędzić drugiej osobie wstydu w bardzo prosty sposób. Musisz jedynie zadbać o odpowiednie ustawienia, kiedy zakładasz spotkanie. Wśród “Meeting options” znajdziesz pozycję “Mute participants upon entry”. To oznacza, że chcesz wyciszyć uczestników od momentu ich wejścia do spotkania.

Zobacz także: Aplikacja Zoom ustanowiła nowy rekord w App Store

Pssst? Jakie jest hasło? 

Porady dla Zoom - hasło spotkania

Jeśli chcesz bardziej zabezpieczyć swoje spotkanie, wtedy powinieneś korzystać z kolejnej możliwości, jaką daje Zoom. Podczas planowania spotkania możesz dodać do niego hasło, aby tym samym zabezpieczyć spotkanie przed wchodzeniem do niego niechcianych osób. Wystarczy w sekcji “Password” wpisać wybrane znaki. Zoom pozwoli Ci ustawić hasło samodzielnie, o które zapyta w momencie dołączania do spotkania. 

Porady dla Zoom pozwolą Ci jeszcze lepiej korzystać z rozwiązania do rozmów. Bardzo często nawet te podstawowe funkcje bywają nieznane dla szerszego grona odbiorców. Niektórzy wykorzystują jedynie niewielki procent możliwości, skupiając się jedynie na możliwości połączenia oraz ewentualnie udostępniania ekranu. Pozostałe opcje mogą bardzo często urozmaicać spotkanie i sprawiać, że będzie ono jeszcze bardziej produktywne niż do tej pory.

Źródło obrazka wyróżniającego: Technologia zdjęcie utworzone przez mego-studio – pl.freepik.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.