Aplikacje

Android i podział ekranu na dwie aplikacje – do czego można to wykorzystać?

3 minuty czytania
Komentarze

Google w wielu swoich wynalazkach lubi ukrywać wiele ciekawych funkcji. Znajdziesz je również w systemie Android. To właśnie tam możesz korzystać z bardzo przydatnej opcji podziału ekranu. Przechodzenie między aplikacjami bardzo często wystarcza. Jednak warto pomyśleć o zwiększeniu swojej wygody. W tym celu warto zainteresować się bardzo przydatną funkcją, jaką jest podział ekranu na dwie aplikacje. W ten sposób można robić dwie czynności jednocześnie. Z tej wygody zaleca się skorzystać, aby poprawić efektywność Twojej pracy. 

Jak uruchomić podział ekranu na Androidzie?

Jest to banalnie proste. W pierwszym kroku musisz uruchomić aplikacje, które będziesz chciał ułożyć na polówkach swojego ekranu. Po tym należy nacisnąć przycisk menu. Kiedy zobaczysz miniatury swoich aplikacji, należy przytrzymać ikonkę. Wtedy zobaczysz opcja podziału ekranu. Aplikacja powędruje do góry i będziesz musiał nacisnąć drugą, aby zająć drugą połówkę swojego ekranu. 

Notatki i nauka – zrób więcej i lepiej

Korzystanie ze źródeł elektronicznych jest obecnie tak samo pożyteczne i ważne, co tradycyjnej literatury. Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy zapominasz swoich notatek i książek. Jednak nagle cudownym sposobem znajduje się czas, kiedy możesz w końcu popracować. Wtedy właśnie ratunkiem staje się Internet i jego zasoby. Bez znaczenia z jakiej aplikacji do notatek korzystasz. Każda świetnie sprawdzi się do notowania na połowie ekranu, kiedy na drugiej części będziesz miał przeglądarkę lub e-booka. Twoja treść będzie zdecydowanie bardziej merytoryczna niż podczas przeskakiwania między aplikacjami i zapamiętywania określonych treści – oczywiście to również ma swoją zaletę, kiedy usiłujesz zapamiętać treść i napisać swoimi słowami (jednak nie zawsze sprawdza się w 100%). Podczas dzielenia ekranu dokładnie widzisz dany materiał. Widzisz go i opisujesz. Pojawia się w ten sposób mniejsze ryzyko zrobienia merytorycznego błędu.

Zobacz także: Technologia zastąpi nauczyciela, czyli najlepsze aplikacje do nauki

Oglądaj i pracuj – łącz przyjemne z pożytecznym

Poszczególne osoby preferują pracę w warunkach połowicznego skupienia. Nie należy tego krytykować – to kwestia gustu, a co za tym idzie, jest poza dyskusją. Podział ekranu na dwie aplikacje sprawdzi się także tutaj, kiedy będziesz w stanie jednocześnie oglądać materiały video na łamach ulubionego portalu streamingowego. 

Prace biurowe przy wsparciu przeglądarki

Wiele osób preferuje pracę na komputerze, niż na telefonie z prostej przyczyny- wiekszy ekran i mozliwosc łatwiejszego przechodzenie między oknami. Jednak możliwość podziału ekranu na smartfonach powoli zmienia tenedencje. Nie jest żadnym problemem, aby jednoczenie włączyć arkusz i edytor tekstu lub przeglądarkę i aplikacje do prezentacji. W ten właśnie sposób będziesz w stanie zrobić więcej i lepiej. Nie musisz zostawiać poszczególnych czynności na dokończenie ich, kiedy usiądziesz przed komputer. Teraz wszystkie czynności wykonasz na smartfonie. Na bieżąco możesz analizować tabele z danymi i je opisywać. To bardzo duża wygoda, z której grzech nie skorzystać.

Zobacz także: Co to Google Workspace? Czego oczekiwać po nowej ofercie?

Mail i kalendarz – dwie najważniejsze aplikacje każdego biznesmena

Bardzo często przychodzi wysyłać maile, SMS lub inne wiadomości z przypomnieniem o spotkaniu. Zdecydowanie mniej czasu poświęcisz wtedy, kiedy podzielisz aplikacje na pół. To pozwoli Ci płynnie kontrolować jednocześnie swój kalendarz i wychodzące maile. Dzięki temu jeszcze lepiej zapanujesz nad porządkiem w swojej organizacji, a swój telefon zamienisz w biznesowy komputer.  

Podział ekranu na dwie aplikacje to rozwiązanie, które sprawi, że Twoja praca będzie zdecydowanie łatwiejsza i – mało tego – bardziej wydajna. Zależnie od tego jak pracujesz, na pewno znajdziesz swoje zastosowanie dla podziału ekranu. Niezależnie od tego, czy jesteś zorientowany na pracę biurową, szykowanie notatek czy zwykłą rozrywkę na telefonie, na pewno odnajdziesz się w funkcjonalności systemu Android.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Pexels z Pixabay

Motyw